شیر سویا در مقابل شیر گاو؟

شیر سویا در مقابل شیر گاو؟

شیر سویا مزایای زیادی برای بدنسازان دارد که اغلب زیر سایه این باور غلط قرار می گیرد که
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

شیر سویا

شیر سویا مزایای زیادی برای بدنسازان دارد که اغلب زیر سایه این باور غلط قرار می گیرد که سویا باعث افزایش سطوح استروژن در بدن می شود.
زمانی چنین تصوری وجود داشت که بدلیل وجود مواد گیاهی فیتواستروژن در سویا، ممکن است در پی مصرف آن عوارض منفی استروژن در بدن مشاهده شود از جمله احتباس آب و چربی.

ولی تحقیقات متعدد نشان داد که در عمل چنین چیزی حقیقت ندارد. البته معنایش این نیست که تنها پروتئین سویا را بعنوان منبع اصلی پروتئین خود انتخاب کنید چون به هر حال پروتئین سویا از نظر کیفیت، پایین تر از پروتئینهای حیوانی از جمله لبنیات، تخم مرغ، گوشتهای سفید و قرمز طبقه بندی می شود. اما مصرف محصولات بدست آمده از سویا از جمله شیر سویا بعنوان مکملی برای دیگر پروتئینها با هدفی که به آن اشاره کردید به سود شما خواهد بود.

بنابراین همچنان می توانید پروتئین وی خود را به همراه شیر سویا مصرف کنید. با مصرف همزمان این دو، رنج وسیعتری از آمینو اسیدها و مواد مفید برای عضله سازی را در اختیار بدن خواهید گذاشت.

در واقع خوب است که سعی کنید حدود ۲۰ درصد از پروتئین روزانه خود را از پروتئین سویا تامین کنید، بدلیل فواید ارزشمندی که در کنار آمینو اسیدهای موجود در آن نصیب بدنتان خواهد شد.

بعبارتی یک بدنساز ۱۰۰ کیلویی که روزانه ۲.۲ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن دریافت می کند، یعنی حدود ۲۲۰ گرم، با مصرف ۴۴ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن دریافت می کند، یعنی حدود ۲۲۰ گرم، با مصرف ۴۴ گرم از این مقدار از منابع سویا می تواند بخوبی از فواید این پروتئین ارزشمند گیاهی برخوردار شود.

منبع: مجلهMuscle&Fitness

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه