آرش رهبر

آرش رهبر

آرش رهبر عزیز درباره  ملیت خودت بگو من در ایران به دنیا آمدم. همراه با پدر، مادر و خواهرم
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

نایب قهرمان مستر المپیا : آرش رهبر

آرش رهبر عزیز درباره  ملیت خودت بگو

من در ایران به دنیا آمدم. همراه با پدر، مادر و خواهرم در سال ۱۹۸۱ زمانی که یک سال سن داشتم به آمریکا آمدیم.


از اینکه وارد “سوپر بول” شدی چه حسی داشتی؟

هیچ حسی بهتر از این نمی تونست باشه. من خیلی سخت تمرین کرده بودم تمام راه ها و مسیرهای بدنسازی را از دهه ۹۰ تا کنون رفته ام. تنها روشی که یاد گرفتم این بود که سخت تمرین کنم، رژیم سخت بگیرم. سنگی نبود که از جلوی پای خودم بر ندارم. رفتن روی استیج بهترین حسی بود که داشتم.


آرش رهبر

چه مدت است که بدنساز هستید؟

وقتی اسم بدنساز می آید مردم یک مرد هیکلی و گنده را تصور می کنند ولی اینطور نیست. هر کسی که به باشگاه برود چه برای لاغر کردن چه برای سفت کردن بدن و چه برای سیکس پک، بدنساز است. من از بچگی حدود ۱۲ سالگی عاشق بدنسازی بودم به عکس های آرنولد، سیلوستر استالون و هالک نگاه می کردم. ابتدا تمرین با وزنه را از خانه شروع کردم سپس به هنرهای رزمی روی آوردم و بازی فوتبال را نیز شروع کردم. در دوران متوسطه بود که به طور جدی بدنسازی را شروع کردم و مسیر جدید زندگی ام شد.

من بدنسازی کوین لورن، دوریان یتس و رونی کلمن را به خوبی مورد مطالعه قرار دادم. هر چیزی را که تصورش را بکنید در مورد آنها خواندم و تحقیق کردم. در دوران دبیرستان هر روز یک گالن آب می خوردم و شش وعده در روز غذا می خوردم. من هیچ وقت کسی رو نداشتم که بخواد تشویقم کند یا منو به مسابقات دعوت کند حتی مربی هم نداشتم و هیچ وقت هم به مسابقات فکر نمی کردم اما مثل تمام بدنسازهای حرفه ای تمرین می کردم و رژیم می گرفتم. به این دلیل است که امروز بدنم آماده است. حدود ۲۰ سال همین رویه را ادامه دادم. من تا سن ۳۲ سالگی وارد عرصه مسابقات نشدم.


چه چیزی آرش رهبر را تحریک کرد وارد عرصه مسابقات شود؟

زمانی که وارد باشگاه Bev Francis Powerhouse شدم بسیاری از دوستانم در کمیته فیزیک ملی (NPC) در دسته فیزیک مردان رقابت می کردند. من تمایلی نداشتم در فیزیک مردان مسابقه بدهم اما می خواستم در NPC شرکت کنم. اولین رقابت من در سال ۲۰۱۴ بود که توانستم کارت حرفه ای IFBB را در آن سال کسب کنم.


به عنوان یک بدنساز کدام یک برای تو مهم است فیزیک بدن یا رژیم غذایی؟

هر دو جایگاه خود را دارند. اگر تازه وارد صنعت بدنسازی شده اید بعنوان یک تازه وارد می توانید با وزنه های سبک شروع کنید سوپرست انجام دهید یا هر کار دیگری که می خواهید. در نهایت این مهم است که غذایتان مناسب باشد.


یک بدنساز تازه کار چه کارهایی باید بکند تا به فیزیکی مثل آرش رهبر دست پیدا کند؟

بدنسازی یک نوع هنر است زمان می برد به صبر نیاز دارد نظم بسیار زیادی می خواهد و همچنین یک ورزش بسیار بسیار تکراری می باشد. همیشه مجبورید همین کارها را تکرار کنید. من ۱۵ سال این روند را تکرار کردم یک شبه اتفاق نیافتاده.


آیا ورزش یا تکنیک دیگری هست که از آن برای بهبود بدن خودت استفاده می کنی؟

من چون سابقه ورزش های رزمی و فوتبال داشتم توانستم نسبت به دوستان دیگرم که هیچ سابقه ورزشی نداشتن بیشتر مقاومت و اراده بیشتری داشته باشم. انعطاف پذیری در بدنسازی بسیار اهمیت دارد اگر نگاهی به تام پلیتز و رونی کلمن بکنید می بینید علاوه بر داشتن قوی ترین و بزرگترین آنها انعطاف پذیری بسیار خوبی نیز داشتند. به عنوان یک بدنساز اگر یوگا انجام دهید حرکات کششی زیادی انجام دهید یا تمرینات هنرهای رزمی را با بدنسازی ترکیب کنید این کار بخش های از عضلات شما را تقویت می کند که شاید نتوانید در باشگاه آنها را قوی کنید.


نقش کاردیو در تمرینات آرش رهبر چیست؟

کاردیو جدا از اینکه برای قلب مفید است وسیله ای برای چربی سوزی و کالری سوزی می باشد. از بین کاردیو با سرعت ثابت و کاردیو با شدت بالا (HIIT) کاردیو با شدت بالا چربی سوزی بیشتر دارد. من همیشه برای تمام مسابقات HIIT انجام می دهم (اسپرینت روی دوچرخه اسپین، دویدن رو تردمیل یا اسپرینت در یک میدان) اما دو سه هفته بعد از مسابقات بیشتر کاردیو با سرعت ثابت انجام می دهم. مقدار انجام کاردیوی من به اینکه چه مقدار می خواهم وزن کم کنم یا چه مقدار عضلاتم بدون چربی نشان داده شوند بستگی دارد.


چطور بدنسازی و شبکه های اجتماعی به بیشتر شنیده شدم نام آرش رهبر کمک می کنند؟

شبکه های اجتماعی یک ابزار بازاریابی شگفت انگیز است که به تو اجازه می دهد به میلیون ها نفر دسترسی پیدا کنی. این رسانه ها در های زیادی را به روی مردم باز کرده از جمله خودم. من از طریق رسانه های اجتماعی می خواهم صدایی برای بدنسازی باشم و در این صنعت سمینار و سخنرانی ارائه بدم. هرگز به دنبال شهرت و مدل مجلات شدن و ثروتمند شدن نیستم فقط می خواهم تمام چیزهایی که یاد گرفته ام را به دیگران انتقال دهم.


آیا طرفداران ایرانی تو در ایران و آمریکای شمالی تو را دنبال می کنند؟

طرفداران من در ایران فوق العاده هستند. از این که مردمم عاشق من هستم افتخار می کنم. من به ایرانی بودن خودم، به اصل و نصب خودم می بالم. هیچ وقت فراموش نمی کنم از کجا آمده ام. بدنسازهای حرفه ای و فوق العاده زیادی در ایران و خاورمیانه وجود دارند. عاشق اینم که در شبکه های اجتماعی برای مردم در ایران پست بگذارم اما کمی برایم سخت است من می توانم فارسی حرف بزنم اما خواندن و نوشتن آن را بلد نیستم. و می دانم که برخی از شبکه ها در ایران فیلتر هستند به همین دلیل دوست دارم یک روزی به ایران سفر کنم و از نزدیک اطلاعات و دانش بدنسازی خودم را در اختیار مردمم قرار دهم.


ایران با از دست دادن یکی از بهترین های خود بیت الله عباسپور دچار غم بزرگی شد. مراسم خاکسپاری او در تمامی رسانه های بین المللی پخش شد. آیا ارتباطی با بیت الله داشتی یا با وی حرف زده بودید؟


بیت الله شیر ایران بود غرور ایران بود. او نه تنها بدنسازی پدیده بود بلکه یک آقای به تمام معنا بود. صدای بسیار دلنشینی داشت و سنتور فوق العاده ای می زد. من همیشه طرفدار او بودم و اینقدر خوش شانس بودم که یک شب میزبان او برای شام به صرف کباب بودم زمانی که در نیویورک برای مسابقات آمده بود. ما سه ساعت در طول شام در مورد بدنسازی صحبت کردیم واقعا مرد شگفت انگیزی بود. او امید ایران برای اولین ایرانی مستر المپیا بود. مرگ او تمام جامعه بدنسازی را ناراحت کرد.


در مورد اهمیت رژیم و تغذیه صحبت کردید، آرش رهبر چه غذای ایرانی را به عنوان غذای سالم برای بدنسازی پیشنهاد می دهید؟

غذاهای ایرانی یکی از بهترین غذاهای سالم دنیاست. دارای پروتئین، چربی های سالم (آجیل، پنیر روزتا) و کربوهیدرات موجود در برنج می باشد. به نظر من هیچ ظرف غذایی بهتر از ظرف کباب برای یک بدنساز نیست. می توانید مرغ، استیک، ماهی، گوشت گوسفند را همراه با برنج میل کنید اما باید روغن و کره را از لیست غذای خود دور کنید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول شماره ۷

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۸۰۲دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۵۸دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۴۳دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۷۱دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “آرش رهبر

ارسال دیدگاه