برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

کاهش وزن

دو راه برای کاهش وزن وجود دارد: کم آب کردن بدن (دهدراتاسیون) و کاهش چربی بدن به منظور رسیدن به اوج آمادگی جسمانی از نظر سلامتی و ظاهر کلی جسمانی.
در زمینه کتاب های مربوط به رژیم غذایی کم چربی که بتواند به شما و (جیب شما) برای کاهش وزن کمک کند، هیچ گونه کمبودی وجود ندارد.
اما برخی از معمول ترین رژیم های غذایی موجود، در صورتی که به مدت طولانی دنبال شود، ممکن است از نظر تندرستی زیان آور باشد.
تنها راه بی خطر برای کاهش وزن و حفظ وزن بدن در حد مورد نظر عبارت است از تمرین صحیح به همراه رژیم غذایی متعادل.

رژیم غذایی شما باید شامل مقادیر کافی کالری، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی باشد تا در طی فعالیت به شما نیرو بخشد و احساس تندرستی شما پابرجا نگه دارد. میزان دریافت غذای خود را می توانید برحسب میزان کالری که در طی تمرین مصرف می کنید، تنظیم کنید.

ورزش، کلید حل مشکل

مشکلی که در مورد کاهش وزن وجود دارد، تصورات غلط بسیاری است که در این زمینه دارد. پژوهشهای اخیر بسیاری از افسانه های رایج و دیرپایی را که در مورد رژیم غذایی ورزش و کاهش وزن وجود داشت، زیرورو کرده است.
یکی از این تصورات غلط آن است که ورزش موجب افزایش اشتها می شود. این موضوع واقعیت ندارد و مطالعات نشان می دهد که برخلاف این تصور، ورزش اصولا موجب کاهش اشتها می شود.
اثری که ورزشهای شدید بر بدن دارد، آن است که واقعا اشتها را تا چند ساعت پس از تمرین فرد می نشاند. افزون بر این ورزش کردن با یک روش دیگری نیز به کاهش وزن کمک می کند. به این معنا که تنش و اضطراب را از بین می برد و این تنش و اضطراب، خود از عوامل شایع پرخوری است.

رژیم گرفتن، به همین صورتی که غالبا آن را به مفهوم محدود کردن دریافت غذا با هدف کاهش وزن در نظر می گیریم یک مفهوم منفی در بر دارد، زیرا کار مستلزم محروم کردن خویشتن از چیزی است که آن را دوست داریم.

احتمالا در صورتی، که برنامه تمرینات ورزشی خود را سنگین تر کنید، موفقیت بیشتری در کاستن از وزن خود نصیبتان خواهد شد، زیرا ورزش کردن دارای جنبه مثبت و فعال است. ورزش کردن به معنی گذراندن وقت همراه با انجام دادن فعالیتی است و مانند رژیم گرفتن، مستلزم محروم کردن خویشتن از فعالیت نیست. تنها به دلیل روانشناختی نیست که توصیه می کنیم برای کاستن از وزن خود از تمرینات ورزشی استفاده کنید. ورزش کردن کالری را می سوزاند. هرچه بیشتر ورزش کنید، کالری بیشتری می سوزانید و وزن بیشتری از دست می دهید. عدم فعالیت ورزشی با چاقی رابطه مستقیم دارد. پژوهش ها نشان می دهد که می توان در شروع چاق شدن هر فرد یک مرحله کاهش ناگهانی در میزان فعالیت پیدا کرد. در مورد حیوانات نیز همین اصل صادق است: دامداران برای پربار کردن و فروختن دام ،آنها را می بندند تا حرکات آنها محدود شود و در عین حال، غذایی که به آنها می دهند به همان میزان سابق یا حتی کمتر از آن است.

تصور غلط دیگری که درباره کاهش وزن وجود دارد، آن است که تمرینات ورزشی آنقدر ها هم نیاز به کالری ندارد که چربی زیادی بسوزاند.
طبق محاسبات ریاضی؛ شما باید ۳۰ مایل قدم بزنید یا ۱۱ ساعت والیبال بازی کنید تا یک پوند چربی مصرف کنید. بنابراین به نظر می رسد که یک ساعت پیاده روی یا والیبال بازی کردن، موجب کاهش وزن قابل توجهی نخواهد شد.

خوب کاملا هم اینطور نیست. هر روز اندکی وزن کم می کنید که بر روی هم جمع می شود و به تدریج به مقدار چشمگیری تبدیل می گردد.
اثر دراز مدت تمرین بدنی منظم و شدید چشمگیر است و میزان سوخت و ساز پایه یعنی مصرف کالری در حالت استراحت را افزایش می دهد. بنابراین به مدت چند ساعت پس از آنکه شما از تمرین کردن دست کشیدید، بدنتان ۱۵ درصد بیش از حد معمول کالری مصرف می کند و اگر این مقدار را به کالری های مصرف شده در طی تمرین اضافه کنید، رقم قابل توجهی بدست خواهد آمد.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد