مدیر باشگاه بدنسازی

سود و درآمد یک باشگاه بدنسازی چقدر است؟

سود یک باشگاه بدنسازی در ایران بسته به  مقدار سرمایه گذاری و منطقه قرار گیری باشگاه متفاوت است. ولی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
26+

سود یک باشگاه بدنسازی در ایران بسته به مقدار سرمایه گذاری و منطقه قرار گیری آن باشگاه متفاوت است.

ولی به صورت کلی سود باشگاه ها را میتوانیم در ۴ دسته قرار دهیم و محاسبه کنیم.

۱- دسته اول: باشگاه های بدنسازی محلی و کوچک میباشد.

 نسبت به شهریه و تعداد اعضای خود حداقل سود این باشگاه ها با حدود ۵۰ تا ۷۰ هزارتومان شهریه و ۵۰ تا ۱۰۰ نفر ورزشکار بین  در هر ماه حداقل ۲/۵ میلیون تومان حداقل سود و حداکثر ۷ میلیون تومان می باشد.


باشگاه بدنسازی

۲- دسته دوم: باشگاه های بدنسازی منطقه ای هستند مشتریان این باشگاه ها اکثرا از اطرف محل باشگاه هستند.

 با توجه به میزان مساحت سالن و جمعیت ساکن اطراف باشگاه و خدماتی که ارائه می نمائید شهریه دریافتی آنها معمولا بین ۸۰ هزار تا ۱۲۰ هزارتومان در ماه و بسته به مساحت خود بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ عضو ماهیانه دارند و این یعنی حداقل ماهیانه ۸ میلیون وحداکثر ۱۸ میلیون کسب درامد میکنند.


باشگاه بدنسازی

۳- دسته سوم: باشگاه های بدنسازی چند منطقه ای می باشد که از شهرت بیشتری نسبت به دسته قبلی دارند به طوری که نه فقط از اطراف خود بلکه از چند منطقه شهر مشتری دارند.

از امتیازات دیگر این دسته سالن ها اکثرا دارند مساحت بیشتر از ۵۰۰ متر و قرار گرفتن در محلات متمول شهر از لحاظ موقعیت شهری و جمعیت انسانی

 شهریه این باشگاه ها به طبع از دو دسته قبل بیشتر خواهد بود و به دلیل مساحت تعداد ورزشکاران آن هم بیشتر خواهد بود. برای محاسبه میانگین سود این باشگاه تعداد ۱۸۰ تا ۲۲۰ نفر عضو شهریه ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان شهریه ماهیانه را در نظر گرفتیمکه با ضرب این اعداد ۲۱ میلیون حداقل ۴۴ میلیون حداکثر سود این باشگاه ها خواهد بود.


باشگاه بدنسازی

۴- دسته چهارم: باشگاه های بدنسازی یا همان ابر باشگاه ها که شاید فقط در مراکز استان ها قابل تاسیس و مقرون به صرفه باشد این باشگاه ها با مساحت بالای ۵۰۰ متر و سرمایه گذاری در تجهیزات بدنسازی بالای ۸۰۰ میلیون تومان و سرویس دهی VIP به مشتریان خود از ماهیانه ۵۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون بعضی بیشتر از آن درآمد دارند.

این گونه باشگاه ها و بعضی از باشگاه های دسته ی قبل  اکثرا از  مدیریت مالی و اداری قوی و به روز و تجهیزات بدنسازی اروپایی و پرسنل کارآمد بهره میبرند.

در صورتی که نظارت کیفی خوب و مستمری در آن صورت نگیرد دچار هرج و مرج مدیریتی و پرسنلی خواهد شد و بسیاری از مشتریان خود را از دست می دهند مشتریان اینگونه اماکن به دلیل توانایی مالی بالا انتظار بالایی از سرویس دهی دارند و در صورتی که انتظار آنها برآورده نشود از مراجعه مجدد خودداری خواهند کرد.

عمده باشگاه های بدنسازی ایران در یکی از این دسته قرار می گیرد البته اعداد و ارقام از روی تجربه فعالیت ۲۰ ساله محاسبه شده و منبع رسمی ندارد ولی به هر حال در صورت تحقیق میدانی و صداقت در گفتار مدیران باشگاه ها در مورد تعداد اعضای باشگاه خود مطمئنا نتیجه آن تحقیق به این ارقام محاسبه شده نزدیک خواهدبود.

نویسنده: اصغر مرادی

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “سود و درآمد یک باشگاه بدنسازی چقدر است؟

  1. Avatar
    1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه