فهرست مطالب

تمرین در خانه یا در باشگاه

من تصمیم گرفتم که این مقاله را بنویسم تا به چنین سوال ساده ای پاسخ دهم و نقاط قوت و ضعف هر کدام را مشخص کنم تا نسبت به سبک زندگی خود و اهدافتان بهترین مورد را انتخاب کنید.

آیا باید تمرین در خانه انجام دهیم و یا در باشگاه؟

 • بررسی هزینه ها

هزینه ی باشگاه در یک ماه معمولا بین ۱۰ تا ۶۰ دلار است (در ایران میانگین حدود ۷۰ هزار تومان است)، که اگر متوسط آن، یعنی ۳۵ دلار را در نظر بگیریم بعد از گذشت ۱۰ سال باید بیش از ۴۲۰۰ دلار (۸ میلیون و ۴ صد هزار تومان) پرداخت کنید که ورزش در خانه مطمعنا خیلی کمتر از این مبالغ خواهد بود.

 • موسیقی و انگیزه

من متنفرم که در حین تمرین هندزفری در گوشم قرار دهم و به موسیقی گوش دهم. بنابراین اگر شما جز آن دسته هستید که این مسئله برایتان آزاردهنده نیست، می توانید از باشگاه استفاده کنید و همزمان اسکوات بزنید.

 • وسایل و دستگاه ها

من این توانایی را دارم که با  یک سری از وسایل، در خانه ی خود تمرین کنم ولی اگر کسی نسبت به این موضوع دچار مشکل است بهتر است باشگاه را انتخاب کند.

 • دعوا بر سر وسایل و دستگاه ها

متاسفانه باید گفت که در بیشتر مواقع مجبورید که برای استفاده از دستگاه ها با بقیه ی افراد در باشگاه بحث داشته باشید و بر سر آن ها بجنگید. اگر دوست دارید که غیر از آن باشد بهتر است که در سانس های خلوت به باشگاه بروید و یا در خانه ورزش کنید.

 • مدت زمان تمرین

اگر از باشگاه استفاده کنید، متوجه خواهید شد که چقدر جلسات سریع می گذرند اما در خانه زمان بیشتری برای تمرین دارید، علاوه بر این، زمانی را که در مسیر رفت و برگشت باشگاه صرف می کنید، می توانید از آن برای تمرین بیشتر استفاده کنید.

مدت زمان تمرین چقدر باشد؟


چند نکته ی مهم دیگر

 • تشویق در باشگاه بیشتر مورد تعریف و تمجید قرار می گیرید و علاوه بر آن انگیزه ی بیشتری پیدا خواهید کرد. اگر شما یک وزنه بردار جدی و هدفمندی هستید. بنابراین تمرین در یک ساختمان و یا یک باشگاه قدیمی وزنه برداری می تواند مفید واقع شود. احتمالا چیزهای زیادی را یاد خواهید گرفت و پیشرفت بیشتری در مقایسه با تمریناتی که خود در خانه انجام می دهید خواهید داشت.
 • تغذیه اگر در خانه تمرین کنید، می توانید تغذیه ی مناسبی بعد از تمرینات داشته باشید.
 • استفاده ی راحت از اسکوات اگر در خانه تمرین کنید به راحتی و بدون اینکه کسی شما را مسخره کند می توانید از اسکوات و … به راحتی استفاده کنید، چون صرفا مخصوص خودتان است.
 • دمبل  دمبل ها در اکثر باشگاه ها خطرناک هستند، زیرا معمولا دستگیره های آن ها صاف شده اند و نمی توان آن ها را کنترل کرد.
 • آزادی در خانه خیلی راحت می توانید هر صدایی که دوست دارید از خود در بیاورید.
 • آینه آینه ها حواس آدم ها را در زمان انجام تمریناتی مانند اسکوات و ددلیفت پرت می کنند. اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که موقع تمرین، خودتان را در آینه مشاهده می کنید، باشگاه مکان مناسبی برای شما خواهد بود.
 • آب و هوای بداگر در خانه تمرین می کنید آب و هوای بد هیچ گاه مانع از تمرینات شما نخواهد شد.
 • فضای محدود حتی اگر پول کافی برای خرید وسایل در منزل خود را دارید، آیا فضای کافی برای قرار دادن آن ها را دارید؟

نیازی به تمیز کردن سطح وسایل و دستگاه های ورزشی در خانه ندارید، چون صرفا خودتان از آن استفاده می کنید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۲

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه