عضله سازی را سخت نکنید

عضله سازی را سخت نکنید

آیا تمام تمرکزتان بر روی اشتباهاتی است که انجام می دهید؟ آیا عضله سازی برایتان سخت است؟ عضله
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

آیا تمام تمرکزتان بر روی اشتباهاتی است که انجام می دهید؟ آیا عضله سازی برایتان سخت است؟ عضله سازی را سخت نکنید … سوالاتی در این باب وجود دارد که اکثر مواقع از خودمان می پرسیم و نسبت به آن ها احساس بد داریم. این سوالات عبارتند از: آیا باید روز استراحت داشته باشم؟ آیا می توانم تمرینات بیشتری انجام دهم تا بازوهایم را قوی تر سازم؟ آیا باید برنامه ی تمرینی خود را تغییر دهم، تا بدنم را به چالش بیشتر بکشم؟ زمانی که این سوالات را از خود می پرسید، در واقع روند عضله سازی را در بدنتان سخت تر می کنید. در این مقاله سعی کرده ایم به ۳ موردی که باعث سخت تر شدن فرآیند عضله سازی برایتان می شود، اشاره کنیم.

  1. بیش از اندازه بر تمرینات تمرکز می کنید.

برای چندین دهه، صنعت تناسب اندام بیشتر تلاش خود را در قسمت تمرینات و بعد از آن بر روی تغذیه ی مناسب، حرکات صحیح، مدیتیشن و همچنین بر روی خواب معطوف کرده است. زمانی که فردی بتواند تمرینات را به درستی انجام دهد، به دنبال آن هم می تواند تغذیه ی مناسب داشته باشد، خواب کافی را تجربه کند و در نهایت ریکاوری های لازم در بدن آن، به بهترین شکل صورت گیرد. اگر شما می خواهید که عضله سازی داشته باشید، باید تمام موارد را به شکل صحیح رعایت کنید. اگر در زمان انجام تمرینات، یکی از آن ها در نظر گرفته نشود، قطعا به اهداف مد نظر خود نخواهید رسید. بنابراین، تنها، تمرکز کردن بر روی جنبه ی تمرینی کافی نیست.

  1. اهداف بزرگتر در نظر گرفته نمی شود.

این قسمت، تا حدودی مربوط به مورد اول است. نمی توانم بگویم که تا بحال چندین بار، این سوالات را از خود پرسیده ام: آیا می توانم وزنه ی سنگین تری به این تمرین اضافه کنم؟ آیا می توانم این تمرینات را بدون روز استراحت انجام دهم؟ جواب این سوالات همیشه بله بوده اند. شما می توانید تمرینات سنگین تری داشته باشید. هر فعالیتی را می توانید در هر زمان مشخص به تمرینات خود اضافه کنید تا به اهداف بلند مدت خود برسید. اگر شما تصمیم گرفتید که ۲۵ ست را به تمرینات خود اضافه کنید، آیا این توانایی را در خود می بینید، که بتوانید آن برنامه را در هر هفته ادامه دهید ؟ و آیا سنگین کردن آن تمرینات باعث خستگی مفرط شما نمی شوند، به گونه ای که بخواهید از آن ها دست بکشید و برای همیشه آن تمرینات را رها کنید؟ صحبت از بدنسازی است بنابراین به این فکر نکنید که در عرض ۶ الی ۸ هفته می توانید به هدف خود برسید، بلکه به این فکر کنید که، باید این مسیر را در عرض ۶ تا ۸ سال پشت سر بگذارید. اگر می خواهید نتایج تمرینات خود را ببینید، باید نسبت به تمرینات خود پشتکار داشته باشید و نتایج آن را ببینید. این فاکتور، در مورد تغذیه هم صدق می کند، چرا که باید نسبت به کالری های وارده به بدن و کالری های مصرفی آن تعادل ایجاد کنید. بنابراین، شاید مجبور باشید که محدودیت های غذایی را نیز رعایت کنید. بسیاری از افراد نمی توانند چنین پشتکاری را در مسیر رسیدن به اهداف خود داشته باشند و در میان راه آن را رها می کنند.

  1. بیشتر تمرکز خود را بر آنچه که دیگران انجام داده اند، معطوف می کنید.

آیا این روش کارآمد خواهد بود؟ برای بعضی از افراد مطمئنا، نتیجه بخش خواهد بود، اما برای بعضی از افراد نتیجه ای در بر نخواهد داشت. از لحاظ علمی، بعضی از تمرینات، متناسب با بدن بعضی از افراد نیست. به عنوان مثال، تمرینات مقاومتی که باعث افزایش توده ی عضلانی می شوند، در بدن بعضی از افراد نتیجه ی دیگری دارد. علاوه بر آن سبک زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است. بنابراین، می توان گفت که سبک زندگی افراد یکی از فاکتورهای مهم دیگری است که در نتایج تمرینات انجام شده توسط فرد تاثیر گذار است. سبک زندگی، ظرفیت افراد را از لحاظ توانایی انجام تمرینات، نوع تغذیه و یا حتی چرخه ی خواب آن ها را تعیین می کند. بنابراین بهترین کار این است، آنچه که بر روی شما تاثیر گذار است، را پیدا کنید و بعد از یافتن آن، مداومت در انجام آن به خرج دهید. اگر شما از تمریناتی که انجام می دهید لذت ببرید، هیچ وقت موجب آسیب رساندن به شما نخواهد شد و علاوه بر آن نتایج مثبت آن را خواهید دید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۳

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه