فهرست مطالب

رونی کولمن : وقتی به ۱۴۵ کیلو رسیدم!

صحبت ­های رونی کولمن قهرمان ۸ دوره مسترالمپیا

آخرین جراحی من، که بسیار بزرگ هم خواهد بود!

رونی کولمن : من در ستون مهره­ هایم چند جراحی داشته­ ام و هر دو مفصل لگن­ هایم را هم عوض کرده ­ام. وقتی که شما این مقاله را می­خوانید، من در حال ریکاوری از عملی هستم که امیدوارم آخرین جراحی عمرم باشد. من می­دانستم که پیچ و مهره ­های قرار گرفته در داخل کمرم باید در می­ آمدند چیزی که انتظارش را نداشتم، پیچیدگی بسیار زیاد این عمل بود که علاوه بر همه چیز، باید یک فقس را دور ستون مهره ­های من قرار بدهند تا آن را از وضعیت کجی در بیاورند، صافش کنند و آن را در همین وضعیت نگه دارند.

به این حرف ­ها گوش کنید. آن ها اول بدن من را از پشت برش می­دهند و پیچ­ هایی که به آن سمت قرار دارند را باز می­کنند. سپس آن ها من را می­چرخانند و بدنم را از سمت جلو می­شکافند اعضای داخلی بدن و بخشی از ستون مهره­ های من هم برداشته می­شوند، پیچ­ها را می­چرخانند و قفس را در جای خود قرار می­گیرد. در انتها هم تمام چیزها را به سر جای خودشان برمی­گردانند و برای بار آخر بدن من را از پشت برش می­دهند تا پیچ­ های دیگر را خارج کنند. چیزی که بیشتر از همه من را غافلگیر کرد، این بود که این گروه از پزشکان باید این کار را در طول ۷ ساعت انجام بدهند آخرین عمل جراحی ستون مهره ­های من ۱۳ ساعت طول کشیده بود. تخمین زده شده که دوره ریکاوری از این عمل ۶ ماه باشد که البته من در این مدت به هیچ عنوان نمی­توانم تمرین کنم. این آسان نخواهد بود، ولی اگر بتوانم در آخر از شر همه دردهایم راحت بشوم. ارزشش را خواهد داشت.

زندگی کردن با یک بدن ۱۳۵ کیلوگرمی بسیار کم چربی

*تو در طول چند سال در فصل استراحت با ۱۴۰ تا ۱۴۵ کیلوگرم وزن زندگی می­کردی. آیا با این وزن راحت بودی؟ افراد زیادی از ناراحتی­ های ۲۴ ساعته زندگی کردن با چنین وزنی می­گویند، که بالا رفتن از پله ­ها و خوابیدن بخشی از آن ها هستند. این موقعیت برای تو چطور بود؟

رونی کولمن : من باید این را روشن کنم که فقط یک بار وزنم را تا ۱۴۵ کیلوگرم بردم و آن هم در زمان شروع دوره آماده سازی ­ام برای مسترالمپیای ۲۰۰۷ و ۱۲ هفته قبل از مسابقه بود. من در آن زمان داشتم فیلم«فناناپذیر» را در خان ه­ام ضبط می­کردم و فیلمبردار از من خواست که برای تایید کردن وزنم به روی وزنه برم و من حتی نمی­توانستم عدد روی ترازو را ببینم. او عدد را بلند خواند. وزن معمولی من بین ۱۳۵ تا ۱۴۰ کیلوگرم بود. من می­توانستم این وزن را به سادگی نگه دارم. حتی زمان­ هایی که من بعد از شرکت در هر مسابقه مسترالمپیا به مدت ۳ ماه کامل از تمرین کردن فاصله می­گرفتم هم، هیچ­وقت وزنم به زیر ۱۲۷ کیلوگرم نرسید. سپس وقتی که دوباره تمرین کردن و غذا خوردن بیشتر را شروع می­کردم، آن ۱۰ کیلوگرم وزن دوباره در طول ۳- ۲ هفته به دست می­ آوردم. اعتراف می­کنم که اولین باری که به ۱۳۵ کیلوگرم وزن رسیدم، راحت نبودم. کارهایی مثل خم شدن برای بستن بند کفش هایم دشوار شده بودند. ولی بعد از چندین ماه بدنم به این وضع عادت کرد و حرکت کردن با این وزن برای من طبیعی بود. همچنین شما باید این را هم در نظر داشته باشید که من با ۱۳۵ کیلوگرم وزن، همچنان هم چربی بسیار کمی داشتم. من هیچ وقت در طول زندگی ­ام چربی بدنم را به بالای ۵ درصد نبرده ­ام. پس از راه رفتن من با ۱۳۵ کیلوگرم وزن، با تجربه بیشتر افراد (که بخش زیادی از چربی و آب را با خود حمل می­کنند) متفاوت بود. من می­توانم درک کنم که چنین شرایطی می­تواند دردناک باشد.

*

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه