«فست‌فودها» جه بلایی سر بدن می آورند؟

یک فوق‌تخصص تغذیه و رژیم‌های درمانی با تاکید بر این‌ که فست‌فودها نارسایی‌های نهفته کبدی و کلیوی را
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

«فست‌فودها» جه بلایی سر بدن می آورند؟

یک فوق‌تخصص تغذیه و رژیم‌های درمانی با تاکید بر این‌ که فست‌فودها نارسایی‌های نهفته کبدی و کلیوی را در بدن فرد ایجاد می‌کنند، گفت: مصرف روزانه یک وعده فست فود و حتی دو روز یک بار این مواد غذایی، فرد را دچار اختلالات کبدی می‌کند.

 دکتر کیومرث دانشور فست فودها را فاقد ارزش غذایی دانست و افزود: درست است که در این موادغذایی از گوشت، مرغ، ماهی و سیب زمینی استفاده می‌شود، اما کیفیت این عناصرغذایی در فست فودها بسیار پایین است.

فست‌فودها

وی افزود: از آنجاکه فست فودها با ادویه جات و مواد افزودنی و چربی زیاد تهیه می‌شود و به ظاهر خوشمزه است، اما در نهایت هیچ‌گونه ارزش غذایی به همراه ندارد.

این فوق تخصص تغذیه و رژیم‌های درمانی گفت: مواد وعناصر غذایی فست فودها با بدن سازگاری ندارد، چراکه کبد نمی‌تواند این عناصر غذایی را که دارای چربی بالا بوده و با روغن‌های بی کیفیت تهیه می‌شود هضم و جذب کند.

دانشور با بیان اینکه در تهیه سوسیس و کالباس عمدتاً از گوشت‌های نامرغوب استفاده می‌شود، افزود: خوردن سوسیس و کالباس باعث می شود که غده‌های چربی زیرپوست فرد جمع شده و او را دچار مشکل کند.

وی اظهارداشت: همچنین مواد فسفریک در سوسیس و کالباس باعث ایجاد یبوست شدید و بدبو کردن مدفوع می‌شود و از آنجاکه بد بو بودن مدفوع نشانه بیماری در فرد است، پس بعد از خوردن سوسیس و کالباس اگر فرد مدفوع بدبو داشت باید مطمئن باشد که دچار بیماری شده است.

این فوق تخصص تغذیه با تاکید براینکه آنزیم‌های کبدی کار سم زدایی در بدن را انجام می‌دهند، افزود: با اختلال عملکردی در کبد و آنزیم های آن، کبد دچار چربی شده و خاصیت سم زدایی آن در بدن کمرنگ می‌شود.

وی: تصلب شرائن، غلظت شدید خون، نارسایی نهفته کلیوی و کبدی و پوکی استخوان را مهمترین بیماری‌های شایع در اثر مصرف فست فودها ذکر و خاطرنشان کرد: از آن جاکه نان استفاده شده در فست فودها از آرد سفید تهیه می‌شود، ارزش غذایی آن‌چنانی ندارد و در اثر مصرف بالا زمینه را برای ایجاد قند خون فراهم می‌کند.

دانشور گفت: کودکان و نوجوانان بیشتر طالب مصرف غذاهای فست فود هستند، بنابراین بیشترین میزان بیماری‌ها و یا زمینه سازی برای وقوع بیماری‌ها در این افراد بیش از دیگران است، بنابراین خانواده‌ها باید برنامه‌های غذایی این افراد را زیر نظر داشته باشند تا در تامین سلامتی آنها مثمر ثمر واقع شوند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه