برنامه بدنسازی

آگهی بدنسازی

سوالات متداول

تماس با ما

درباره ما

نقشه سایت

پروفایل کاربری

logo

بدنسازی کودکان

امتیاز دهید
5/5 - (1 امتیاز)

بدنسازی کودکان

وقتی که حرف از بدنسازی به میان می آید باید مشخص شود که دقیقا منظور چیست؟ بدنسازی و کار با وزنه با تمرینات قدرتی متفاوت می باشد. کودکان ورزش های قدرتی مثل فوتبال، ژیمناستیک و… را می توانند انجام دهند. تمرینات قدرتی به گونه ای که باتکنیک های درست و فشار کم انجام شوند برای کوکان و نوجوانان مفید بوده و هیچ اشکالی ندارد.

تردمیل کودکان
تردمیل کودکان

فواید ورزش در کودکان

  • بین مغز و عضلات خود هماهنگی بهتری برقرار می کند.
  • باعث ایجاد توده عضلانی قابل توجهی می شود.
  • استقامت عضلانی خوبی ایجاد می کند
  • مهارت های ورزشی خود را ارتقا می دهند.
  • باعث افزایش توده استخوانی و اعتماد به نفس در کودک می شود و ریسک چاقی را کاهش می دهند.
  • میزان هورمون تستوسترون را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

بهترین سن برای شروع بدنسازی در کودکان مختلف، متفاوت می باشد. پس در مرحله اول کودک باید از جنبه های فیزیکی تست شود که اگر مشکل تنفسی یا ارتوپدی دارد شناسایی شده و برطرف شود زیرا این مشکل می تواند حین تمرین خطراتی را ایجاد کند. این نوع ارزیابی پیش از شروع هر نوع ورزشی لازم است.

دستگاه پرس سینه کودکان
دستگاه پرس سینه کودکان

در ادامه چند سوال پرکابرد درباره ی بدنسازی کودکان را باهم بررسی می کنیم:

آیا یک نوجوان ۱۳ ساله می تواند عضله سازی کند؟

نوجوانان ۱۳ ساله می توانند بدون اضافه کردن حجم عضلانی قوی تر شوند. ماهیچه ها تحت تاثیر هورمون ها هستند. افزایش حجم عضلانی تا زمانی که بلوغ سپری نشده اتفاق نمی افتد. بعد از گذراندن دوره بلوغ، ترشح هورمون مردانه تستوسترون به عضله سازی در پاسخ به تمرین با وزنه کمک می کند. از آنجایی که ترشح این هورمون در مردان بیشتر از خانم ها می باشد باعث شده که مردان عضلات بزرگتری داشته باشند.

آیا کودک می تواند ورزش بدنسازی را انجام دهد؟

در اوایل سن ۷ یا ۸ سالگی، انجام تمرینات قدرتی، هوازی و… می تواند به بخش ارزشمندی از یک برنامه بدنسازی تبدیل شود. تا زمانی که کودک به اندازه کافی بالغ باشد که دستورالعمل ها را دنبال کند و بتواند تکنیک و فرم مناسب را تمرین کند.

دستگاه هاگ پا کودکان
دستگاه هاگ پا کودکان

آیا وزنه زدن برای بچه ها مضر است؟

بله، مطالعات نشان داده اند که تمرین با وزنه ممکن است منجر به آسیب شود و به رشد کودک لطمه بزند. و باید تا قبل از نوجوانی از زدن وزنه خودداری شود.

از چه سنی می توان عضله سازی را شروع کرد؟

از آنجایی که بلوغ و بدنسازی رابطه تنگاتنگی باهم دارند. در نتیجه اواخر نوجوانی در حدود بیست سالگی سن خوبی برای شروع بدنسازی می باشد. بازه زمانی ۱۷ تا ۲۵ سالگی انفجار رشد ناشی از تستوسترون می باشد. این بازه زمانی ۸ ساله سریعترین زمان برای رشد عضلات می باشد.

آیا بدنسازی روی قد تاثیر دارد؟

بدنسازی و وزنه زدن قد شما را بلند تر نمی کند. زیرا قد تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می شود. با این حال ورزش کردن و بدنسازی تا حد زیادی می تواند تاثیر مثبت بر قد داشته باشد.

 

 

 

معرفی دیگر کارخانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درج آگهی بدنسازی