شیرینی و چاقی شکم – دوستان جدا نشدنی

سیری کاذب به نوبه خود باعث می شود که به قدر کافی غذا نخورند و در نتیجه مواد
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

کودکان عاشق شیرینی اند. این علاقه باعث می شود که پیش از غذا شیرینی بخورند. مصرف شیرینی قبل از غذا، موجب سیری کاذب می شود.
سیری کاذب به نوبه خود باعث می شود که به قدر کافی غذا نخورند و در نتیجه مواد غذایی مورد نیاز را دریافت نکنند. در این حالت، دیدن سبزیجات و غذاهای مغذی دیگر، برای آنها اشتها آور نیست و لذا از غذا خوردن رویگردان می شوند. در نتیجه، بعد از مدت کوتاهی، دوباره گرسنه می شوند و به همان نوع غذایی که دفعه قبل خورده بودند، روی می آوردند.

برای کودکان اگر از همان ابتدا روش درستی بنا نشود، مواد مغذی نظیر سبزیجات، شیر و غیره به بدن شان نمی رسد و فقط موادی را که خودشان انتخاب می کنند مصرف خواهند کرد.
این برای سلامت شان مضر است. اغلب کودکانی که در مصرف شیرینی زیاده روی می کنند، به ندرت با اشتها غذا می خورند، مگر آن که غذا بسیار شیرین باشد. بعضی از کودکان خوراکی های طبیعی مانند میوه ها را دوست دارند، اما به شرطی که در سالاد، بستنی و دسرهای شیرین استفاده شده باشند.
عده ای معتقدند که کودکان بسیار لاغر هم همان قدر به شیرینی ها علاقه مندند. لازم به ذکر است که این کودکان نسبت به سن شان بیش از اندازه فعالند و کالری اضافی در بدن آنها تبدیل به انرژی می شود. اما زیاده روی در مصرف این خوراکی ها، ذخیره غذایی آنها را کاهش می دهد و اگر چه چاق نمی شوند، اما مستعد بسیاری کمبودهای غذایی می شوند. آنها در کودکی دچار مشکلات دندان، بیماری های روده و معده و سوء هاضمه و نارسایی در جذب و ترکیب مواد مصرفی می شوند. در نتیجه تا سن بلوغ لاغر می مانند. اما با ورود به سنین جوانی، ناگهان در اطراف شکم و کمر گوشت اضافه می آورند. اضافه وزن آنها، با بالا رفتن سن افزوده می شود.

بادی فول

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه