در مورد آناتومی اطلاعات کافی کسب کنید

زمانی که شما بر روی عضلات بازو تمرکز کرده و این عضلات را در ذهن خود تصور می
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

آناتومی عضلات و استخوان ها

زمانی که شما بر روی عضلات بازو تمرکز کرده و این عضلات را در ذهن خود تصور می کنید به جرات می توان گفت که تنها عضلات دو سر بازو را  می بینید و لاغیر و این در حالی است که برای رسیدن به بازوهایی ستبرتر و تحسین برانگیزتر علاوه بر عضلات دو سر بازو باید بر روی عضلات دیگر ی که حتی بسیاری از ورزشکاران از وجود و از امتداد این عضلات در بازوهای خود خبر ندارند نیز تمرین کنید.
اغلب ورزشکاران به دلیل اینکه اصولا اطلاعات چندانی در مورد آناتومی عضلات و استخوان ها و همین طور هم مفاصل خود ندارند در برنامه ریزی برای تمرین دادن عضلات خود نیز دچار اشتباه شده و در تمرین دادن آنها نیز بسیار ضعیف تر از آنچه که باید عمل کنند عمل می کنند.
برای رسیدن به بازوهایی ستبر، علاوه بر جلو بازو باید بر روی عضلات سه سر بازو که عموم ورزشکاران از آن به نام عضلات پشت بازو یاد می کنند نیز به سختی تمرین کنید. به طور طبیعی گفته می شود که عضلات سه سر بازو بر خلاف آنچه که سر بازو مورد توجه قرار می دهند در حدود دو سوم فضای بازو ها را به خود اختصاص داده و در مورد کسانی که شکل دادن به بازوهای خود را در رویاهای خود می پرورانند اهمیتی به مراتب بالاتر دارند.

در صورتی که در مورد آناتومی عضلات بازوی خود اطلاعات کامل داشته باشید حتما به این نتیجه می رسید که متمرکز کردن تمام توجه بر روی عضلات دو سر بازو و اهمیت ندادن به دیگر عضلات از جمله عضله سه سر بازو تا چه اندازه می تواند اشتباه باشد.
در صورتی که شما نیز بر ستبر بودن بازوهای خود اهمیت می دهید لااقل باید به اندازه ای که به عضلات جلو بازوی خود اهمیت می دهید به عضلات سه سربازو نیز اهمیت قائل شوید. فضایی که شما آن را حریم خصوصی عضله دو سر جلو بازو می دانید توسط سه سه عضله مختلف اشغال شده است و شما در تمرین دادن این قسمت از بدن به جرات می توان گفت که تنها به تمرین دادن عضلات دو سر بازو اکتفا می کنید.
همانگونه که می بینید بیشترین فضا در بازوهای آدمی را عضلات پشت بازو به خود اختصاص داده است و از این مهم نیز غافل نشوید که تمرین دادن این عضلات و رشد دادن آنها در افزایش سریع و باور نکردنی حجم بازوها تا چه اندازه می تواند تاثیر گذار و سرنوشت ساز باشد.
عضلات جلو بازو از دیر باز مظهر قدرت بوده است اما این عقیده قدیمی که امروزه تا حدودی نیز از رده خارج شده است نباید شما را از این حقیقت غافل کند که سرنوشت نهایی بازوهای شما را عضلات پشت بازو تعیین می کنند نه عضلات دو سر بازو که مرتب نیز بر روی آنها تمرین می کنید.
در صورتی که در فرم بازوی قهرمانان مورد علاقه خود به دقت نگاه کنید به این گفته می رسید که حجم وحشت انگیز بازوهای آنها نیز بیشتر از اینکه مربوط به عضلات دو سر بازو باشد از عضلات سه سر بازوی آنها منشاء می گیرد.
عضلات سه سر بازو در قیاس با عضلات دو سر بازو رشدی سریع تر داشته و راحت تر و بی دردسر تر نیز به تمرین پاسخ می دهد. در صورتی که عضلات سه سر بازو را از یاد برده  وتمام هم و غم خود را بر روی عضلات دو سر متمرکز کنید همانند اغلب ورزشکارانی که در افزودن بر حجم عضلات خود ناکام می مانند شما نیز طعم تلخ ناکامی و شکست را خواهید چشید.
به یاد داشته باشید در صورتی که از الگوی صحیح تمرین اطلاع کامل نداشته باشید و برنامه تمرینی و تمرینات خود را بر پایه آناتومی خاصی که هر قسمت از بدن شما دارد تنظیم و اجرا نکنید حتی مصرف استروئیدهای پر قدرت نیز کمک چندانی به شما نخواهد کرد.

بادی فول

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه