5 پیشنهاد سازنده برای عضله سازی سریعتر

۵ پیشنهاد سازنده برای عضله سازی سریعتر

صحبت های زیادی در این باره در اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام وجود دارد، که همه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
3+

عضله سازی سریعتر

صحبت های زیادی در این باره در اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام وجود دارد، که همه از تکنیک های سخت و فشرده پیروی می کند، اما در حقیقت هیچ بحث و تبادل نظری درباره ریکاوری ماهیچه ها به میان نیامده است. اگر ورزشکاران و یا افرادی که به سختی تمرین می کنند، در مورد برنامه هایشان در روزهای استراحت همانند روزهای تمرین خود صحبت می کردند و اطلاعاتی را در این باره به اشتراک می گذاشتند مطمئنا افراد مهارت های بهتری را در زمان تمرین بکار می گرفتند.

مقوله ریکاوری، ارتباطی با صعنت ندارد و در واقع می توان گفت یکی از مباحثی است که تقریبا در زمینه تناسب اندام نادیده گرفته شده است.

۱. کاهش وزن بدون رژیم گرفتن

تقریبا می توانم بیان کنم که هیچ یک از مربیان و یا مختصصان تغذیه در مورد کاهش وزن بدون رژیم غذایی برای افزایش ریکاوری ماهیچه ها صحبت نکرده اند. بافت های چربی می توانند میزان آنزیم آروماتا را با استفاده از تستوسترون و تبدیل آن به استروژن افزایش دهند. در این مواقع هر چقدر میزان چربی بدن بیشتر باشد میزان استروژن نیز افزایش می یابد.

۲. تغذیه قبل از تمرین خود را بهینه سازید.

زمانی که با ورزشکارن صحبت می کنم و از آن ها در مورد تغذیه قبل از تمرین آن ها می پرسم جواب های آن ها معمولا به مواد خوراکی بر میگردند که در خانه دارند که این موارد شامل یک تکه موز تا پودرهای پروتئینی می باشد. این افراد دقیقا مانند کسانی هستند که قبل از تمرین سعی می کنند کراتین و یا مکمل های بعد از تمرین مصرف کنند. تغذیه قبل از تمرین باید با توجه به تمرین و اهداف آن مصرف شود تا نتایج خوبی داشته باشد.

۳. خواب کافی داشته باشید.

بارها در مورد نیاز بدن به خواب کافی شنیده ایم و اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به سختی تمرین می کنید، سعی کنید خواب کافی داشته باشید. هم کیفیت و هم کمیت خواب نقش بسزایی در متابولیسم چربی سوزی و ریکاوری بدن دارد.

مطالعه ای در این باره نشان داده است که کمبود کیفیت و کمیت خواب منجر می شود که متابولیسم گلوکز به درستی صورت نگیرد و اشتها افزایش دهد و در مقابل سطح انرژی کاهش یابد.

۴. مکمل های مناسب استفاده کنند.

مکمل های بسیاری وجود دارند که ریکاوری ماهیچه ها را افزایش می دهند اما در میان این مکمل ها، تعداد محدودی هستند که واقعا کار آمد واقع شده اند.

۵. ریکاوری فعال

من روزهای استراحت بسیاری در طول هفته دارم که مطمئن هستم این روزها برای داشتن نتایج مثبت بسیار موثر است.

از دیدگاه قدیمی، روز استراحت منظور این است که بر روی کاناپه بنشینید و نوشیدنی های پروتئینی میل کنید که این کار هیچ کمکی به ریکاوری ماهیچه های شما نخواهد کرد. در زمانی که هوا گرم است، بیرون بروید و فعالیت های فیزیکی مانند قدم زدن یا باغبانی انجام دهید. اگر هوا سرد است، فعالیت ها و تمرینات بیشتری را انجام دهید تا جریان خون شما افزایش یابد.

شنا کردن و یوگا نیز برای روزهای استراحت خوب هستند، پس تا می توانید فعالیت کنید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۰

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه