اسکوات نیمه ، نتایج نیمه

اسکوات نیمه، نتایج نیمه

*چارلز پولیکوین درباره تحقیق جدیدی می گوید طی آن تفاوت اسکوات کامل و اسکوات نیمه مورد بررسی قرار

چارلز پولیکوین درباره تحقیق جدیدی می گوید طی آن تفاوت اسکوات کامل و اسکوات نیمه مورد بررسی قرار گرفته است و نتایج آن خیلی هم جالب توجه است. در ادامه هم از فواید چای سبز به غیر از خواص چربی سوزی اش می گوید.

اسکوات نیمه، نتایج نیمه

سؤالم از شما این است: آیا با انجام حرکت جلو بازو با دامنه ناقص می توانید به توسعه کامل در عضلات جلو باز برسید؟ درست همین سؤال درباره اسکوات و پرورش عضلات پا مصداق پیدا می کند. در یک تحقیق آلمانی که سال ۲۰۱۲ منتشر شد، افرادی تحت آمزون قرار گرفتند که هر کدام یکی از ۳ مدل اسکوات را به مدت ۱۰ هفته اجرا کردند. اسکوات پا با عمق زیاد، اسکوات از جلو با عمق زیاد و اسکوات با دامنه نیمه. محققان اشاره کرده اند که افراد گروه اسکوات نیمه قبل از آنکه به محدودیت قدرت در عضلات چهار سر ران برسند، دچار افزایش ریسک بیرون زدگی دیسک های کمر شدند.

در حقیقت دانشمندان یافتند با اینکه افراد در گروه اسکوات کامل و اسکوات از جلو کامل به میزان قابل توجهی شاهد افزایش قدرت پرش عمودی شدند، افراد در گروه اسکوات نیمه هیچ پیشرفتی در این زمینه مشاهده نکردند.

این نتایج نشان می­دهد که عضلات چهار سر ران به میزان کافی با اسکوات نیمه تحت اضافه بار قرار نگرفته ­اند. تمرین با تکرارهای نیمه می­تواند برای ورزشکاران پیشرفته ­تر مفید باشند تا بتوانند از مرز قدرت خود عبور کنند اما هرگز نباید به عنوان تک حرکت یا حرکت اصلی در تمرین پا مورد استفاده قرار بگیرد.

*چای سبز و عضله سازی

یکی از نظرات درباره چای سبز  این است  که می­تواند ارتباط دهنده تستوسترون در خون باشد چرا که فنول ها (آنتی اکسیدان های) موجود در چای سبز مانع از آنزیم هایی می شود که تستوسترون را از خون دفع می کنند. چای سبز می تواند افزایش دهنده تراکم آدرنالین در خون شود و اجازه دهد تمرینات شدیدتری انجام دهید. همچنین شواهد حاکی از آن است که ورزشکاران از مصرف روزانه مکمل چای سبز سود می برند. چرا که باعث کاهش التهاب بعد از تمرین سخت می شود. برای اینکه بهترین نتیجه ها کسب شود، تحقیقات توصیه می کنند که لازم است منظم استفاده شود که به صورت مکمل خیلی ساده می توانید این مهم را عملی کنید یا اینکه روزانه چای سبز مرغوب دم کنید و بنوشید.

چارلز پولیکوین 

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۱دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۳۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۵۵دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۵۱دیدگاه

ثبت دیدگاه