فهرست مطالب

سرمقاله مجله بدنسازی بادی فول شماره ۱۱

سخن اول این شماره از مجله بدنسازی بادی فول: دوستانی که از نمایشگاه ورزش امسال دیدن کردند شاید متوجه شدند که ورزش بدنسازی و پرورش اندام ۹۰ درصد بازار ورزش کشور را تصرف کرده است.

شاید در هیچ کشور دیگری این گونه نباشد که یک رشته ورزشی تا این حد مورد توجه باشد و جذب سرمایه نماید و این خود یک عیب بزرگ دارد و یک امتیاز بزرگ.

عیب آن در این است که به هر حال ظرفیت جذب مخاطب یک رشته ورزشی با همه جذابیت و علاقمندانش محدود است و باید هم نهادها و هم سرمایه گذاران در رشته های ورزشی دیگر نیز تقویت شوند. در نمایشگاه های ورزش کشورهای دیگر رشته های ورزشی دیگر بعضا هم پای بدنسازی شرکت کننده دارد و محروم نیستند.

اما امتیاز بزرگ آن جذب سرمایه گذاران زیاد در رشته بدنسازی این است که در ایران نیز نام “صنعت بدنسازی” مطرح می شود و این بازارهای اشتغال زایی و گسترش سلامت بدنی و اجتماعی را روز به روز افزایش می دهد بخصوص که دولت نیازی به سرمایه گذاری در آن ندارد و بخش خصوصی کارها را پیش می برد. البته این امتیاز برای بدنسازی همراه با یک نگرانی بزرگ همراه است و آن گسترش مصرف مواد ممنوعه نیرو زا می باشد که در همان نمایشگاه هم نمادهایی از آن را به صورت نا زیبا در بعضی از خانم ها و آقایان دیدیم که از دید من یک انحراف ورزشی است، نه پیشرفت ورزشی.

نویسنده: اصغر مرادی

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه