برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه های بدنسازی

تبلیغات

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه های بدنسازی

تبلیغات

فهرست مطالب

استروئید غیر بهداشتی قاتل دیواره قلب

برند های دارو خانه ای

آقای X می گوید: «جریان ورود استروئید های آنابولیک در طول چند سال پیش با کنترل بیشتری مواجه شده است. رد کردن قاچاقی مواد مورد نیاز برای ساخت این محصول ها و تولید شخصی آن ها کار بسیار راحت تری به حساب می آید. وقتی که بحث در مورد قانون های سفت و سخت گمرکی و همچنین کنترل مرزی باشد، اوضاع در آفریقای جنوبی به شدت از اروپا یا آمریکا آسان تر است.»

بعضی از برندهای محلی ادعا می کنند که کیفیت بهتری نسبت به برند های دیگر دارند. او در این باره می گوید: «این به صداقت تولید کنندگان بر می گردد اگر افراد خاصی داروهای برند خودشان را تزریق می کنند و به صورت فعالی با سبک زندگی بدنسازی به جلو می روند، این می تواند نشانه خوبی از کیفیت محصول آن ها باشد البته در اینجا افرادی هم وجود دارند که فقط به فکر سودشان هستند، پس در نتیجه این بسیار مهم می شود که شما بدانید چه کسی پشت یک برند استروئید ایستاده است.»

او دوست دارد که یکی از بزرگترین شایعه های ایجاد شده در جامعه بدنسازی را از بین ببرد و آن هم این است که بعضی از استروئیدهای آنابولیک به عنوان برند های داروخانه ای ثبت شده اند. او می گوید: «ترنبولون استات هیچ وقت در هیچ جایی از دنیا برای استفاده توسط انسان ها ثبت نشده است و بولدنون آندسیلنات نیز چنین وضعیتی را دارد. هر دوی این داروها تا به حال فقط برای استفاده حیوانی مورد پذیرش قرار گرفته اند. ترنبولون انانتات هم که تا به حال نه برای استفاده انسانی و نه حیوانی تایید شده است. آن دسته از فروشندگان استروئید که داروهایشان را به عنوان برند های ثبت شده داروخانه ای معرفی می کنند، فقط به دنبال گول زدن مشتریان هستند. فقط کافی است که به صورت منطقی به این فکر کنید. هیچ انجمن ملی کنترل دارویی به پذیرش چنین داروهایی حتی فکر هم نمی کنند.»

ترکیب دارویی فعال با کیفیت همه مواد اولیه به کار رفته در تولید استروئیدها از چین یا هند می آیند و در اینجا هیچ استثنایی وجود ندارد آقای X می گوید: «افرادی که دچار سوء تفاهم هستند و یا به اندازه کافی اطلاع ندارند به شما می گویند که مواد اولیه محصول های آن ها از اروپا و یا آمریکا می آیند. افرادی که ادعا می کنند مواد اولیه محصول های آن ها از جایی به جز چین و یا هند آمده اند، اطلاعات بسیار کمی درباره خرید و فروش استروئیدهای آنابولیک دارند.»

به گفته آقای X، نکته کلیدی در به دست آوردن یک ترکیب دارویی فعال (APT) با کیفیت است. او می گوید: «دلیل آزمایش کردن APT علاوه بر سنجش میزان خالصی آن، پیگیری این است که بدانیم آیا این ساختار برای استفاده انسانی هم پایدار و سازگار هست یا خیر. من در تجربه خودم به این نتیجه رسیده ام که کارخانه های چینی و هندی همیشه ترکیب مواد پیچیده ای مثل متنولون (پریموبولان) را پایدار نمی کنند. این هم احتمال بروز خطرهای ایجاد شده پس از تزریق آن را افزایش می دهد. آزمایش کردن APT همچنین احتمال وجود بعضی از ناخالصی ها، مثل فلزهای سنگین را هم از بین می برد. اگر داروهای شما حاوی مقدار بالایی از فلزهای سنگین باشد، تزریق آن بسیار دردناک خواهد بود اگر شما در طول چند سال یک استروئید آنابولیک را به همراه میزان زیادی از فلزهای سنگین تزریق کنید، این حتی می تواند به بروز بیماری آلزایمر در زمان پیری منجر شود.»

تصفیه مناسب

کارخانه های هندی و چینی یک مدرک تائید یه تحلیلی از کیفیت مواد اولیه شان را به تولید کنندگان استروئیدها نشان می دهند. آقای X در این باره می گوید: «ولی شما می توانید حرف آن ها را باور نکنید و آزمایش کیفیت مواد اولیه آن ها را به عهده یک شخص سوم مستقل بسپارید. اگر شما چنین کاری را نکنید، حتی قبل از تولید هر چیزی خودتان را به شکست محکوم کرده اید!

بعضی از تولید کنندگان حتی از قانون های تصفیه مناسب هم پیروی نمی کنند. او در این باره می گوید: «وجود باکتری در این داروها می تواند یکی از دلیل های اصلی برای ابتلا به عفونت باشد. باکتری ها می توانند آسیب هایی جدی را به دیوارهای درونی قلب وارد کنند و اگر این مشکل که التهاب درون شامه نام دارد درمان نشود،می تواند دریچه های قلب را تخریب یا نابود کند و یا حتی منجر به مرگ فرد شود.»

همچنین این فرآیند تصفیه هم گران در می آید و به همین خاطر هم در بسیاری از وقت ها نادیده گرفته می شود.

آقای X می گوید: «شما برای تصفیه همه باکتری ها. باید روغن هایتان را از یک صافی کپسولی ۶۵/۰ میکرونی رد کنید تا ابتدا همه ذره های درشت حذف شوند و سپس برای از بین بردن همه باکتری ها به یک صافی کپسولی ۲۵/۰ میکرونی نیاز خواهید داشت. همچنین نمی توان از هر صافی بیشتر از یک بار استفاده کرد. برای مثال، شما نمی توانید ترنبولون استات را تصفیه کنید و سپس همان صافی را برای تستوسترون انانتات به کار ببرید وقتی که شما از یک صافی خاص استفاده کردید، برای جلوگیری از انتقال آلودگی ها، نباید آن را برای تصفیه ماده دیگری به کار ببرید. این صافی هم در زمان خرید، در یک کیسه ضد عفونی شده به شما تحویل داده می شود. اگر شما از یک صافی استفاده کنید، این صافی باید لول دوباره ضد عفونی شود و سپس مورد استفاده بعدی قرار بگیرد. هر صافی می تواند تا نهایت ۲۵ بار در دمای ۱۲۵ درجه سانتی گراد در طول ۳۰ دقیقه ضد عفونی شود.»

۱۰ روش برای افزایش تستوسترون

به گفته آقای X، صافی ۲۵/۰ میکرونی همان صافی است که ۱۰۰ درصد از همه باکتری ها را در خود نگه می دارد، ولی پیدا کردن فروشندگان این صافی یک جستجوی بسیار دشوار را به همراه خواهد داشت.

او می گوید: «هر دانه از این صافی های بسیار دقیق در حدود ۱۴۰ دلار قیمت دارند. شما باید حداقل ۳۰ عدد از این صافی ها را سفارش بدهید و آن ها با توجه به در خواست خاص شما تولید می شوند. پس هزینه کلی این سفارش به جز هزینه پست و گمرک در حدود ۴۲۰۰ دلار خواهد بود.»

ماجرای پیچیده ریختن داروها در بطری

جلوگیری از آلوده شدن روغن ها در طول فرآیند ریختن داروها در بطری، برای آقای X بسیار مهم است. او میگوید: «تمام این فرآیندها باید در یک محیط تمیز و ضد عفونی شده (اتاق با جریان آرام) انجام شوند، که حتی هوای آن هم تصفیه شده است و تمام کارکنان هم از لباس و ماسک پزشکی استفاده می کنند، ولی تولید کنندگان بسیار کمی وجود دارند که داروهایشان را چنین محیطی می سازند.

فرآیند ریختن داروها در بطری بسیار پیچیده است و یکی از مهم ترین نقطه ها برای جلوگیری از آلوده شدن داروها به حساب می آید. شما در مرحله آخر ضد عفونی کردن، باید پس از اینکه در دارو بر روی آن بسته شد، محصول را در داخل یک بطری شیشه ای ضد عفونی کنید شما همچنین باید از میزان فشار هوای موجود در بطری ها هم با خبر باشید. وقتی که یک بطری با مقداری روغن پر می شود، بخشی از هوا در اینجا وجود دارد که به «فضای خالی» معروف است و فشار موجود در داخل بطری را مشخص می کند. وقتی که فشار هوای موجود در «فضای خالی» از فشار بیرونی هوای داخل دیگ ضد عفونی بیشتر شود، شما به مشکل برمی خورید».

توجه

این مطلب و تمام مقاله هایی که در آینده در این سایت منتشر می شوند، فقط هدف آگاه سازی خوانندگان ما از پیچیدگی های دنیای داروها را دارند. این سایت استفاده از هیچ گونه داروهای بهبود دهنده عملکرد غیر قانونی را توصیه نمی کند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد