فهرست مطالب

سرمقاله مجله بدنسازی بادی فول شماره ۷
دانلود مجله 7

علم بهتر است یا تجربه

مربیان بدنسازی ایران ۳ دسته هستند تجربی، علمی یا تلفیقی از هر دو آنها، تجربیها خود از قهرمانان و یا ورزشکاران مطرح این رشته هستند و برای مربیگری بر اساس اطلاعاتی که از تمرینات خود دارند و از مربیان دیگر آموخته اند عمل می کنند اکثرا هم وقتی در مورد سیستم های مسلم تمرینی، تغذیه و مکمل سوال کنیم جواب درستی ندارند و یا جواب های آنها منبعی معتبری ندارد ولی از این دسته مربیان تعداد زیادی هستند که ظاهرا موفقند و بسیار پول ساز عده ایی از مربیان ورزشکار نبوده اند ولی تحصیلات ورزشی داشته اند و در سالهای اخیر هم بسیار به این رشته ورود کرده اند.

آن ها بیشتر بر اساس اطلاعات فنی که از مربیان تجربی گرفته اند و کمی هم اعتماد به مدرک تحصیلی خود کار میکنند ولی کمتر دیده ایم که نخبه ای از بین آنها در بدنسازی وپرورش اندام رشد کند زیرا در دانشگاه ها علوم دقیقی از بدنسازی آموزش نمی دهند و هر چه هست فیزیولوژی و علم تمرین کلی است.

ولی مابین این مربیان قهرمانان تحصیل کرده اطلاعات بهتری از بدنسازی در اختیار دارند به شکلی که تلفیقی از تجربه و علم کاربردی تر می نماید. ازاین روی به ورزشکاران مبتدی و جوان پیشنهاد می شود از مربیان تحصیل کرده قهرمان برای دریافت مشورت استفاده کنند. البته به سوابق کاری آنها نیز دقت نمایند و موضوع بسیار مهمی که باید به آن توجه شود این است که مربی بدنسازی که به ورزشکار غیر مسابقه ایی و کم سابقه خود داروی هورمونی تجویز می کند، هم بی سواد است و هم بی تجربه. حتی اگر قهرمان مسترالمپیا و همزمان استاد دانشگاه باشد.

منبع: مجله الکترونیک بدنسازی بادی فول شماره ۷

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه