3 مزیت مکمل های پروتئینی

۳ مزیت مکمل های پروتئینی

پروتئین، از مجموعه ی به هم پیوسته ی آمینو اسیدها تشکیل شده است. زمانی که پروتئین در بدن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

مکمل های پروتئینی نقش اساسی در عضله سازی دارند.

پروتئین، از مجموعه ی به هم پیوسته ی آمینو اسیدها تشکیل شده است. زمانی که پروتئین در بدن هضم می شود، آمینواسیدها در بدن شناور می شوند و دوباره بدن، این آمینواسیدها را در شکل خاصی از پروتئین ها، در کنار هم جمع می کند. در این زمان است که عمل عضله سازی صورت می گیرد. آنچه که اکثر بدنسازان نمی دانند، این است که، پروتئین ها، هم مانند کربوهیدرات ها و چربی ها توسط بدن، شکسته می شود و از انرژی آن در بدن استفاده می شود. با این حال، کربوهیدرات ها و چربی ها به پروتئین تبدیل نمی شوند. در نتیجه، بدنسازان باید، برای عضله سازی خود، مقدار مشخصی از پروتئین را از طریق وعده های غذایی به بدن خود برسانند. مکمل های پروتئینی مکانیسم سلول سازی را در بدن پایدار، نگه می دارد.

پروتئین ها، علاوه بر نقش عضله سازی، نقش های مهم تری را نیز در بدن ایفا می کنند. بیش از ۲۰ درصد از بدن انسان، از پروتئین تشکیل شده است. پروتئین، ابزاری برای انجام فرآیندهای بیولوژیکی است و تمام بافت های بدن را مقاوم نگه می دارد. پروتئین ها، برای رشد استخوان ها بسیار مفید هستند. علاوه بر آن، برای ساخت ۷۵۰۰۰ نوع آنزیم خاص که در عملکردهای مختلف بدن نیاز است، نقش اساسی دارد. از جمله ی این عملکردها می توان به متابولیسم های بدن و هضم غذا اشاره کرد. بدون پروتئین کافی، نه تنها بافت های ماهیچه ای ضعیف می شوند بلکه، سلامت کلی بدن نیز به خطر می افتد.

به طور خلاصه، پروتئین ها نقش اساسی در تولید سلول های جدید در بدن را دارند، که این امر اهمیت پروتئین در بدن را نشان می دهد.

باعث کاهش اشتها می شود.

همه ی ما خالق عادات هستیم و یک عادت ممکن است ما را به سمت مزه ی خاصی از غذاها، مثل غذاهای شیرین و یا چرب بکشاند. حال اگر از دید بیولوژیکی بسنجیم، تمایل انسان به بعضی از غذاها با کالری بالا، به DNA آن ها باز می گردد و جنبه ی ژنتیکی دارد. پس با توجه به این نکته، انتخاب یک رژیم غذایی خاص و ادامه ی آن، کار تقریبا سختی خواهد بود. بسیاری از مطالعات نشان داده است که، پروتئین ها سرشار از مواد مغذی است. در حقیقت برای افراد عادی (غیر از بدنسازان)، مصرف دو برابر پروتئین، در حالی که مصرف کربوهیدرات ها و چربی ها مانند عادات غذایی قبلی باشد، باعث کاهش اشتها خواهد شد. با رفتن به یک مرحله بالاتر و جایگزین کردن کربوهیدراتهای بیشتر با پروتئین ها، سطح انسولین ثابت می شود و قند خون پایین می آید، و به احتمال زیاد، ذخیره سازی چربی، کمتر رخ می دهد. از سوی دیگر، این احتمال وجود دارد که، بدنسازان نیاز به پروتئین بیشتری دارند، تا این اتفاق در بدنشان رخ دهد و سطح اشتهای آنان کاهش یابد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۲

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۵دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۹دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۶۱دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۱۰دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۸۲دیدگاه

ارسال دیدگاه