۱۰ نکته مهم در خرید تجهیزات باشگاه بدنسازی

1-درخرید دقت کنید درحد توان مالی جدیدترین وسایل بدنسازی را خرید کنید تا  ظاهرجدید دستگاه ها عمر بیشتری
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

وقتی تصمیم خرید تجهیزات  برای یک باشگاه بدنسازی دارید باید از تمامی جهات باید دقت کنید تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

در اینجا ۱۰ نکته مهم  که هر مدیر و موسس باشگاه بدنسازی باید بداند با شما مطرح می نماییم.

۱- در خرید دقت کنید در حد توان مالی جدیدترین وسایل بدنسازی را خرید کنید تا مدل آن تا  زمان بیشتری جدید به نظر برسد معمولا حداکثر عمر یک مدل  ۵ سال می باشد و پس از ان یک مدل قدیمی محسوب میشود.

۲-  دقت کنید لزوما هر دستگاهی گران تر است بهترین نیست گاهی وسایل کم کیفیت به دلیل کم بودن در بازار قیمت بیشتری دارند ولی وسایل بهتراز آن به دلیل عرضه تعداد زیاد در بازار قیمت پایین تری دارند.

۳- تجهیزات بدنسازی هستند که در ایران تولید می شود و به اسم چینی فروخته می شود  و تجهیزات بدنسازی چینی هستند که به اسم اروپایی , امریکایی فروخته میشود تشخیص آن هم احتمالا برای افراد بی تجربه سخت است.

۴- اگر بودجه محدودی دارید و میخواهید دستگاه خارجی خرید کنید نیازی نیست حتما تمامی وسایل باشگاه شما خارجی باشد میتوانید ایستگاه های اصلی که مشتریان بیشتر به ان توجه میکنند بخصوص سیمکشها و دستگاه های هوازی ( در ایران تولید نمیشود) را خارجی تهیه کنید و میز نیمکت خرک ها وزنه ها و دیگر لوازم را ایرانی تهیه کنید به این ترتیب در هزینه ها صرفه جویی کردید و  از کیفیت هم کم نمیشود.

۵- بعضی شرکت ها موقع فروش به خصوص به مشتریان شهرستانی برای این که مشتری را از دست ندهند دستگاهی را نشان می دهند و اعلام میکنند همه سفارش را موجود دارند ولی موقع ارسال جنس به شهرستان مدل دیگری میفرستند و یا تعدادی را میفرستند و در چند روز بعد اعلام میکنند نتوانستند مابقی را تهیه کنند و مدل دیگری می فرستند که قیمت آن ارزان تراست خریدار هم چون مقداری را تحویل گرفته و در آستانه افتتاح باشگاه است و زمان ندارد راضی و البته متضرر میشود.

بهتر است در قرارداد این نکته ذکر شود چه مدل چه قیمت و چه زمان تحویل میگردد تا امکان پیگیری قضایی باشد .

۶- در موقع خرید در نظر گرفتن مدل، قیمت، ظاهر، دوام و استاندارد بودن زاویه تجهیزات بدنسازی باشگاهی به صورت همزمان با هم آسان نیست و بهتر است اگر تجربه کافی ندارید از افراد با تجربه تر مشاوره و همکاری بگیرید گاها عدم مشورت خسارت های چند ده میلیونی به افراد وارد مینماید و فروشنده هم مسئول نیست چون خریدار با آگاهی کامل از جنس اقدام به خرید نموده است وقرارداد امضا نموده است.

۷- گاها مشاهده شده که خریداران تجهیزات بدنسازی از سایت های آگهی رایگان و فقط با داشتن یک شماره موبایل از فروشنده بدون مراجعه به دفتر و یا تحقیق در مورد فروشنده به صورت غیر حضوری خرید نمودند  ولی هیچ وسایلی برای آن ها ارسال نشده لازم است اگر از فردی خرید می کنید که دفتر و مغازه ای ندارد وسایل مورد خرید را حضوری ببینید بیعانه بدهید بارگیری کنید و سپس  مابقی مبلغ را پرداخت نمایید.

بهترین برندهای دستگاه بدنسازی

۸- گاهی بعضی شرکت ها در محیط کار خود به خصوص مواقعی که مشتری از شهرستان دارند چند همکار  حاضر دردفتر با هم به گونه ای صحبت میکنند که بسیار فروش بالایی دارند و معتبرند و…. ولی در اصل چنین نیست و گاها اسم و فاکتور و حتی قرار داد جعلی با افراد معتبر درست میکنند و اعلام میکنند فلان باشگاه بنام و یا فلان مربی و قهرمان جهان از آن ها خرید کرده و بسیار هم از خریدش راضی بوده در حالی که همه این موارد کذب است

متاسفانه از این مورد فریبها  میتوان به استخدام خانم هایی با ظاهر …. برای جذب و ترغیب مشتری به قرارداد سریع تر و گران تر استفاده میکنند که باید عرض کنم هنوز هم افراد خوش قلب و ساده  وجود دارند که با دیدن جو زنانه و آنچنانی  تحت تاثیر قرار میگیرند و فریب میخورند.

۹- اگر قبل از خرید فروشنده قول خدمات و گارانتی وارانتی و امتیاز ویژه ای می دهد در قراردادی مکتوب با مهر امضا این موارد را از او بخواهید چون هستند شرکت های که فقط به فروش در آن لحظه فکر میکنند و پس از آن جواب سلام شما را  هم نمی دهند به خصوص اگر خرید نقدی کرده باشید ولی اگر مکتوب بنویسند امکان تحت فشار قرار دادن آن ها  از طریق شکایتهای قضایی را دارید.

۱۰- در این سایت اطلاعات بسیار زیادی به صورت رایگان درمورد همه مدلها وشرکتهای وسایل بدنسازی  و آموزش های زیادی برای مدیران و مربیان باشگاه های بدنسازی برای شما آماده شده از آن ها استفاده کنید و قبل از خرید دستگاه های بدنسازی  مشورت کنید.

شما هم اگر تجربه ای دارید در قسمت نظرات زیر این مقاله قرار دهید تا همکارانتان استفاده کنند

نویسنده: اصغر مرادی

تماس با ما

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه