چرا همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود؟

چرا همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود؟

بررسی های انجام شده نشان داده است که بیش از 40 درصد افرادی که می دوند این کار
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

چرا همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود؟
بررسی های انجام شده نشان داده است که بیش از ۴۰ درصد افرادی که می دوند این کار را برای کاهش وزن انجام می دهند. با این حال همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود.
این که چرا دویدن همیشه باعث کاهش وزن نمی شود سوالی است که برای افراد زیادی به وجود می آید. کم کردن نیم کیلو وزن نیازمند سوزاندن ۳۵۰۰ کالری است. یعنی فرد باید بیش از ۵۰ کیلومتر بدود تا نیم کیلو وزن کم کند! با این حال همیشه کاهش وزن به این آسانی صورت نمی گیرد.
به گزارش گاردین، یکی از دلایلی که دویدن باعث کاهش وزن نمی شود، این است که بدن به صورت طبیعی سوخت و ساز را با انجام دویدن تغییر می دهد و انرژی ذخیره می کند. این کار برای جلوگیری از گرسنگی زیاد و ضعف انجام می شود.
زمانی که شما کمی وزن کم می کنید، بار بعدی که ورزش می کنید بدن کالری سوزی بهینه تری را تجربه می کند. در واقع بدن خود را با شرایط جدید سازگار می کند. مسائل رفتاری و روانی نیز باعث می شوند که دویدن تاثیر کمتری بر کاهش وزن داشته باشد. برای مثال هنگامی که ما ورزش می کنیم میزان کالری که می سوزانیم که بیشتر از آنچه که هست تخمین می زنیم این مساله باعث می شود که غذای بیشتری مصرف کنیم. ورزش به صورت کلی اشتها را نیز افزایش می دهد و باعث می شود که به مغز دستور دهد که باید به بدن جایزه داده شود.
یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود دویدن کمتر باعث کاهش وزن شود، این است که فرد در زمان استراحت سرعت فعالیت خود را کاهش می دهد و در زمان استراحت انرژی کمتری مصرف می کند. با همه اینها دویدن جزو ورزش هایی است که تاثیر کاهش وزن آن زیاد است و نسبت به شنا و پیاده روی موثرتر است.

*

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۲دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۲۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۹۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۱دیدگاه

ارسال دیدگاه