چند پیشنهاد ساده برای حفظ رژیم غذایی در زمان سفر

چند پیشنهاد ساده برای حفظ رژیم غذایی در زمان سفر

یکی از راحت ترین کارهایی که می توان در این باره اشاره کرد، این است که، در چمدان
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

اگر شما سفرهای زیادی داشته اید، مطمئنا می دانید که حفظ رژیم غذایی در زمان سفر چقدر سخت است. در این مقاله سعی کرده ایم به ۱۰ راهکار ساده در این مورد را بیان کنیم.

  • حتما منابع غذایی پروتئینی به همراه خود داشته باشید.

یکی از راحت ترین کارهایی که می توان در این باره اشاره کرد، این است که، در چمدان مسافرتی خود مقداری مواد غذایی حاوی پروتئین و یا مکمل های پروتئینی داشته باشید. بسیاری از رستوران ها، غذاهای چرب و با مقدار بسیار زیادی کربوهیدرات و فاقد پروتئین ارائه می دهند. این مسئله، بسیار چالش برانگیز خواهد بود. بنابراین، بهتر است که پروتئین همراه خود داشته باشید و در هر جایی که لازم بود به غذای خود اضافه کنید. پروتئین، به صورت های مختلفی وجود دارد که می توان آن ها را انتخاب کرد. من شخصا، ترجیح می دهم شربت های حاوی پروتئین به جای پودرهای پروتئینی استفاده کنم، زیرا نیازی به مخلوط کردن آن با آب نیست و به راحتی قابل استفاده می باشد.

  • تنقلات به همراه خود داشته باشید. منظور از تنقلات، شکلات و بیسکوییت نیست، بلکه صحبت از تنقلات سالم است. تنقلات سالم به گونه ای عمل می کنند، که شما مجبور نیستید مرتبا غذا بخورید. این نه تنها موجب صرفه جویی در هزینه های شما می شود، بلکه باعث کاهش تعداد کالری مصرفی نیز می شود.
  • هتلی پیدا کنید که دارای فریزر و مایکروفر باشد. در گذشته یافتن هتل با این امکانات سخت بود، اما امروزه تقریبا تمام هتل ها این امکانات را دارند. قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید، هتل را رزرو کنید و مطمعن شوید این امکانات را دارد.
  • از ماهی تابه های رژیمی استفاده کنید. یکی دیگر از گزینه هایی که در هتل ها وجود دارد، ماهی تابه های رژیمی و یا دستگاه اسنک ساز است. شما به راحتی می توانید گوشت را در آن قرار دهید و مانند رستوران ها آن را گریل کنید. اگر در هتل بالکن و یا فضای باز وجود دارد می توانید از آن ها استفاده کنید.
  • رستوران هایی که غذاهای رژِیمی سرو می کنند، را پیدا کنید. رستوران هایی هستند که غذاهایی با کربوهیدرات کم در منوی خود دارند. قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید، حتما تحقیقاتی در این رابطه انجام دهید، تا مطمئن شوید مکانی که قرار است در آن اقامت داشته باشید به چه صورت است. در مورد غذاهایی که سرو می کنند اطلاعاتی بدست آورید.
  • در مورد نحوه ی طبخ غذا، پرس و جو کنید. قبل از اینکه در رستوران غذایی را سفارش دهید، از گارسون در مورد نحوه ی طبخ غذا سوال کنید. این دقیقا کاری است که من اکثر مواقع انجام می دهم. بسیاری از رستوران ها از مقادیر زیادی کره و روغن استفاده می کنند و موجب افزایش میزان کالری وارده به بدن می شود. صاحبان رستوران ها، بیشتر از اینکه به میزان کالری غذاها دقت کنند، به طعم آن ها توجه می کنند.
  • از مواد غذایی جایگزین استفاده کنید. بعضی از رستوران ها، دارای منوی انتخابی باز دارند. به عنوان مثال، فرد به جای غذاهای سرخ شده می تواند از سبزیجات بخار پز و یا سالادهای مختلف استفاده کند. اگر بتوانید از مواد غذایی مناسب جایگزین استفاده کنید به طور حتم می توانید میزان کالری وارده به بدن را به پایین ترین حد ممکن برسانید و همچنان رژیم غذایی خود را حذف کنید.
  • خودتان را مشغول نگه دارید. اگر مشغله های بسیاری برای خود در نظر بگیرید، مطمئنا به خوردن غذا فکر نمی کنید. اگر مرتبا به خوردن غذاهای مختلف و اینکه کجا غذا بخورید فکر کنید گرسنه تر خواهید شد.
  • آب و نوشیدنی های کافی مصرف کنید. در زمان سفر، نوشیدنی های کافی مصرف کنید. زمانی که آب و نوشیدنی های سالم فاقد کالری مصرف می کنید، باعث می شود که معده ی شما پر شود و کمتر احساس گرسنگی کنید. مطالعات نشان داده اند، خوردن ۲ لیوان آب، قبل از هر وعده ی غذایی، باعث می شود که غذایی کمتری بخورید و در نهایت کالری کمتری وارد بدن خود کنید. این رویکرد برای افراد پرخور بسیار مفید خواهد بود. خوردن آب معده ی شما را سریع تر پر می کند و فرصت های پرخوری را کاهش می دهد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۵

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه