برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

میوه عضله ساز

نگرانی مربوط به بارگیری بیش از حد با فراکتوز و کربوهیدرات، سبب شده بسیاری از بدنسازان از مصرف میوه چشم پوشی کنند. با این وجود در این مقاله، قصدمان معرفی ۶ منبع فوق العاده در خانواده میوه جات است که منجر به بهبود فواید عضلانی می شوند.
میوه در محافل بدنسازی، اغلب شهرت خوبی ندارد؛ زیرا بدنسازان دوست ندارند به غذاهایی که با حجم زیادی از قند انباشته شده، روی خوش نشان دهند. با این حال، پیروی از انتخاب های زیر می تواند منجر به تقویت و آماده سازی ذهن و جسم یک بدنساز شود؛ آن هم در مقایسه با افرادی که بدون مصرف مواد غذایی غنی زیر، به راه خود در این زمینه ادامه می دهند.

  • موز

از آنجا که موزه ها جزو میوه عضله ساز و پرکربوهیدرات شناخته می شوند در وعده صبحانه از آنها استفاده می شود. به این طریق می توان به بارگیری مجدد سطح گلیکوژن عضله کمک و از تجزیه و تحلیل آن جلوگیری کرد. همچنین می توان موز را با محلول پروتئینی بعد از تمرین نیز مخلوط کرد تا به احیای ذخایر انرژی عضله کمک کرد. موزها یک منبع مشهور از پتاسیم هستند؛ یک الکترولیت که به جهت انقباضات عضلانی مناسب، لازم هستند.

  • زغال اخته های جنگلی منجمد

دانشمندان تغذیه در دانشگاه کوزیل، دریافته اند که این نوع از زغال اخته ها با آنتی اکسیدان فراوانی بارگیری شده اند؛ اگر وقتی به خوبی رسیده شده اند، چیده شوند. فریز کردن آنها راهکار خوبی به جهت حفظ آنتی اکسیدان های موجود در این مواد غذایی ارزشمند است. در بسیاری از فروشگاه ها انواع یخ زده آنها موجود است. آنها را به محلول هایتان، جو دوسر و ماست اضافه کنید.

  • کیوی

اگر از ۱۰ بدنساز بپرسید که کدام میوه، حاوی مقادیر فراوانی ویتامین C است، اکثریت آنها از پرتقال نام می برند؛ ولی در حقیقت، کیوی مالک سطوح بالایی از این آنتی اکسیدان بالقوه است که می تواند به شما کمک کند تا چربی های بدنتان را از بین ببرید.

دانشمندان دانشگاه ایالت آریزونا دریافته اند کمبود ویتامین C می تواند مانع از چربی سوزی طی تمرین شود؛ زیرا ویتامین C به جهت سنتز کارنیتین لازم است؛ یک مولکول که مورد نیاز اکسیداسیون مناسب اسیدهای چرب است.

  • سیب

مصرف یک سیب در یک روز، ضامن حفظ سلامتی شماست. داده های پژوهشی نشان داده ترکیبی در پوست سیب به نام اسید ارسولیک وجود دارد که می تواند منجر به بهبود فرآیند چربی سوزی شود و در کنار آن همچنین منجر به افزایش حجم عضلانی اسکلت گردد. با یک شاخص گلیسمیک پایین تر در میان سایر میوه ها مصرف سیب در زمان قبل از تمرین، ایده آل است.

  • آووکادو

این میوه سرشار از فیبر است. یک میوه بزرگ آووکادو حاوی ۱۳ گرم فیبر می باشد. بدنسازانی که در حال سپری کردن یک رژیم پر پروتئین هستند، از مصرف این میوه در برنامه غذایی خود می توانند بهترین فایده را ببرند. مصرف این میوه، درست افزایش فیبر به برنامه تان است؛ البته در جایی که فیبر نقش کلیدی را بازی می کند.
آووکادو همچنین یک منبع غنی از چربی های اشباع نشده سالم و حافظ قلب است. آووکادو را در کنار تنقلات میان وعده، مصرف کنید یا که برش هایی از آن را به سالادتان در وعده شام بیفزایید.

  • هندوانه

هندوانه، یک منبع خوب از سیترولین و اسید آمینه است که متضمن تولید اکسید نیتریک می باشد؛ بدنسازان به NO علاقه مندند زیرا منجر به بهبود جریان خون به عضلات می شود و به تبع آن، ریکاوری بهتر مواد غذایی و ترکیبات آنابولیک را داریم.
پژوهشگران همچنین توصیه می کنند سیترولین می تواند منجر به اتساع رگ های خونی و آرامش شود؛ همان کاری که یک قرص ضد افسردگی انجام می دهد.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد