وزنه و ایروبیک درخدمت چربی سوزی

وزنه و ایروبیک درخدمت چربی سوزی

اگر در اندیشه چربی سوزی هستید و به هر دری می زنید تا این رویه تسریع شود این
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

وزنه و ایروبیک

اگر در اندیشه چربی سوزی هستید و به هر دری می زنید تا این رویه تسریع شود این مقاله را از دست ندهید. چکیده ای از اخرین یافته های محققان علم تمرین در مورد تأثیر تمرینات و نوع تمرینات بر چربی سوزی اینجا ارائه شده است.

بین ورزشکاران مختلف رشته های ورزشی اختلاف روش تمرین زیادی وجود دارد. مثلاً بین ورزشکاران رشته دو و میدانی که فکر می کنند همه تمرین یعنی تمرین هوازی و بدنسازان که تمام ورزش را در جابجا کردن وزنه ها خلاصه می بینند اختلاف نگرش زیادی موجود است.

در نهایت هواداران رشته های هوازی متوجه شدند که تمرینات با وزنه به همان اندازه که دویدن های طولانی اهمیت دارد در رسیدن به تناسب اندام و آمادگی جسمانی دارای نقش و اثر است. بدنسازان هم متوجه شدند که گاهی اوقات صرف وقت روی تردمیل برای نمایان ساختن حجم خالص عضلانی و همچنین حفظ سلامتی اقدامی مؤثر و لازم به حساب می آید.

حالا که همه پذیرفته اند تمرینات هوازی و وزنه با هم مهم هستند، هنوز یک سؤال مهم وجود دارد که می گوید کدامیک از این دو نوع تمرین (وزنه و ایروبیک )باید در اجرا بر دیگری اولویت داشته باشد؟

هواداران تمرینات هوازی که داشتن یک جلسه تمرین دویدن قبل از تمرین وزنه می تواند بدن را به خوبی گرم کند و امکان تمرین طولانی تر را فراهم سازد. از سوی دیگر بدنسازان می گویند که بهتر است در ابتدا تمرین با وزنه اجرا شود جرا که سطح انرژی بدن بالاتر است و اجرای تمرین هوازی بعد از تمرین با وزنه می­تواند موجب چربی سوزی بیشتری شود. حالا فکر می کنید حق با کدام گروه است؟ چنانچه هدف تان چربی سوزی است بررسی های اخیر از دانشگاه توکیو نشان داده که بدنسازان درست می گویند.

وزنه و ایروبیک (اول وزنه، بعداً چربی سوزی)

برای آزمایش اینکه کدام فعالیت باعث چربی سوزی بیشتر می شود محققان ژاپنی ۱۰ مرد را که ۲ نوع مختلف از تمرین را انجام می دادند مورد بررسی قرار دادند.

گروه اول کسانی بودند که فقط هوازی کار می کردند. (به مدت ۶۰ دقیقه روی دوچرخه ثابت با شدتی حدود ۶۵ درصد از حداکثر ضربان قلب مجاز).

گروه دوم هم آن هایی بودند که تمرین با وزنه انجام می دادند. آن ها از حرکات پرس سینه، قفسه سینه، پرس سرشانه، زیربغل سیم­کش، جلو بازو هالتر و اسکوات ۳ الی ۴ ست با ۱۰ تکرار حداکثر خود انجام می دادند و بین ست ها هم یک دقیقه استراحت می کردند. پس از آن جلسه هم مثل گروه اول تمرین هوازی را پی می گرفتند. محققان گزارش دادند که اجرای تمرین هوازی پیش از تمرین با وزنه باعث افزایش قابل توجه میزان چربی سوزی نسبت به گروهی می شود که فقط تمرین هوازی انجام می دهند.

اطلاعات حاصله از این بررسی اظهارات اکثر بدنسازان را تأیید می کند یعنی اجرای تمرین هوازی بعد از تمرین با وزنه بهترین راه برای چربی سوزی و کات کردن بدن است.

گرچه در بررسی فوق افراد تمرینات هوازی را ۶۰ دقیقه ای اجرا کردند اما چربی سوزی آن ها در ۱۵ دقیقه نخست تمرین هوازی بعد از وزنه خیلی زیاد بود.

این بدان معناست که ممکن است قادر باشید با اجرای تمرین هوازی بعد از تمرین با وزنه چربی بیشتری بسوزانید، حتی اگر فقط ۱۵ الی ۲۰ دقیقه تمرین هوازی کنید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “وزنه و ایروبیک درخدمت چربی سوزی

  1. Avatar
    1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه