مقایسه اسکوات از جلو و حرکت سوپرمن!

مقایسه اسکوات از جلو و حرکت سوپرمن!

عضلاتی که دور تا دور ستون فقرات را به صورت طولی و عرضی احاطه کرده اند، به اصطلاح
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

کدامیک برای عضلات راست کننده ستون فقرات مناسب تر است؟ مقایسه اسکوات از جلو و حرکت سوپرمن!

عضلاتی که دور تا دور ستون فقرات را به صورت طولی و عرضی احاطه کرده اند، به اصطلاح عضلات بنیادی در بدن بشمار می آیند. و در این بین، راست کننده های ستون فقرات اصلی ترین عضلات هستند. قدرت این عضلات می تواند در قدرت کلی شما در اجرای بسیاری از حرکات نقش داشته باشد، علاوه بر این در حفظ سلامت ستون مهره ها و دیسک های بین مهره ای اهمیت فراوانی دارند و به همین جهت باید تلاش کنید تا این عضلات را بخوبی تقویت کنید.
در حالیکه بسیاری از مربیان یکی از حرکات تقویت کننده عضلات راست کننده ستون مهره ها را که به حرکت سوپر من معروف است، بهترین حرکت برای تقویت این عضلات می دانند، اما تحقیقات تازه در مورد حرکت اسکوات از جلو نتایج جالبی در پی داشته.

دفاعیه
حرکتی که با عنوان حرکت سوپر من رایج است در واقع حرکت فیله کمری است که در دامنه محدودی روی زمین یا روی توپ طبی انجام می شود، و برای قرار دادن عضلات راست کننده ستون فقرات و تقویت آنها ایده آل بنظر می رسد.
فرم اجرای حرکت به این شکل است که به سمت سینه روی زمین می خوابید، دستها را بصورت صاف و کشیده به سمت بالای سر نگه می دارید، و با انقباض عضلات راست کننده ستون فقرات همزمان دستها، سینه و پاها را از زمین جدا می کنید و تا حد ممکن بالا می آورید. در واقع در بالایی دامنه حرکت، تنها عضلات شکم شماست که در تماس با زمین است.

نظریه
بواسطه این حقیقت که در طول حرکت اسکوات از جلو میله در جلو سرشانه نگه داشته می شود، و در نتیجه بالاتنه باید در حالت عمودی تری نسبت به اسکوات از پشت، حفظ شود، در نتیجه عضلات راست کننده ستون فقرات به خوبی درگیر می شود و در اصل اسکوات از جلو حرکت خوبی برای تقویت این عضلات بشمار می آید.

شواهد

  • تحقیقات انجام شده در انگلیس به مقایسه فعالیت عضلانی در راست کننده ستون مهره ها در میان تعدادی از مردان ورزشکار در حین اجرای حرکت سوپرمن روی توپ طبی و حرکت اسکوات از جلو با یک میله خالی پرداخت.
  • آنها در ژورنال تحقیقات قدرت و آمادگی جسمانی سال ۲۰۱۱ گزارش کردند که اسکوات از جلو فعالیت عضلانی راست کننده های ستون فقرات را تا بیش از ۵ درصد بیش از حرکت سوپرمن افزایش می دهد.

رای نهایی
بر اساس ین تحقیق مشخص شده که فعالیت راست کننده های ستون فقرات در طول اسکوات از جلو بیشتر از حرکت سوپر من است، با وجود اینکه تنها از یک میله هالتر خالی در تحقیق استفاده شده. واضح است که افزودن وزنه بر میله باعث افزایش فعالیت عضلانی راست کننده های ستون فقرات حتی به مقدار بیشتری خواهد شد.

کاربرد عملی
افزودن اسکوات از جلو به برنامه تمرین پایتان راه ارزشمندی است برای تمرکز بیشتر بر عضلات چهارسر ران، ولی همزمان راه با ارزشی است برای اینکه عضلات راست کننده ستون فقرات ناحیه کمر را هم تقویت کنید و در واقع از سلامت دیسکهای بین مهره ای پشتیبانی کنید. ضمنا از آنجایی که تمرین روی بخش های اصلی بدن زمان زیادی صرف می کند، شاید زمان کافی برای اختصاص به بخشهای جزئی تری مثل راست کننده ستون فقرات باقی نماند یا اینکه ناخود آگاه فراموش شود، در چنین شرایطی استفاده از حرکات ارزشمندی مثل اسکوات از جلو نه تنها سایز عضلانی بیشتری را در پاهای شما در پی خواهد داشت بلکه همزمان عضلات مهم دیگری از بدنتان را هم تقویت خواهد کرد.

منبع: مجله فلکس-می ۲۰۱۲

بادی فول

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه