اسمیت برای بالا سینه با میز صاف

اسمیت برای بالا سینه با میز صاف

 پرس سینه اسمیت حرکتی چند مفصلی است که میزان اعتماد را بالا می برد، چون دارای مسیر حرکتی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

اسمیت برای بالا سینه

پرس سینه یکی از حرکات اصلی برای پرورش بالاتنه است که ایجاد کننده رشد، قدرت و چگالی عضله است. اما وقتی در این حرکت مچ را بر عکس بگیریم چه اتفاقی می افتد؟
پرس سینه اسمیت حرکتی چند مفصلی است که میزان اعتماد را بالا می برد، چون دارای مسیر حرکتی مشخص و ایمنی است و به ویژه برای زمانی که یار تمرینی ندارید، انتخاب مناسبی است. در مدل استاندارد هم وقتی که حالت ایده  آل بدن را پیدا کردید (که متناسب با میله مشخص می شود) پرس اسمیت ابزاری عالی است برای ادامه رشد عضلات سینه. البته دلیل اصلی برای گنجاندن این حرکت در برنامه این است که با آن می توانید همه تمرکز را روی پرس کردن وزنه قرار دهید. چون عضلات ثبات دهنده دیگر خیلی درگیر نمی شوند، می توانند به حرکت دهنده های اصلی کمک کنند و این یعنی بالارفتن مقدار وزنه تمرین.

ایجاد تغییر

در پرس سینه وزنه آزاد مسیر حرکت ایده آل برای هالتر یک مسیر کمانی است. در بخش پایین حرکت وزنه زیر سینه می رسد و سپس وزنه پرس می شود تا روبروی صورت می رسد.
حرکت کمانی در دستگاه اسمیت غیر ممکن است. وقتی از اسمیت برای سینه استفاده می کنید مسیر مشخص حرکت شما را ناچار می کند یک مسیر خاص را دنبال کنید . اما می توانید از نوع گیرش مچ استفاده کنید و همچنین فاصله بین دست ها را نیز عوض کنید. وقتی که مچ به صورت دست بر عکس گرفته شود به صورت خودکار فشار روی بخش بالای سینه و پشت بازوها منتقل می شود. مچ برعکس کمک میکند تا آرنج ها به طرف داخل متمایل شود و بازوها موازی با زمین قرار بگیرند. در مدل استاندارد عضلات پائینی و میانی سینه بیشتر درگیر است. اگر در مدل استاندارد فاصله دست ها را زیاد بگیرید فشار روی بخش بالاسینه و پشت بازو افزایش می یابد. در حقیقت برخی تحقیقات حاکی از آن است که استفاده از مدل دست باز مچ برعکس می تواند عضلات بالایی سینه را به اندازه خود حرکت بالا سینه تحریک کند.

بهره وری دوگانه

 قابلیت استفاده ساده از دستگاه اسیمت اجازه می دهد انواع حرکتی متفاوت را با گیرش های مختلف انجام دهید. به شدت توصیه می کنم از فواید دستگاه اسمیت به طور کامل استفاده کنید. از یک جلسه تمرین تا جلسه دیگر می توانید نوع گیرش دست را روی هالتر عوض کنید. همچنین از گنجاندن پرس سینه استاندارد و دمبل کابل و دستگاه هم مطمئن شوید چرا که به توسعه کامل سینه کمک می کنند. در یک برنامه خاص گیر نکنید. حتی با حرکات ثابت همیشه راه هایی برای ایجاد تنوع وجود دارد که می توانید از آن سود ببرید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه

1 دیدگاه در “اسمیت برای بالا سینه با میز صاف

  1. Avatar

ارسال دیدگاه