اولین گام در رژیم غذایی

اولین گام در رژیم غذایی

 اولین گام در رژیم غذایی : افرادی که به خاطر چاقی و اضافه وزن اقدام به کاهش وزن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

اولین گام در رژیم غذایی: افرادی که به خاطر چاقی و اضافه وزن اقدام به کاهش وزن می­ کنند، معمولاً از طریقی عمل می کنند که نه تنها نتایج مثبتی در بر نداشته بلکه باعث به خطر افتادن سلامتی بدن نیز می شوند و پس از مدتی که از این به اصلاح رژیم دست می کشند به وزن اولیه خود باز می گردند.

تحمل وزن اضافی به مثابه حمل چمدان سنگینی است که برای زمین گذاشتن آن نیازی به کم کردن قدرت بدنی و نارسایی مواد لازم برای بدن نیستید. بلکه به راهنمایی نیازمندید تا اصول صحیح علم تغذیه را در خدمت هدف شما درآورد.

در ابتدا خاطرنشان می سازیم که رژیم صحیح برخلاف باور عام کم مصرف کردن نیست زیرا نمی بایست بدن را از موادی که به آن نیاز دارد محروم سازیم.

در حقیقت علت واقعی افزایش چربی و چاقی مفرط، پرخوری نیست.

بسیار دیده شده افرادی که مصرف مواد غذایی آن ها چند برابر افراد چاق است ولی هیچ کدام از علایم چاقی در آن ها هویدا نیست. پس علت را باید در ورای آنچه بدان معتقدیم جستجو کرد. به توصیه متخصصین علم تغذیه برای کاهش وزن نیاز به کم کردن مواد غذایی روزانه نداریم بلکه می بایست نوع و کیفیت غذای مصرف ما دچار تحولی اساسی گردد. بدین ترتیب که از مصرف مواد قندی مسلح و غیر طبیعی مانند شیرینی، نوشابه، قند، بستنی و غیره به کلی پرهیز کرده مواد چربی ساز را مانند روغن خوراکی، کره، مواد نشاسته ای مانند سیب زمینی، ماکارانی را به حداقل ممکن رسانیم و بیشتر وعده های غذایی را با غذاهای آبپز و کبابی جایگزین کنیم.

بدیهی است در اثر عدم مصرف برخی از مواد قندی بدن دچار ضعف و نارسایی خواهد شد که این نقیصه را می توان با استفاده از قندهای غیر مسلح و طبیعی مانند خرما و کشمش و توت خشک و … مرتفع ساخت. استفاده از سبزیجات و میوه ها در طول دوره بسیار حایز اهمیت است چرا که نه تنها افزایش وزن در پی نخواهد داشت بلکه تأمین کننده انواع ویتامین ها و مواد قندی مورد نیاز بدن نیز می باشند.

برای تسریع در امر ثمر بخش بودن رژیم کاهش وزن چند نکته ضروریست: اولین گام در رژیم غذایی

۱ـ انجام حرکات اروبیک (هوازی) مانند: طناب زدن، راه رفتن سریع، دوچرخه زدن، دراز و نشست و … که باعث تعریق بدن و دفع سموم و تقویت عضلات شده، چربی های زیر پوست و لا به ­لای عضلات را تحریک کرده و عمل سوخت و سوز چربی را صورت می بخشد.

۲ـ استفاده از مکمل های چربی سوز استاندارد و غیر مضر مانند: فت برنرز، ال کارنیتین، متافرم و کپسول کاملاً گیاهی فلورسانس که هر بسته آن مخصوص از بین بردن چربی های یک نقطه از بدن می باشد (شکم، دور پهلو، ران …) مصرف این مکمل ها به علت نحوه مصرف خاص هر کدام می بایست زیر نظر پزشک صورت گیرد تا به نتیجه دلخواه دست یافت.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۰۶دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۹دیدگاه

ارسال دیدگاه