آیا انجام تمرینات واقعی سخت هستند؟

آیا انجام تمرینات واقعی سخت هستند؟

چه تعدادی از ما واقعا سخت تمرین می کنیم؟ به بیان دیگر، بیشتر افراد به باشگاه می روند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

اگر می خواهید جز افراد موفق در باشگاه باشید، باید از هر لحظه ی زمان خود، نهایت استفاده را ببرید و به انجام تمرینات واقعی مناسب بپردازید.

چه تعدادی از ما واقعا سخت تمرین می کنیم؟

به بیان دیگر، بیشتر افراد به باشگاه می روند و فکر می کنند که حجم وسیعی از تمرینات را انجام داده اند، بعضی دیگر تنها یک مسیر را در باشگاه دنبال می کنند و به این فکر نمی کنند که بعضی اوقات بدن آن ها نیاز به تغییراتی دارد. اکثرا، با وزنه های مشخص یک سری از حرکات تکراری را انجام می دهند، بدون اینکه حتی لحظه ای به تغییر وزنه ها فکر کنند.

اگر شما در طول هفته، تنها یک وزنه ی مشخص بزنید، بدن شما نه تنها قوی نمی شود، بلکه رو به ضعیف شدن می رود و در واقع هیج کار مفیدی انجام نخواهید داد. بعضی از افراد می ترسند که تمرینات خود را گسترش دهند؛ اما شما نترسید. گاهی اوقات قوانین را بشکنید و فراتر روید. منظور این نیست که تمریناتی واقعی بیشتر از ظرفیت خود انجام دهید، بلکه می توانید پای خود را فراتر بگذارید و تعداد ست ها و تکرارها را تغییر دهید. تعداد تمرینات خود را زمانی که انجام آن ها برایتان سخت می شود، بشمارید. مطمئنم که بیشتر افراد، تا به حال، چنین کاری را انجام نداده اند. نا برده رنج، گنج میسر نمی شود. زمانی که ماهیچه ها اسید لاکتیک ترشح می کنند، آن زمان است که درد و یا خستگی در ماهیچه های خود احساس می کنید. بنابراین، تا قبل از آن، تمرینات خود را نشمارید، زیرا عملا هیچ کار مفیدی صورت نگرفته است. به عنوان مثال، ممکن است که شما برای هر تمرین ۱۵ تکرار را انجام دهید، اما از شماره ۷ یا ۸ انجام آن ها برایتان سخت می شود. آن زمان است که باید شمردن را آغاز کنید. این کار را انجام دهید و نتیجه ی آن را مشاهده کنید. اگر دوست دارید حجم ماهیچه های خود را افزایش دهید، بعضی اوقات دیوانه وار تمرین کنید.

بارها دیده شده که افراد از عدم داشتن عضلات قوی و یا عدم داشتن حجم زیاد ماهیچه های خود، شاکی بودند. جواب قطعی به چنین افراد این است که، مطمئنا جایی از تمرینات خود را اشتباه انجام می دهند. در ابتدا بخواهید که آن را تغییر دهید و قبول کنید که در بعضی از موارد با شکست رو به رو می شوید و در نهایت قبول کنید که شما سوپرمن نیستید. باید جنگیدن را یاد بگیرید و به قوی تر شدن فکر کنید. اکثر افراد، قوی نمی شوند، چون ذهنیت قوی شدن ندارند. مغز و ذهن شما، ماهیچه ی اصلی برای قوی تر شدن است. پس ذهنتان را به سوی قوی شدن و موفقیت سوق دهید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۴

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه