ورزش همچنان بی رقیب-برای لاغر شدن چقدر ورزش کنیم؟

تلاش های محققان برای یافتن جایگزین های مناسب ورزش و تغذیه سالم به منظور سلامت و طول عمر
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

ورزش همچنان بی رقیب

تلاش های محققان برای یافتن جایگزین های مناسب ورزش و تغذیه سالم به منظور سلامت و طول عمر انسان ها هنوز به نتایج قابل توجهی نرسیده است.
به افراد چاق توصیه می شود اگر دوست دارند بیشتر عمر کنند و سالم تر بمانند می بایست حداقل ۱۰ کیلوگرم از وزن خود بکاهند و سعی کنند حداقل ۴-۵ سال این وزن ثابت بماند.

برای لاغر شدن چقدر ورزش کنیم؟

مطابق تحقیقی که در دانشگاه تگزاس انجام شده است برای اینکه بتوانید با ورزش کردن از وزن خود بکاهید باید تمرینات ورزشی را بطور منظم و پیگیر و بسیار زیاد انجام بدهید.
در این تحقیق گروهی از مردان و زنان ۱۶ تا ۶۵ ساله سه بار در هفته و به مدت ۲۰ هفته و بطور متوسط هر بار ۵۰ دقیقه بر روی دوچرخه های ثابت رکاب زدند.

آنها مقداری از وزن خود را از دست دادند که البته این مقدار به قدری نبود که به آنها کمک کند تا از یک فرد چاق به فردی لاغر تبدیل شوند. این امر شاید کمی گیج کننده باشد اما شما بهتر است بدانید که ورزش تنها در صورتی می تواند از وزن شما بکاهد که در مدت زمانی طولانی و بسیار جدی و سخت و به کرات – مثلا ۵ بار در هفته – انجام پذیرد.

همچنین ورزشهای آبی کمک زیادی برای لاغر شدن به شما نمی کند و این امر بدان علت است که آب باعث کاهش درجه حرارت بدن و از بین بردن حرارت تولید شده در هنگام ورزش می شود در حالیکه اگر ورزش در خشکی صورت بپذیرد حداقل ۱۸ ساعت طول می کشد که درجه حرارت بدن به حالت عادی برگردد و چون در این حالت بدن انرژی بیشتری را می سوزاند لذا شخص موفق می گردد که به میزان بیشتری از وزن خود بکاهد.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه