دی کمپرس پشت ، شیوه ای برای کمک به درمان دردهای کمر

دی کمپرس پشت ، شیوه ای برای کمک به درمان دردهای کمر

کاهش فشار بر ستون مهره ها می تواند دردهای کمر را کاهش دهد و دیسک های بین مهره
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

دی کمپرس

کاهش فشار بر ستون مهره ها می تواند دردهای کمر را کاهش دهد و دیسک های بین مهره ای شما را از عوارض سال ها تمرین سنگین حفظ کند.
شکی نیست که در مورد مزایای تمرین با وزنه شواهد و مدارک بسیاری را دیده اید و شنیده اید از تقویت سوخت و ساز تا افزایش حجم بدون چربی تا ممانعت از پوکی استخوان و …

پس بی دلیل نیست که امروز بسیاری از متون علمی و پزشکی توصیه می کنند که افراد نوعی از تمرینات مقاومتی را به عنوان بخشی از برنامه سلامتی و بهبود کیفیت زندگی خود مد نظر قرار دهند تا سلامت بیشتری داشته باشند و از بسیاری بیماری های مرتبط با افزایش سن و ضعف جسمانی در امان بمانند. اما هر چیز خوبی می تواند معایبی هم از این مسئله مستثنی نیست. مطالعات بسیاری در طول این سال ها در زمینه آسیب های مرتبط با تمرینات با وزنه انجام شده است. اغلب این مطالعات  نشان داده که پشت یکی از بخش هایی است که در میان بدنسازان بیشتر دچار آسیب می شود. ریسک بالای متحمل شدن آسیب های ستون مهره ها در طول تمرین با وزنه ، نشان می دهند برای اینکه عمر طولانی در ورزش مورد علا قه خود و نیز زندگی با کیفیتی داشته باشید باید در جهت حفظ سلامت ستون فقرات خود کوشا باشید. دکتر لروی پری رییس انستیتو بین المللی طب ورزش در لس آنجلس غربی می گوید:

آسیب های کمر به دو دسته طبقه بندی می شود : ۱- آسیب های مشخص یعنی مواردی از آسیب که می توانید دقیقا محل آن را تشخیص دهید و در ذهن تان می ماند مثل زمانی که در پی اجرای یک ددلیفت سنگین به کمر خود آسیب می زنید و ۲- آسیب های مبهم که می تواند در پی افزایش سن یا عادات غلط روزمره بوجود آید که نمی توانید دقیقا مشخص کنید در چه نقطه ای از کمر خود دچار درد هستید مثل زمانی که در پی عدم نشستن یا خوابیدن صحیح برای یک مدت طولانی احساس درد و ناراحتی در کمر شما ایجاد می شود.
دکتر پری شرح می دهد که هر یک از این انواع آسیب ها می تواند در پی افزایش فشار نا مناسب بر دیسک هاس بین مهره ای رخ دهد و به درد شدید کمر، فتخ دیسک ها، تحت فشار قرار گرفتن ریشه های عصبی و حتی تخریب و زوال دیسک ها منجر شود. شیوع زیاد دردهای کمر در میان کسانی که با وزنه تمرین می کنند و عموم جامعه برای سال های زیای است که مورد تحقیق و بررسی جوامع پزشکی بوده تا راه هایی را در جهت تقلیل آنها بیابند. یکی از رایج ترین شیوه های مورد استفاده برای درمان دردهای کمر، کاهش فشار بر ستون مهره ها است هرچند از این طریق شیوه های تهاجمی از جمله جراحی امکان پذیر است. اما معمولا جراحی آخرین راه درمان به شمار می آید. اولین تلاش شما باید استفاده از شیوه های غیر تهاجمی باشد و استفاده از تجهیزات ویژه ای که به این منظور در حال رواج هستند و اصطلاحا برای دی کمپرس کردن پشت استفاده می شوند . دی کمپرس پشت اشاره دارد بر کاهش فشار بر اعصاب تحت فشار از ستون مهره ها و معمولا برای درمان شرایطی که به دردهای کمر می انجامد مورد استفاده قرار می گیرد از جمله فتق دیسک ها، درد سیاتیک فشردگی دیسک های بین مهره ای و دیگر مشکلات ستون فقرات. در شیوه های دی کمپرس غیر جراحی از دستگاه های کششی مکانیکی استفاده می شود که مقدار نیرو زاویه کشش را کاملا کنترل می کنند. به دلیل کنترل دقیق نیرو و زاویه کشش ،تمایل طبیعی بدن برای مقاومت در برابر نیروی خارجی کاهش می یابد و کمک می کند به دی کمپرس بیشتر ستون مهره ها دکتر پری شرح می دهد که دی کمپرس ستون مهره کمک می کند به افزایش فضای دیسک های بینه مهره ای و کاهش فشار روی اعصاب و عروق. دستگاه های کامپیوتری دی کمپرس ستون مهره ای که اغلب توسط متخصصات مربوطه استفاده می شود از شیوه دی کمپرس غیر فعال استفاده می کنند.
دستگاه دی کمپرس معمولا شامل ۱۵ بازه یک دقیقه ای دی کمپرس با فواصل ریلکسیشن است برای مجموع ۲۰ تا ۳۰ دقیقه. هر چند که هنوز بطور کامل توافقی بر سر این مسئله وجود ندارد که روش های دی کمپرس غیر جراحی چقدر موثر هستند، اما همین بی خطر و غیر تهاجمی بودن انجام پروسه و عدم نیاز به بی حسی و بی هوشی آنرا به شیوه درمان ارزشمندی بدل کرده است. یک مطالعه مقدماتی که نتایج آن در ژورنال آمریکایی کنترل درد منتشر شده گزارش کرده سیستم دی کمپرس در ۸۶ درصد بیماران دچار درد کمر، نتایج خوب تا عالی در پی داشته است. دکتر پری هم مدعی است که در میان بسیاری از ورزشکاران مطرحی که از سیستم دی کمپرس استفاده کرده اند نتایج بسیار موفقی مشاهده شده و به همین جهت می تواند برای بدنسازانی هم که دچار دردهای کمر هستند مورد استفاده قرار گیرد.

منبع : دانش ورزش

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه