درمان گرفتگی ­های عضلات پا

درمان گرفتگی ­های عضلات پا

اغلب افراد  هراز گاهی در طول خواب شب، گرفتگی ناگهانی در عضلات پا را تجریه می­کرده­اند، و بدنسازانی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

اغلب افراد  هراز گاهی در طول خواب شب، گرفتگی ناگهانی در عضلات پا را تجریه می­کرده ­اند، و بدنسازانی که بسختی تمرین می­کنند با گرفتگی عضلات ساق در طول خواب، بخوبی آشنایی دارند. در موارد معدودی گرفتگی ­ها به مشکلات سلامتی برمی­گردد، ولی معمولاً بی ­خطر هستند. وقتی با گرفتگی­ هایی در عضلات پا مواجه می­شوید، تلاش کنید تا از طریق بالا آوردن پا و ماساژ عضله، درد را مهار کنید یا اگر برایتان امکان دارد کمی راه بروید. برای کمک به اجتناب از گرفتگی، در اولین قدم برای اطمینان از پر آب نگه داشتن بدن، مقدار زیادی از مایعات بنوشید، پس از تمرین دوش آب ولرم بگیرید، و یا هر شب پیش از خواب، برای چند دقیقه به انجام حرکات کششی روی عضلات پا بپردازید.

چرا در موقع ورزش عضلات پاهای ما می گیرد؟

لزوم بررسی سلامت قلب در سنین پایین

متحصصان به این نتیجه رسیده ­اند که علائم بیماری­ های قلبی در بزرگسالان می­تواند به سنین کودکی و حتی حدود ۱۰ سالگی برگردد. بررسی­ ها برای مشاهده سختی عروق در کودکان – بخصوص کودکانی که دچار اضافه وزن هستند – می­تواند کمک کند به آن ها برای تمرین و کاهش وزن، تغییر شیوه زندگی در همان سال های کودکی برای کمک به اجتناب از بیماری های قلبی در سنین بزرگسالی، محققان در مرکز پزشکی بیمارستان اطفال در سینسیناتی به رابطه بین سفتی عروق و عملکرد بطن چپ قلب در سنین بزرگسالی پی بردند. لازم است والدین نسبت به اضافه وزن فرزندان خود هوشیار باشند، چرا که عدم توجه به این مسئله می­تواند آثار سوء زیادی بر سلامتی آن ها در بزرگسالی داشته باشد.

تفاوت در محل ذخایر چربی

محققان در کلینیک مایو کشف کردند افزایش چربی های شکم، ریسک بیماری های متابولیک را افزایش می­دهد، ولی وجود ذخایر چربی در پایین تنه (از جمله ران و باسن) بنظر می­رسد ریسک کمتری در پی دارد. درواقع چربی های پایین تنه و بالاتنه مکانیزم های سلولی متفاوتی دارند که روی آثار چربی های بدن بسته به محل ذخیره شدن­شان، تأثیر گذار است. افرادی که دارای ذخایر چربی اضافی هستند باید دقت کنند که تجمع ذخایر چربی در کدام بخش های بدنشان بیشتر است و توجه خاصی داشته باشند به اینکه چربی های ناحیه شکم و اطراف آن را کاهش دهند. معمولاً اغلب افراد تلاش می­کند برای اینکه به عضلات شش تکه­ ای در شکم دست یابند، و با توجه به نتایج تحقیقات این انگیزه در جهت سلامتی هم خواهد بود.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه