۶ میوه عضله ساز

میوه عضله ساز نگرانی مربوط به بارگیری بیش از حد با فراکتوز و کربوهیدرات، سبب شده بسیاری از

میوه عضله ساز

نگرانی مربوط به بارگیری بیش از حد با فراکتوز و کربوهیدرات، سبب شده بسیاری از بدنسازان از مصرف میوه چشم پوشی کنند. با این وجود در این مقاله، قصدمان معرفی ۶ منبع فوق العاده در خانواده میوه جات است که منجر به بهبود فواید عضلانی می شوند.
میوه در محافل بدنسازی، اغلب شهرت خوبی ندارد؛ زیرا بدنسازان دوست ندارند به غذاهایی که با حجم زیادی از قند انباشته شده، روی خوش نشان دهند. با این حال، پیروی از انتخاب های زیر می تواند منجر به تقویت و آماده سازی ذهن و جسم یک بدنساز شود؛ آن هم در مقایسه با افرادی که بدون مصرف مواد غذایی غنی زیر، به راه خود در این زمینه ادامه می دهند.

 

6 میوه عضله ساز

۱- موز

از آنجا که مزه ها جزو میوه های پرکربوهیدرات شناخته می شوند در وعده صبحانه از آنها استفاده می شود. به این طریق می توان به بارگیری مجدد سطح گلیکوژن عضله کمک و از تجزیه و تحلیل آن جلوگیری کرد. همچنین می توان موز را با محلول پروتئینی بعد از تمرین نیز مخلوط کرد تا به احیای ذخایر انرژی عضله کمک کرد. موزها یک منبع مشهور از پتاسیم هستند؛ یک الکترولیت که به جهت انقباضات عضلانی مناسب، لازم هستند.

۲- زغال اخته های جنگلی منجمد

دانشمندان تغذیه در دانشگاه کوزیل، دریافته اند که این نوع از زغال اخته ها با آنتی اکسیدان فراوانی بارگیری شده اند؛ اگر وقتی به خوبی رسیده شده اند، چیده شوند. فریز کردن آنها راهکار خوبی به جهت حفظ آنتی اکسیدان های موجود در این مواد غذایی ارزشمند است. در بسیاری از فروشگاه ها انواع یخ زده آنها موجود است. آنها را به محلول هایتان، جو دوسر و ماست اضافه کنید.

۳- کیوی

اگر از ۱۰ بدنساز بپرسید که کدام میوه، حاوی مقادیر فراوانی ویتامین C است، اکثریت آنها از پرتقال نام می برند؛ ولی در حقیقت، کیوی مالک سطوح بالایی از این آنتی اکسیدان بالقوه است که می تواند به شما کمک کند تا چربی های بدنتان را از بین ببرید.

دانشمندان دانشگاه ایالت آریزونا دریافته اند کمبود ویتامین C می تواند مانع از چربی سوزی طی تمرین شود؛ زیرا ویتامین C به جهت سنتز کارنیتین لازم است؛ یک مولکول که مورد نیاز اکسیداسیون مناسب اسیدهای چرب است.

۴- سیب

مصرف یک سیب در یک روز، ضامن حفظ سلامتی شماست. داده های پژوهشی نشان داده ترکیبی در پوست سیب به نام اسید ارسولیک وجود دارد که می تواند منجر به بهبود فرآیند چربی سوزی شود و در کنار آن همچنین منجر به افزایش حجم عضلانی اسکلت گردد. با یک شاخص گلیسمیک پایین تر در میان سایر میوه ها مصرف سیب در زمان قبل از تمرین، ایده آل است.

۵-آووکادو

این میوه سرشار از فیبر است. یک میوه بزرگ آووکادو حاوی ۱۳ گرم فیبر می باشد. بدنسازانی که در حال سپری کردن یک رژیم پر پروتئین هستند، از مصرف این میوه در برنامه غذایی خود می توانند بهترین فایده را ببرند. مصرف این میوه، درست افزایش فیبر به برنامه تان است؛ البته در جایی که فیبر نقش کلیدی را بازی می کند.
آووکادو همچنین یک منبع غنی از چربی های اشباع نشده سالم و حافظ قلب است. آووکادو را در کنار تنقلات میان وعده، مصرف کنید یا که برش هایی از آن را به سالادتان در وعده شام بیفزایید.

۶-هندوانه

هندوانه، یک منبع خوب از سیترولین و اسید آمینه است که متضمن تولید اکسید نیتریک می باشد؛ بدنسازان به NO علاقه مندند زیرا منجر به بهبود جریان خون به عضلات می شود و به تبع آن، ریکاوری بهتر مواد غذایی و ترکیبات آنابولیک را داریم.
پژوهشگران همچنین توصیه می کنند سیترولین می تواند منجر به اتساع رگ های خونی و آرامش شود؛ همان کاری که یک قرص ضد افسردگی انجام می دهد.

به اشتراک بگذارید:

ثبت دیدگاه