فهرست مطالب

۶ راه برای تمرین هوازی و چربی سوزی سریعتر

چربی سوزی سریع

آیا می خواهید سریعتر چربی سوزی کنید؟ چند توصیه کاربردی برای شما داریم.

کاردیو (هوازی) سنگ بنای یک برنامه ی خوب کاهش وزن – بخصوص تمرین اینتروال با شدت بالا (HIIT) می باشد که در آن شما دوره های تمرین با حداکثر سرعت را با دوره های کوتاه ریکاوری ترکیب می کنید.

تمرین هوازی و چربی سوزی

تمرین هوازی و چربی سوزی

  1. گرم کردن

باید ضربان قلب خود را به تدریج بالا ببرید. روی عضلات بزرگ خود مثل چهارسر ران و همسترینگ تمرکز کنید. چرخاندن مچ پا و زانو و کشش عضلات را امتحان کنید. این حرکات عضلات و تاندون ها را برای تمرینات با شدت بیشتر آماده می کنند.

تمرین هوازی و چربی سوزی

تمرین هوازی و چربی سوزی

  1. اسپرینت (دوی سریع)

مهم این است که زمان دوی سریع را برای ۳۰ ثانیه یا کمتر کوک کنید. اگر روی تردمیل یا دوچرخه تمرین می کنید سرعت دستگاه را بالا ببرید. وقتی به بالاترین سرعت خود رسید ۳۰ ثانیه با نهایت سرعت بدوید سپس سرعت آن را کم کنید و به مدت ۹۰ ثانیه برای ریکاوری سرعت خود را ارام کنید. اگر در فضای آزاد می دوید حدود ۶۰ متر را تا حد توان با سرعت بدوید سپس به مدت ۹۰ ثانیه آرام راه بروید تا بدن سرد شود سپس دوباره حرکت را تکرار کنید.

تمرین هوازی و چربی سوزی

تمرین هوازی و چربی سوزی

  1. صاف ایستادن

تقریبا تمامی افراد موقع تمرین روی دستگاه های هوازی به سمت جلو خم می شوند. گرانش زمین باعث می شود شما خودتان را به سمت جلو بکشید تا تمرین برایتان کمی آسانتر شود. اما اگر بتوانید در طول اسپرینت صاف بایستید در طول کل تمرین فشار بیشتری به عضلات شما وارد می شود و موجب قوی تر شدن عضلاتتان می شود.

تمرین هوازی و چربی سوزی

تمرین هوازی و چربی سوزی

  1. هرگز برای ریکاوری عجله نکن

تا زمانیکه برای تمرین بعدی آماده نشده اید حرکت بعدی را انجام ندهید. بدن زمانی کالری بیشتری می سوزاند که از حالت استراحت به حالت فعال وادار شود. حتی اگر احساس می کنید می توانید بعد از ۳۰ ثانیه استراحت دوباره به تمرینات ادامه دهید بهتر است یک دقیقه بیشتر صبر کنید سپس یک تمرین سخت تر انجام دهید.

تمرین هوازی و چربی سوزی

تمرین هوازی و چربی سوزی

  1. بتدریج سرعت خود را بالا ببرید

وقتی در فضای باز می دوید در اولین اینتروال خود با ۵۰ درصد حداکثر سرعت خود تمرین را شروع کنید. جلسات بعد ۶۰ یا ۷۰ درصد و همین طور ادامه دهید تا به صد درصد توان خود برای دویدن برسید.

تمرین هوازی و چربی سوزی

تمرین هوازی و چربی سوزی

  1. تمرکز روی شدت تمرین

شما نباید خودتان را موظف کنید امروز دو اینتروال، دفعه بعد سه تا و جلسه بعد ۴ اینتروال انجام دهید. شدت اینتروال مهمتر از تعداد اینتروال هایی است که در هر تمرین انجام می دهید.

منبع : mensfitness.com

ترجمه : بادی فول

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “۶ راه برای تمرین هوازی و چربی سوزی سریعتر

ارسال دیدگاه