حرکات دیپ و پرس بالاسینه

حرکات دیپ و پرس بالاسینه-لیونل بیک از فرانسه،قهرمان رقابتهای فلکس،فینالیست آرنولد کلاسیک و دهم مستر المپیای 2012 مدتی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

حرکات دیپ

لیونل بیک از فرانسه، قهرمان رقابت های فلکس، فینالیست آرنولد کلاسیک و دهم مستر المپیای ۲۰۱۲ مدتی پیش، فیلمی از حرکات تمرینی اش تهیه نمود و در آن، تعداد ۲ حرکت، قابل توجه بود و همین باعث شد تا در خصوص آن ۲ حرکت تمرینی، از وی سئوال شود. در فیلم تمرینی  ات از حرکت دیپ با دستگاه در حالت نشسته هم استفاده می کنی؟ چه خصوصیتی از این دستگاه را دوست داری و تفاوت آن با حرکت دیپ روی پایه(پارالل) چیست؟
من از هر دو این حرکات استفاده می کنم، ولی هر از چندی تنوع در تمرین را دوست دارم. دستگاه دیپ بصورت نشسته حرکت تفکیکی بسیار خوبی است که راه ارزشمندی است برای پایان تمرین وقتی انرژی شما در بالاترین سطح نیست. همچنین استفاده از دستگاه را بعنوان حرکت گرم کردنی دوست دارم، قبل از اینکه سراغ وزنه های آزاد بروم.

در همان فیلم تمرینی، وقتی در حال اجرای پرس بالاسینه با دمبل هستی، از دامنه حرکتی کوتاهی استفاده می کنی، بخصوص در بالای دامنه. مزیت اجرای حرکت به این شیوه چیست؟ و آیا همیشه تمرین سینه را با حرکت بالاسینه شروع می کنی؟
این راهی است برای حفظ فشار ممتد بر عضلات، و به این نتیجه رسیده ام که برایم بهترین نتایج را دارد. این کمک می کند تا به پمپ خونی دست یابم و در طول زمان عضله بیشتری بسازم از زمانی که این حرکت را به اینصورت اجرا می کنم، بخش بالاسینه ام عکس العمل بهتری داشته، ضمن اینکه چون بالاسینه اولویت من است، تمرین را با آن شروع می کنم.
در بدنسازی دستیابی به تناسب و تقارن و حفظ آن، اهمیت بسیاری دارد، بنابراین نیاز دارم ترتیب حرکاتم را تنظیم کنم، بخصوص به این دلیل که زیر سینه ام رشد سریعتری نسبت به دیگر بخش های سینه ام دارد. البته در حال حاضر معمولا تمرین را با پرس سینه (هالتر یا دمبل) شروع می کنم، نه لزوما حرکات بالاسینه.

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۲دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۱۳دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۴۸دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۹۳دیدگاه

ارسال دیدگاه