آیا باید مکمل BCAA مصرف کنید؟

آیا باید مکمل BCAA مصرف کنید؟

ویکی پدیا آن را این چنین تعریف می کند: (BCAA) یک اسید آمینه با زنجیره های آلیفاتیک به
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

مکمل BCAA چیست؟

ویکی پدیا آن را این چنین تعریف می کند: (BCAA) یک اسید آمینه با زنجیره های آلیفاتیک به همراه یک شاخه است (به این صورت که یک اتم کربن در مرکز، به سه یا بیشتر اتم کربن متصل می باشد) در کل سه گونه ی BCAA وجود دارد: لوسین، ایولولین و ولین.

میزان نسبت های موجود در BCAA بسیار مهم است.

هنگامی که بحث در مورد مکمل های BCAA صورت می گیرد، بسیار مهم است که “نسبت” لوسین به ایزولوسین را به ولین موجود در فرمول را، در نظر بگیریم. مطالعات علمی بسیاری بر روی این موضوع صورت گرفته است؛ همه ی تلاش بر این است، آنچه که برای ایجاد آنابولیسم و افزایش هیپرتروفی عضلانی موثر است را تعیین کنند.

مهمترین تحقیقات، در یکی از مراکز تحقیقاتی برتر اسید آمینه در استکهلم و در سوئد انجام شده است، که در آن تجزیه و تحلیل بر روی تراشه های ژنی مورد استفاده قرار گرفت تا نهایتا به پاسخ اصلی برسند.

چگونه مکمل های BCAAs به شما کمک می کنند؟ و تا چه اندازه BCAA برای افزایش ظاهر و سلامت بدن شما اهمیت دارد؟ در زیر به برخی از مزایای مهم این آمینو اسید اشاره شده است.

  1. BCAA موجب افزایش سنتز پروتئین می شود. BCAA در کنار انجام تمرینات با وزنه، موجب ایجاد مسیر mTORC1، که مکانیسم اصلی ما برای رشد عضلات است، می شود. BCAA ها در حقیقت، توانایی تولید سنتز پروتئین را حتی در غیاب ورزش دارند و می توانند آتروفی را در طول زمانی که فرد ورزش نمی کند را کاهش دهد.
  2. BCAA ها شکستن پروتئین ها را کاهش می دهند. این کار با کاهش فعالیت مسیر شکست پروتئین و کاهش عوامل درگیر در این عمل صورت می گیرد.
  3. BCAA می تواند در طول تمرین، تقویت شود. با کاهش میزان تریپتوفان که موجب انسداد خون در مغز می شود، BCAA باعث جلوگیری از افزایش تولید سروتونین در هنگام تمرین می شود، خستگی را کاهش می دهد و در عین حال باعث می شود که شخص هوشیار و متمرکزتر باشد.
  4. BCAA مانع از دست دادن چربی مفید می شود. برای افزایش میزان انرژی و اکسیداسیون چربی، لوسین آمینو اسید با استفاده از همولیزین و والین مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، ایزولوسین، نه تنها تحمل گلوکز خود را بهبود می بخشد، بلکه کل BCAA می تواند از حساسیت به انسولین ممانعت کند و از میزان متابولیسم حمایت کند. ترکیب تمام این موارد، تاثیرات خوبی در بدنسازی خواهد داشت.
  5. BCAA موجب کاهش درد عضلانی می شود. که این یکی از اثرات بسیار مهم BCAA می باشد، به خصوص برای بدنسازان حرفه ای، که باید قادر به انجام تمرینات با شدت و تکرارهای فراوان باشند.
  6. BCAA موجب بهبود مشخصات هورمونی در طول تمرین می شود. مطالعات ثابت کرده اند که استفاده از ۶ گرم BCAA به مدت سه هفته باعث افزایش سطح تستوسترون و کاهش سطح کورتیزول در طول دوره های شدید تمرین می شود. این به خودی خود باعث افزایش توانایی یک فرد برای ساخت و یا حفظ توده عضلانی در تمام دوره های مختلف تمرینات سالیانه می شود (به خصوص هنگامی که فرد تحت رژیم غذایی هیپو کالری قرار می گیرد)

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۵

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه