نقش آب در بدن

نقش آب در بدن

ادعا می شود آب منطقی ترین، طبیعی ترین و ساده ترین دارو برای بیماری هاست. مصرف کافی آب
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

نقش آب در بدن

مغز ۷۵%،   قلب ۷۵%،   کبد ۷۵%،    کلیه ۷۵%،    عضلات ۷۵%،   شش ها ۸۵ %،    خون ۸۳%

آب زندگیست

ادعا می شود آب منطقی ترین، طبیعی ترین و ساده ترین دارو برای بیماری هاست. مصرف کافی آب خوب برای عملکرد درست بدن بسیار مهم است. آب همچنین خستگی بدن را کم می کند و در کنار آن انرژی را بالا می برد.

آب بزرگترین ماده تشکیل دهنده ی بدن انسان است. آب ماده اصلی تشکیل دهنده ی مایعات بدن است و حدود ۷۲ درصد از بدن از آب ساخته شده است. این ماده برای وجود ما ضروری است و نقش مهمی در انجام عملکردهای مختلف بدن دارد.

هر چند که حیاتی ترین ماده مغذی بدن است اما بیشتر از هر ماده ی دیگری نادیده گرفته می شود. متخصصان، دست اندرکاران سلامتی و بهداشت و درمانگران آب توصیه می کنند حداقل روزانه هشت الی ده لیوان بنوشیم.

نوشیدن آب کافی و خالص چندین مزیت دارد از جمله : روان کردن مفاصل، قوام خون، هیدراتاسیون بدن، متعادل کردن اسید بدن، هضم غذا، انتقال اکسیژن و مواد مغذی به سلول ها، اجابت مزاج منظم، سم زدایی، تنظیم دمای بدن و سلامتی پوست.

گفته می شود مصرف ناکافی آب و مصرف آب آلوده در یک بازه ی زمانی  عامل اصلی بیماری های شایع و مزمن امروزه می باشد. کم آبی شدید گاهی اوقات منجر به مرگ می شود.

شرایط امروزه ی آب

تصفیه آب این روزها اهمیت زیادی پیدا کرده که حاصل آلاینده های موجود در آب نوشیدنی است. گسترش سریع شهرنشینی و رشد صنعتی روزافزون موجب آلودگی زیاد و کاهش منابع آب و منجر به آلودگی آب شده است. آب امروز آلاینده های بسیار متنوع و کشنده ی بی سابقه نسبت به گذشته دارد. آلاینده ها و شرایط زیر که می تواند بر بدن انسان اثر مخربی برجای بگذارد امروزه بسته به نوع منبع آن در آب ها یافت می شوند :

غلظت نامتناسب آب مواد جامد محلول (TDS)، سختی بیش از حد (Ca/Mg)، ترکیبات آلی خطرناک، مواد شیمیایی خطرناک، فلزات سنگین مثل آهن، جیوه، آرسنیک، مس، سرب، و غیره، آفت کش ها، PH نامتعادل، میکروارگانیسم هایی مثل باکتری های بیماری زا، ویروس، کیست و ….

بنابر این خیلی مهم است که از دستگاه تصفیه درست استفاده کنید.

منبع : www.kelvinatorpurifiers.in

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه