تشخیص بهترین مربی بدنسازی

تشخیص بهترین مربی بدنسازی

تنها یک مربی فیتنس این توانایی را دارد که صدها عضو از باشگاه را حفظ و یا به

بهترین مربی

تنها یک مربی فیتنس این توانایی را دارد که صدها عضو از باشگاه را حفظ و یا به باشگاه بازگرداند. حال اگر تیمی از مربیان با هم، همکاری داشته باشند، چنین کاری را می توانند نسبت به هزاران نفر انجام دهند. اما یک تیم خوب، مستلزم مدیریت عالی است تا بتواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. در زیر به تعدادی از موارد اشاره شده است که، اگر تیم این موارد را داشته باشد، می تواند موفقیت بسیاری را برای باشگاه به همراه داشته باشد.

  1. عامل x

این مورد باعث می شود تا افراد را به گونه ای ترغیب کند تا توانایی بسیاری در آن ها ایجاد شود و مانند هنرمندان روی استیج، بتواند از خود، بهترین عملکرد را نشان دهد.

  1. عملکرد فیزیکی

مربیان و به طور کلی مدرسانی که دارای صورت زیبا هستند، بسیار راحت تر از بقیه، حامیانی را برای خود جذب می کنند. در زمینه ی فعالیت های ورزشی که جنبه ی فیزیکی دارند، اگر مربی بتواند عملکردهای فوق العاده ای در بین اعضای باشگاه از خود نشان دهد، می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

  1. توانایی مربیگری

افراد همیشه جذب مربیانی می شوند که، بتواند نرمش های متناسب در زمان و با دلایل معقولی ارائه دهند. مربیان خصوصی معمولا در این زمینه بسیار قوی هستند.

  1. توانایی ساخت روابط

بعضی از مربیان، با اینکه عملکرد خوبی ندارند، اما افراد بسیار زیادی را جذب کلاس هایشان می کنند. رمز موفقیت آن ها چیست؟ آن ها بیشترین تلاش خود را برای ایجاد روابط دوستی، اعتماد و وفاداری بین اعضای باشگاه و خودشان به کار می گیرند.

  1. طراحی کلاس

ترکیب موسیقی عالی به همراه نرمش های صحیح، نتایج جسمانی و انگیزشی خوبی در پی خواهد داشت. با مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته، ثابت شده است که اگر افراد، مربیان متخصص و با تجربه در زمینه ی فیتنس را داشته باشند، علاقه ی بیشتری به فیتنس پیدا خواهند کرد. مربیان متخصص و با استعداد، باید دارای چنین مشخصه هایی باشند:

  • به افراد این حس را بدهند، تمریناتی که آنان انجام می دهند، تحت کنترل است و آن ها را مورد تشویق قرار دهند. هر زمان که نیاز به استراحت داشتند به آن ها این زمان را بدهند و حتی مواقعی که خسته شدند، دست از تمرین بردارند.
  • مربیان این درک را داشته باشند که، اعضای باشگاه زیر دستان آن ها نیستند و با جملات امری مستبدانه با آن ها برخورد نکنند و خیلی مودبانه با افراد برخورد کنند.
  • نسبت به دردهایی که آن ها در حین تمرینات سخت متحمل می شوند، احساس همدردی کنند. این امر موجب می شود که آن ها به اعضا نزدیک تر شوند.
  • در حین انجام تمرینات، توضیحات لازم را به آن ها بدهند، به گونه ای که درک درست از تمرینات را داشته باشند و با اطمینان کامل آن ها را انجام دهند.
  • در حین انجام تمرینات، با آن ها تمرین کنند و به آن ها آموزش های لازمه را بدهند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۳

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۳دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۳دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۵۳دیدگاه

ثبت دیدگاه