فهرست مطالب

کریس تاتل می­داند تمرین و تغذیه ­اش را چگونه برای حضور در سکوی یک حرفه ای تنظیم کند.

کریس تاتِل در یک نگاه:

تاریخ تولد: ۲۳ می ۱۹۸۳ / قد: ۱۷۵ سانتی­متر / وزن: ۱۰۴ کیلوگرم

اگر شما بخواهید در سطح حرفه ­ای IFBB رقابت کنید. باید اصل ­های اولیه تغذیه را درک کنید. کریس تاتل که یک حرفه ای دسته ۲۱۲ نه تنها، به عنوان یک ورزشکار در تغذیه مهارت پیدا کرده، بلکه آن را به حرفه خودش نیز در آورده است.

او می­گوید: «وقتی که پزشکان در سن ۱۰ سالگی تشخیص دادند که من دچار کمبود قند خون هستم، ارزش تغذیه در زندگی من بسیار مشخص شد. من باید به سرعت یاد  می­ گرفتم که چگونه می­توانم با مصرف چندین وعده غذایی کوچک در طول روز که حاوی ترکیبی از کربوهیدرات­ های پیچیده، چربی و پروتئین­ ها باشند، با این مشکل مبارزه و سطح قند خونم را در حالت ثابتی نگه دارم. این شروع پیدایش علاقه واقعی من به علم تغذیه بود.

تاتِل در حرفه یا حتی خانه ­اش هم تنها کسی نیست که به علم تغذیه علاقه دارد. همسر او، الکسیا هم در خانه و هم در کار شریک او به حساب می ­آید. کریس می گوید:«اگر بخواهم صادقانه بگویم، این یک رویای به حقیقت پیوسته است.

بیشتر مردم با من مخالفت می­ کنند و دوست دارند که با شریک زندگی­شان مقداری فاصله داشته باشند؛ ولی ما برعکس هستیم، ما در کنار همدیگر شکوفا می­ شویم. ما شور و علاقه های یکسانی را با همدیگر داریم و همچنین از کمک کردن به دیگران در رسیدن به هدف­ هایشان لذت می­بریم.

هر دوی ما به طور معمول در کارمان گم می­شویم و به صورت میانگین ۹ تا ۱۱ ساعت در هر روز و ۶ روز در هفته در خانه هستیم، هنوز هم می­توانیم زمان با کیفیتی را در کنار هم بگذرانیم.»

با وجود اینکه ممکن است مردم فکر کنند که تاتِل فقط در خط خودش باقی می­ ماند و بر روی بدنسازان تمرکز می ­کند، ولی حقیقت این نیست. او می­گوید:«من با انواع مختلفی از مردم که هدف­ های تغذیه متنوعی را دارند کار می­کنم. در واقع، من بیشتر بر روی کاهش وزن، مشکل­ های دستگاه گوارش(مثلIBD و IBS)، آلرژی­ های غذایی، کنترل دیابت و عملکرد ورزشی در ورزشکاران تمرکز دارم. آماده کردن بدنسازان رقابتی برای دسته­ های مختلف، در حدود کمتر از نیمی از شاگردهای من را تشکیل می­دهد.»

تاتِل اکنون در حال ریکاوری از یک آسیب دیدگی  زانو که در سال ۲۰۱۶ دچارش شد است و امیدوار است که بتواند برای مسابقه ­های امسال به سکو برگردد. او می­ گوید:« من در کشکک زانوی چپم نرمی غضروف شدیدی شده بودم، تا جایی که به مدت ۶ ماه نمی­توانستم زانویم را با فشار خم کنم. من هنوز هم در مرحله ریکاوری هستم، ولی نتیجه­ ها امیدوارکننده هستند و به نظرم می­توانم خودم را برای پایان سال امسال آماده کنم.»

برنامه  تمرین بازوی تاتِل یک حرفه ای

  • پشت بازو با طناب سیم کش ۴ ست با ۱۰- ۱۵ تکرار
  • پشت بازو خوابیده با دمبل ۳ ست با ۸- ۱۰ تکرار
  • پشت بازو با میله لاری سیم کش ۳ ست با ۸- ۱۰ تکرار¯ پشت بازو تک دست از پشت سر طناب سیم کش ۲ ست با ۸- ۱۵ تکرار
  • جلو بازو ایستاده با میله لاری سیم کش ۴ ست با ۱۰ تا ۱۶ تکرار
  • جلو بازو با دمبل روی میز لاری ۳ ست با ۶- ۱۰ تکرار
  • جلو بازو چکشی ایستاده با دمبل ۳ ست با ۶- ۱۰ تکرار

نکات تمرینی:

حرکت جلو بازو چکشی با دمبل را به صورت تک دست اجرا کنید و سپس به سراغ دست بعدی بروید.

*

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه