فهرست مطالب

نکاتی در مورد قهوه

صحبت در مورد قهوه و تحقیقاتی است که در مورد آن انجام شده، بنظر می رسد نتایج ضد و نقیض بسیار است، ولی تحقیقات اخیر دلیل نتایج متضاد در تحقیقات قبلی را آشکار ساخته.
بر اساس نظر دانشمندان در تحقیقاتی که مزایایی برای قهوه مشاهده نشده یا حتی مضراتی برای آن ذکر شده دلیلش این بوده که بسیاری از افرادی که بطور معمول از قهوه استفاده می کنند، همزمان اهل مصرف سیگار هم هستند و این مسئله باعث می شود تا در تحقیقات طولانی مدت، نه تنها مزایای قهوه نشان داده نشود، بلکه بخشی از مضراتی هم که در اصل بواسطه مصرف سیگار بوده به قهوه نسبت داده شود.

حالا خبر خوب این است که می توانید با خیال آسوده از قهوه و قرص های کافئین اسیتفاده کنید. در حقیقت قهوه یکی از غنی ترین منابع مواد آنتی اکسیدان بشمار می آید. بر اساس تحقیقی تازه، که توسط انجمن قلب آمریکا در بیمارستان سینت لوک کانزاس انجام شذه، مشخص شد افرادی که بطور منظم از از قهوه استفاده می کنند، نسبت به سایر افراد، تحت ریسک کمتری از ابتلا به بیماری دیابت نوع دوم، حملات قلبی، افسردگی، و حتی بیماری هایی مثل پارکینسون و آلزایمر قرار دارند.
مطالعات متعددی هم نشان داده که کافئین در زمینه چربی سوزی، افزایش قدرت و استقامت، و تقویت تمرکز موثر است.

منبع: مجله فلس- می ۲۰۱۲

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه