فهرست مطالب

مشکلات قلبی می­توانند پنهان، ناگهانی و بدون هشدارهای ظاهری سراغ شما آیند. اما گاهی نشانه­ هایی وجود دارند که اکثر افراد قادر به شناسایی آن­ ها نیستند.

پروفسور کری هیلدرث از دانشگاه قلب کلرادو می­گوید: نشانه­ ها و علائم مشکلات قلبی همیشه  از یک قاعده خاص و مشخص پیروی نمی کنند. در این مطلب علائمی را می­خوانید که می­تواند یک هشدار در خصوص سلامت قلب باشد.

درد قفسه سینه

فشار شدید در قفسه سینه مانند احساس وجود یک جسم سنگین بر روی سینه برای تمامی افراد یک زنگ خطر است. در صورت بروز هرگونه فشار در قفسه سینه با اورژانس تماس بگیرید. این درد گاهی به شانه ­ها، بازو، گردن و فک هم گسترش پیدا می­کند. درد قفسه سینه بعد یا حین انجام فعالیت روزانه یا استرس، می­تواند یک سیگنال برای مشکلات گردش خون باشد.

تنفس کوتاه

اگر فعالیت سبک باعث از بین رفتن تنفس شما می­شود، مثلاً به راحتی قادر به بالا رفتن از یک سری پلکان نیستید، این یک مشکل اساسی است. کافی است توانایی و فعالیت امروزه خود را با یک یا ۲ سال قبل مقایسه کنید. اگر متوجه تغییرات اساسی در تنفس و توانایی بدن خود شدید، این می­تواند علامت شروع یک اتفاق مهم باشد. مشکلات تنفسی که حتی هنگام دراز کشیدن سراغ شما می­ آیند، جدی بوده و در آینده مشکل ساز خواهند بود. این می­تواند نشانه مشکلات دریچه قلب باشد. پس با پزشک مشورت کنید.

علائم آنفولانزا

احساس تهوع یا خستگی، تجربه سرما خوردگی و عرق سرد مرطوب می­توانند نشانه­ های جریان خون ناکافی باشند. شاید هر کسی دچار این علائم شود اما اگر بعد از فعالیت بدنی دچار این علائم شدید با دکتر متخصص مشورت کنید. ناراحتی شدید معده می تواند یک پرچم قرمز باشد. تحقیقات نشان داده ­اند که برخی از زنان چند روز قبل از حمله قلبی مشکلات سوءهاضمه داشته ­اند. متأسفانه این افراد نمی­دانند که مشکلات هاضمه ­ای را با حملات قلب ارتباط دهند بنابراین دنبال راه حل و درمان نمی­باشند.

گیجی

بر اساس نتایج دانشگاه کارولینای شمالی، گیجی، سردرگمی یا کسل بودن می­توانند نشانه انسداد یا مشکلات مربوط به دریچه قلب باشند مخصوصاً اگر این موارد با احساس لرزش (نبض تند) در قلب همراه باشد.

خستگی یا بی خوابی

بر اساس گزارش دانشگاه آرکانزاس، بسیاری از افراد در طول هفته ­ای که منجر به حملات قلبی شده ­اند به شدت احساس خستگی کرده ­اند. همچنین این افراد مشکلات خواب  و بی خوابی را گزارش کرده ­اند.

نکته پایانی

سعی کنید هیچ دردی را نادیده نگیرید و به سادگی از آن نگذرید، صدای بدن است و یک نشانه از وجود اختلال در عملکرد بدن یا یک بیماری، سعی کنید قبل از اینکه این درد برای­تان مشکل ساز شود سریعاً پیگیر شوید.

*

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه