فهرست مطالب

کودکان عاشق شیرینی اند. این علاقه باعث می شود که پیش از غذا شیرینی بخورند. مصرف شیرینی قبل از غذا، موجب سیری کاذب می شود.
سیری کاذب به نوبه خود باعث می شود که به قدر کافی غذا نخورند و در نتیجه مواد غذایی مورد نیاز را دریافت نکنند. در این حالت، دیدن سبزیجات و غذاهای مغذی دیگر، برای آنها اشتها آور نیست و لذا از غذا خوردن رویگردان می شوند. در نتیجه، بعد از مدت کوتاهی، دوباره گرسنه می شوند و به همان نوع غذایی که دفعه قبل خورده بودند، روی می آوردند.

برای کودکان اگر از همان ابتدا روش درستی بنا نشود، مواد مغذی نظیر سبزیجات، شیر و غیره به بدن شان نمی رسد و فقط موادی را که خودشان انتخاب می کنند مصرف خواهند کرد.
این برای سلامت شان مضر است. اغلب کودکانی که در مصرف شیرینی زیاده روی می کنند، به ندرت با اشتها غذا می خورند، مگر آن که غذا بسیار شیرین باشد. بعضی از کودکان خوراکی های طبیعی مانند میوه ها را دوست دارند، اما به شرطی که در سالاد، بستنی و دسرهای شیرین استفاده شده باشند.
عده ای معتقدند که کودکان بسیار لاغر هم همان قدر به شیرینی ها علاقه مندند. لازم به ذکر است که این کودکان نسبت به سن شان بیش از اندازه فعالند و کالری اضافی در بدن آنها تبدیل به انرژی می شود. اما زیاده روی در مصرف این خوراکی ها، ذخیره غذایی آنها را کاهش می دهد و اگر چه چاق نمی شوند، اما مستعد بسیاری کمبودهای غذایی می شوند. آنها در کودکی دچار مشکلات دندان، بیماری های روده و معده و سوء هاضمه و نارسایی در جذب و ترکیب مواد مصرفی می شوند. در نتیجه تا سن بلوغ لاغر می مانند. اما با ورود به سنین جوانی، ناگهان در اطراف شکم و کمر گوشت اضافه می آورند. اضافه وزن آنها، با بالا رفتن سن افزوده می شود.

بادی فول

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه