بهترین نسخه از اسکوات کدام است؟

بهترین نسخه از اسکوات کدام است؟

اگر شما اسکوات نمی­زنید، احتمال این وجود دارد که پاهای عظیمی نخواهید داشت. حرکت اسکوات برای بیشتر بدنسازان
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بهترین نسخه از اسکوات

اگر شما اسکوات نمی­ زنید، احتمال این وجود دارد که پاهای عظیمی نخواهید داشت.

حرکت اسکوات برای بیشتر بدنسازان و ورزشکاران قدرتی یک حرکت ضروری به حساب می­ آید، ولی بهترین نسخه از آن کدام است و همچنین شما باید در چه حدی به پایین بروید؟ شما باید نسخه­ ای را انتخاب کنید که با نیازهای قدرتی ورزش شما هماهنگی دارد و همچنین احتمال آسیب دیدگی شما را هم به کمترین حد ممکن می­ رساند. اسکوات سنتی به این صورت پیش می­ رود که پاها به اندازه­ عرض شانه­ ها باز می ­شوند و هالتر هم در قسمت بالای پشت بدن قرار می گیرد.

اسکوات پاورلیفترها هم با پاهایی بازتر و پایین ­تر قرار گرفتن هالتر اجرا می­ شود. اسکوات بر روی جعبه، نیروی انفجاری زیادی از لگن ­های­تان می ­کشد تا شما را از موقعیت پایین به بالا بیاورد. می­ توانیم به این هم اشاره کنیم که اسکوات سنتی نسبت به نسخه­ های دیگر این حرکت، فشار بیشتری را به روی مچ پا و ستون مهره ­ها می­ آورد و همچنین اسکوات پاورلیفترها هم بیشترین بار را بر روی لگن افراد قرار می­ داد. شما باید در اسکوات تا چه اندازه­ ای پایین بروید؟ به گفته لورن چیو و همکارانش در دانشکاه آلبرتا در کانادا، این به هدف شما بستگی دارد. اسکوات زدن با عمق زیاد، بیشتر از اسکوات موازی یا نیمه کامل بر روی عضله­ های چهار سر ران و سرینی فشار آورد و همچنین فعال سازی عضلانی بیشتری را هم ایجاد کرد.

بنابر نتیجه ­های به دست آمده از پژوهش­ هایی استرالیا، ورزشکارانی که در رشته­ های قدرتی مثل فوتبال آمریکایی یا ورزش­ های پرتابی هستند، باید (با زانوهای خم با زاویه ۱۲۰ درجه) و وزنه­ های سنگین، اسکوات نیمه کامل بزنند. بدنسازان و افرادی که می­ خواهند حجم عضلانی پایین ­تنه شان را افزایش بدهند، باید اسکوات موازی را اجرا کنند چون فشار کلی که بر روی عضله­ های پا وارد می شوند را افزایش می­ دهد. در زمان کارکردن با وزنه­ های سنگین، تمرین کردن با ۵ تکرار بهتر از ۱۰ است، چون می­ تواند اضافه بار بهتری را به روی عضله وارد کند. در این پژوهش، اجرای اسکوات نیمه کامل پر تکرار با وزنه ­های سبک تا متوسط کم اثر ترین راه برای قرار دادن اضافه بار بر روی عضله­ های پایین تنه بود.

برای اینکه بتواند اسکوات را با فن خوبی اجرا کنید، باید ستون مهره­ ها را صاف نگه دارید و در طول حرکت در اسکوات ­های عمیق به هم می ­ریزد. از خم کردن پشت­ تان خودداری کنید و عمق اسکوات­ تان را به صورت تدریجی افزایش بدهید. اگر اسکوات را به صورت غیر صحیحی اجرا کنید، این می­ تواند جزو خطرناک ­ترین حرکت­ های موجود باشد.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۳دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۲۶دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۵دیدگاه

ارسال دیدگاه