اشاره به ویتامین کاربردی در بدنسازی

اشاره به ویتامین کاربردی در بدنسازی

همانطور که میدانید از آنجایی که شدت تمرین و فعالیت در بدنسازی بسیار بالاست و در نتیجه بدن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

ویتامین کاربردی در بدنسازی

همانطور که میدانید از آنجایی که شدت تمرین و فعالیت در بدنسازی بسیار بالاست و در نتیجه بدن نیاز بیشتری به تمام گروه‌ های مواد غذایی از کربوهیدرات ها و پروتئین‌ ها گرفته تا آب و الکترولیت ها دارد بنابراین لازم است که به نحوی این نیازهای اساسی را از طریق تغذیه و مکمل‌ها و تأمین نمایید سه گروه و ویتامین‌ های زیر جزوه ویتامین‌ های بسیار مفید در بدنسازی هستند که وجودشان همچون سایر ویتامین ها برای بدن ضروری و حیاتی می‌ باشد.

  1. ویتامین ب ۱ یا تیامین

این ویتامین کاربردی نقشی کلیدی در متابولیسم کربوهیدرات ها داشته و به سرعت ذخیره سازی گلیکوژن در کبد و عضلات کمک می‌کنند وجود ویتامین B1 در رژیم‌ های پرکالری و پر کربوهیدرات بیش از پیش برای بدن ضروری و لازم می‌باشد نیاز یک فرد معمولی به این ویتامین ۵/۱میلی گرم در روز است اما برای پرورش اندام کار و یا یک ورزشکار قدرتی این میزان تا ۱۵ میلی گرم نیز می‌تواند افزایش یابد.

  1.  ویتامین B6، یا پیریدوکسین

ویتامین B6 ویتامین کمکی در سنتز پروتئین‌ ها است. در رژیم‌هایی که مصرف پروتئین بالایی در آن ها گنجانده شده است. نیاز بدن به B6 افزایش می‌ یابد این ویتامین سبب بهبود سوخت و ساز پروتئین در عضلات می‌شود مصرف روزانه B6 برای یک فرد عادی ۵/۱میلی گرم و برای یک بدنساز تا ۴۰ میلی گرم در روز توصیه شده است و مهمترین ویتامین گروه B برای یک بدنساز شمار می‌ رود.

  1. ویتامین B12

از جمله کاربردهای مهم این ویتامین می‌توان به استان چربی‌ ها و کربوهیدرات‌ ها شرکت در سیستم عصبی و بافت‌ های عصبی، سنتز گلبول‌ها ی قرمز خون اشاره نمود. این مکمل را می‌ توان به صورت تزریقی به همراه ب – کمپلکس هرچند روز یکبار به خصوص در رژیم‌های افزایش حجم استفاده نمود. منابع اصلی این ویتامین عبارتند از گوشت قرمز، شیر، تخم مرغ و جگر

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه