زنجبیل سیاه یکی از تقویت کنندگان سنتی تایلند

زنجبیل سیاه یکی از تقویت کنندگان سنتی تایلند

زنجبیل سیاه محبوبیت خاصی در بین جمعیت موی تای، به دست آورده است. اما چگونه این عنصر می
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

زنجبیل سیاه محبوبیت خاصی در بین جمعیت موی تای، به دست آورده است. اما چگونه این عنصر می تواند به شما در ساخت عضله کمک کند، انرژی شما را افزایش دهد و تقویت کننده ی میل جنسی شود؟ بسیاری از بوکسورهای موی تای، از زنجبیل سیاه، به عنوان منبع انرژی و یک عنصر کلیدی برای پیروزی خود، استفاده می کنند. همچنین طب سنتی تایلندی ادعا می کند که زنجبیل سیاه، می تواند به طور کلی، عملکرد، سلامت و طول عمر شما را افزایش دهد. اما تحقیقات علمی چه می گویند؟ در این مقاله، متوجه خواهیم شد که آیا زنجبیل سیاه دارای چنین خاصیتی است یا خیر؟

زنجبیل سیاه چیست؟

زنجبیل سیاه (Kaempferia parviflora) یک گیاه متعلق به خانواده ی Zingiberaceae (خانواده زنجبیل) و بومی تایلند است و به عنوان جینسینگ تایلندی، شناخته شده است. زنجبیل سیاه، تقریبا مشابه زنجبیل معمولی است. تنها تفاوت بین آن ها این است که بخش داخلی زنجبیل سیاه، بنفش رنگ است. زنجبیل سیاه، معمولا با زردچوبه ی سیاه (Curcuma caesia) اشتباه گرفته می شود، زیرا آنها شباهت ظاهری فراوانی دارند. با این حال، قسمت های داخلی زردچوبه سیاه، رنگ مایل به زرد دارد. (لطفا توجه داشته باشید که اصطلاح Krachai Dum در واقع به Black Galingale ترجمه می شود، نه زنجبیل سیاه. با این حال، اصطلاحات Black Galingale و Black Ginger هنوز به همان گیاه اشاره می کنند.)

خواص درمانی زنجبیل سیاه

ریشه ی زنجبیل سیاه، در طب سنتی تایلندی، بسیار محبوب است. این گیاه، معمولا به عنوان یک تقویت کننده ی انرژی و عامل ریکاوری استفاده می شود. با این حال، زنجبیل سیاه، در الکل استخراج می شود و به طور معمول، برای افزایش میل جنسی و عملکرد جنسی استفاده می شود. همانطور که قبلا ذکر شد، این نیز یک مکمل مردمی در محافل موی تای است، زیرا نیروهای استقامت و قدرت عضلانی بیشتری را برای مبارزان فراهم می سازد.

زنجبیل سیاه و مصرف انرژی

ثابت شده است که عصاره زنجبیل سیاه، میزان مصرف انرژی بدن (متابولیسم)، را افزایش می دهد که این امر نیز موجب کاهش چربی می شود. مطالعات نشان می دهند که از طریق دو راه، مصرف انرژی را افزایش می دهد.

زنجبیل سیاه و فیتنس

در نهایت، عصاره ی زنجبیل سیاه در مصرف انرژی، به افزایش آمادگی جسمانی کمک می کند. افزایش مصرف انرژی، مانند آنچه که قبلا ذکر شد، بدن شما را برای انجام فعالیت های روزمره آماده تر می کند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۴

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۴۲دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۱دیدگاه

ارسال دیدگاه