کات کردن با اُسلوب آرنولد

کات کردن با اُسلوب آرنولد

اکثر مردم می دانند که واژه «تفکیک» در بدنسازی یعنی رسیدن به حدی از خلوص عضلانی که در

کات کردن عضلات

اکثر مردم می دانند که واژه «تفکیک» در بدنسازی یعنی رسیدن به حدی از خلوص عضلانی یا کات کردن عضلات که در آن، عضلات بدن بدون آنکه زیر چربی پنهان باشند کاملاً برجسته و نمایان هستند. باور عمومی این است که کات کردن بدن نیاز به ترکیبی از رژیم غذایی سخت و اجرای حرکات با تکرار زیاد دارد. اما در حقیقت اینها فقط نیمی از ملزومات هستند. بله، شما باید با رژیم غذایی چربی بسوزانید اما باید از راه درست وارد عمل شوید. تمرینات با وزنه پرتکرار علی رغم تصور مردم چندان در کات شدن بدن تأثیری ندارد. اجازه دهید موضوع را برایتان مشخص کنم.

اینکه برای کات کردن بدن باید رژیم بگیرید شکی در آن نیست. معادله ساده است: اگر کالری کمتری نسبت به آنچه مصرف می کنید، بسوزانید بدن چربی از دست می دهد. در عین حال یک رژیم غذایی خوب برای کات کردن عضلات باید حاوی پروتئین کافی جهت حفظ عضلات و رشد آنها باشد. در این رژیم باید کربوهیدرات و چربی مصرفی کنترل و محدود شود تا بدن برای تأمین انرژی از ذخیره های خود استفاده کند.

حتی زمانی که خیلی سخت رژیم دارید شاید ۴ یا حتی ۵ هفته زمان لازم باشد تا بدن شروع به چربی سوزی کند و این یک مسئله تجربه شده است. اگر موقع این ۴ یا ۵ هفته عدم تغییر را نداشته باشید ممکن است فکر کنید با شکست مواجه شده اید.

اخیراً در بدنسازی این مد شده که حین رعایت رژیم های سخت، تمرینات هوازی بلندمدتی اجرا می کنند تا چربی بسوزانند. این می تواند اقدام ارزشمندی باشد چرا که سوختن کالری اضافی باعث می شود تا مجبور نباشید خیلی سخت رژیم بگیرید و یا اینکه رژیم تان مؤثر واقع خواهد شد. این کار هم چنین کمک می کند سرعت متابولیسم بدن همواره شوک شود که برای آنهایی که رژیم های سخت می گیرند و سرعت سوخت و ساز بدنشان کاهش می یابد، مفید است.

اما اگر می خواهید حداکثر حجم عضلانی بدن را حفظ کنید باید مراقب باشید تا بیش از حد تمرین هوازی انجام ندهید.

اجرای حرکاتی مثل جلوباز و تک دمبل خم یا نشر از جانب به اندازه کافی عضلات زیادی را درگیر نمی کند که بخواهد کالری زیادی از بدن بسوزاند.

بدنسازانی که اهل مطالعه و با دانش هستند در زمان نزدیک به مسابقات حرکات سنگین خود را حذف نمی کنند. حتی کسانی که فقط بدنی کات شده می خواهند و قصد مسابقه ندارند هم باید تمرینات سنگین را در برنامه های خود داشته باشند. کاهش دادن تمرینات سنگین بلامانع است چرا که در انتهای دوران رژیم شاید انرژی بدن خیلی کم باشد اما دلیل نمی شود که تمرینات و حرکات سنگین به طور کلی حذف شوند و جای خود را به حرکات تک مفصلی بدهند.

صرفاً با گرسنگی کشیدن یا اجرای جلسات طولانی هوازی بدن کات نمی شود.

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۱دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۳۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۵۵دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۵۱دیدگاه

ثبت دیدگاه

یک دیدگاه در مورد “کات کردن با اُسلوب آرنولد