فهرست مطالب

اگر شما سفرهای زیادی داشته اید، مطمئنا می دانید که حفظ رژیم غذایی در زمان سفر چقدر سخت است. در این مقاله سعی کرده ایم به ۱۰ راهکار ساده در این مورد را بیان کنیم.

  • حتما منابع غذایی پروتئینی به همراه خود داشته باشید.

یکی از راحت ترین کارهایی که می توان در این باره اشاره کرد، این است که، در چمدان مسافرتی خود مقداری مواد غذایی حاوی پروتئین و یا مکمل های پروتئینی داشته باشید. بسیاری از رستوران ها، غذاهای چرب و با مقدار بسیار زیادی کربوهیدرات و فاقد پروتئین ارائه می دهند. این مسئله، بسیار چالش برانگیز خواهد بود. بنابراین، بهتر است که پروتئین همراه خود داشته باشید و در هر جایی که لازم بود به غذای خود اضافه کنید. پروتئین، به صورت های مختلفی وجود دارد که می توان آن ها را انتخاب کرد. من شخصا، ترجیح می دهم شربت های حاوی پروتئین به جای پودرهای پروتئینی استفاده کنم، زیرا نیازی به مخلوط کردن آن با آب نیست و به راحتی قابل استفاده می باشد.

  • تنقلات به همراه خود داشته باشید. منظور از تنقلات، شکلات و بیسکوییت نیست، بلکه صحبت از تنقلات سالم است. تنقلات سالم به گونه ای عمل می کنند، که شما مجبور نیستید مرتبا غذا بخورید. این نه تنها موجب صرفه جویی در هزینه های شما می شود، بلکه باعث کاهش تعداد کالری مصرفی نیز می شود.
  • هتلی پیدا کنید که دارای فریزر و مایکروفر باشد. در گذشته یافتن هتل با این امکانات سخت بود، اما امروزه تقریبا تمام هتل ها این امکانات را دارند. قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید، هتل را رزرو کنید و مطمعن شوید این امکانات را دارد.
  • از ماهی تابه های رژیمی استفاده کنید. یکی دیگر از گزینه هایی که در هتل ها وجود دارد، ماهی تابه های رژیمی و یا دستگاه اسنک ساز است. شما به راحتی می توانید گوشت را در آن قرار دهید و مانند رستوران ها آن را گریل کنید. اگر در هتل بالکن و یا فضای باز وجود دارد می توانید از آن ها استفاده کنید.
  • رستوران هایی که غذاهای رژِیمی سرو می کنند، را پیدا کنید. رستوران هایی هستند که غذاهایی با کربوهیدرات کم در منوی خود دارند. قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید، حتما تحقیقاتی در این رابطه انجام دهید، تا مطمئن شوید مکانی که قرار است در آن اقامت داشته باشید به چه صورت است. در مورد غذاهایی که سرو می کنند اطلاعاتی بدست آورید.
  • در مورد نحوه ی طبخ غذا، پرس و جو کنید. قبل از اینکه در رستوران غذایی را سفارش دهید، از گارسون در مورد نحوه ی طبخ غذا سوال کنید. این دقیقا کاری است که من اکثر مواقع انجام می دهم. بسیاری از رستوران ها از مقادیر زیادی کره و روغن استفاده می کنند و موجب افزایش میزان کالری وارده به بدن می شود. صاحبان رستوران ها، بیشتر از اینکه به میزان کالری غذاها دقت کنند، به طعم آن ها توجه می کنند.
  • از مواد غذایی جایگزین استفاده کنید. بعضی از رستوران ها، دارای منوی انتخابی باز دارند. به عنوان مثال، فرد به جای غذاهای سرخ شده می تواند از سبزیجات بخار پز و یا سالادهای مختلف استفاده کند. اگر بتوانید از مواد غذایی مناسب جایگزین استفاده کنید به طور حتم می توانید میزان کالری وارده به بدن را به پایین ترین حد ممکن برسانید و همچنان رژیم غذایی خود را حذف کنید.
  • خودتان را مشغول نگه دارید. اگر مشغله های بسیاری برای خود در نظر بگیرید، مطمئنا به خوردن غذا فکر نمی کنید. اگر مرتبا به خوردن غذاهای مختلف و اینکه کجا غذا بخورید فکر کنید گرسنه تر خواهید شد.
  • آب و نوشیدنی های کافی مصرف کنید. در زمان سفر، نوشیدنی های کافی مصرف کنید. زمانی که آب و نوشیدنی های سالم فاقد کالری مصرف می کنید، باعث می شود که معده ی شما پر شود و کمتر احساس گرسنگی کنید. مطالعات نشان داده اند، خوردن ۲ لیوان آب، قبل از هر وعده ی غذایی، باعث می شود که غذایی کمتری بخورید و در نهایت کالری کمتری وارد بدن خود کنید. این رویکرد برای افراد پرخور بسیار مفید خواهد بود. خوردن آب معده ی شما را سریع تر پر می کند و فرصت های پرخوری را کاهش می دهد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۵

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه