ارتباط بین چربی های سفت شده ( پی ) در بدن و ورزش

ارتباط بین چربی های سفت شده (پی) در بدن و ورزش

همان چربی هایی که باعث گرم نگه داشتن خرس ها در زمستان می شوند، نقش اصلی را بین

چربی های سفت شده و ورزش

همان چربی هایی که باعث گرم نگه داشتن خرس ها در زمستان می شوند، نقش اصلی را بین ورزش و متابولیسم افراد ایفا می کند.

در مطالعه ای جدید، گروهی از محققان آمریکایی دریافتند که مولکول چربی نقش خنک کننده ی دمای خون، بعد از انجام تمرینات ورزشی را دارد.

طبق مطالعه ای که رهبری آن را کریستین استنفورد به عهده داشت، چربی های سفت شده به طور معمول خود را از چربی های تازه انباشته شده جدا می کند به این دلیل که بتواند گرما ایجاد کند. به این عمل کالری سوزی نیز گفته می شود.

در این تحقیقات جدید، دو گروه از افراد، تحت آزمایش خون قرار گرفتند تا میزان تراکم چربی خون را در هر کدام بعد از انجام تمرینات سخت مشخص کنند. افراد حاضر در این گروه ها شامل سنین مختلف بودند که فعالیت های ورزشی مختلفی را انجام می دادند. استنفورد در این باره بیان می کند: “یک نوع از مولکول های چربی به سرعت به بالاترین حد خود در خون می رسید. که در این حالت الگوی ثابتی در افزایش میزان چربی خون ایجاد می کرد. در واقع می توان گفت که این مولکول چربی همانی ست که ارتباط مستقیم با سرد کردن دمای بدن دارد”.

استنفورد همچنین بیان کرد که : “قبل از کشف جدید در مورد چربی های سفت شده در بدن، تمام تمرکزمان را بر بافت های سفید در بدن (یا چربی های تازه تشکیل شده) معطوف کرده بودیم. این بافت های سفید در واقع همان چربی هایی هستند که اکثر افراد فکر می کنند دلیل چاقی آن ها هستند و برای کم کردن وزن باید آن ها را از بین برد”.

چربی بدن چند در صد باشد خوب است؟

استنفورد به عنوان استاد یار بخش فیزیولوژی و بیولوژی سلولی در دانشگاه ایالت اهیو چنین می گوید: “همه ی ما می دانیم که ورزش و تمرین برای متابولیسم بدن مفید است اما ما دقیقا نمی دانیم که عملکرد آن در سلول ها به چه صورت است. این مطالعه نشان داد که سوزاندن چربی های انباشته شده در بدن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند”.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۰

به اشتراک بگذارید:

https://bodyfull.ir/58872

داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۵دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۷۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۷۲دیدگاه

ارسال دیدگاه