برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه های بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه های بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی آنلاین

امتیاز دهید
اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

فهرست مطالب

هوازی LISS مخفف کلمات تمرین حالت پایدار با شدت پایین است که به نوعی پسر عموی HIIT محسوب می شود.

همانطور که از نامش پیداست مخالف تمرین اینتروال با شدت بالا (HIIT) می باشد. به جای اینکه خودتان را به مرزی برسانید که در مدتی کوتاه به نقطه آخر تمرین برسید هدف شما در LISS انجام تمرینات با سطح پایین در یک دوره طولانی و پیوسته خواهد بود.

نمونه هایی از تمرینات LISS

تمرین LISS هر گونه تمرین استقامتی با شدت پایین مثل پیاده روی، شنا یا دوچرخه سواری است که همگی در یک سطح آرام انجام می شوند. اگر نخواهید بدنتان را تحت فشار قرار دهید  پیاده روی بهترین راه حل است.

هوازی LISS برای چربی سوزی و کاهش وزن عالی می باشد مثل پیاده روی آهسته که نسبت به پیاده روی تند یا اسپرینت چربی و کالری بیشتری می سوزاند.

به منظور سوخت و ساز چربی، بدن نیاز به اکسیژن دارد. هر چه شدت تمرین کمتر باشد اکسیژن بیشتری در دسترس بدن هست تا چربی را تجزیه کند. وقتی شما در حال پیاده روی تند یا اسپرینت هستید اکسیژن کمتری قابل دسترس است یعنی اینکه بدن از منابع انرژی دیگر مثل کربوهیدرات ها استفاده خواهد کرد.

اما به یاد داشته باشید این بدین معنا نیست که LISS برای چربی سوزی نسبت به HIIT موثرتر است هر دو اثرات کاملا متفاوتی روی بدن دارند.

۴ تمرین LISS

  1. پیاده روی

احتمالا کاملا با اولین تمرین آشنایی دارید چون تقریبا هر روز تا حدودی پیاده روی دارید. شاید خیلی ها فکر کنند پیاده روی تاثیری روی فیتنس و لاغری نداشته باشد اما بر خلاف باور عموم پیاده روی یکی از بهترین اشکال هوازی حالت پایدار می باشد زیرا دیگر دچار پارگی و فرسودگی رباط های بدن نخواهید شد.

برای شروع با یک سرعت نسبتا تند حدود ۲۵ الی ۳۰ دقیقه در یک رینج ثابت گام بردارید. پس از ۲-۳ هفته با همان سرعت ۳-۵ دقیقه دیگر به مدت ۶-۸ هفته اضافه کنید سپس یک هفته استراحت کنید.

هوازی LISS

  1. پارویی

یکی از محبوب ترین تمرینات هوازی برای کراس فیت ها انجام تمرین پارویی متریک طی یک زمان مشخص است. اگر پارویی بدرستی انجام شود تمرین هوازی حالت پایدار بسیار خوبیست که می توان تمرین کرد.

۳۰ دقیقه تمرین پارویی با یک سرعت تند اما بصورت ثابت انجام دهید. اگر احساس کردید می توانید حرکت را بهتر انجام دهید سرعت تان را بالا ببرید اما خودتان را تحت فشار قرار ندهید تا بتوانید ۳۰ دقیقه تمرین را کامل کنید.

هوازی LISS

  1. الپتیکال

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که زیاد تمایل به باشگاه رفتن ندارید یا وقتی می روید برای هوازی می روید الپتیکال بهترین گزینه است.

با یک سرعت ثابت حدود ۱۵ دقیقه به سمت جلو رکاب بزنید و حدود ۱۵ دقیقه بصورت معکوس رکاب بزنید.

  1. شنا

تمرینی برای کل بدن که تقریبا بدون درد و عاری از تمرینات استقامتی است. تغییر مداوم در انجام حرکات موجب تقویت عضلات جلویی و پشتی بدن می شود. اگر تا کنون از شنا به عنوان ورزش هوازی هر روزه استفاده نکرده اید پیشنهاد می کنیم هر چه زودتر آن را جز تمرینات پیوسته خود قرار دهید.

برای تمرین به عنوان کاردیو به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه طول رفت و برگشت استخر را شنا کنید بدون اینکه پایتان را کف استخر قرار دهید.

منبع: myprotein.com

ترجمه: بادی فول

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه

5 دیدگاه در “تمرین هوازی LISS چیست؟

ارسال دیدگاه

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد