حرف اول مجله شماره 3 بادی فول

مجله بدنسازی بادی فول شماره ۳ + دانلود

علیرغم سرمای زمستان و آلودگی هوا فصل گرم مسابقات بدنسازی از راه رسیده و در هر شهر و
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

سرمقاله مجله بدنسازی بادی فول شماره ۳حرف اول مجله شماره 3 بادی فول

علیرغم سرمای زمستان و آلودگی هوا فصل گرم مسابقات بدنسازی از راه رسیده و در هر شهر و شهرستان بخش نامه های متنوعی در حال انتشار است. واضح است که رونق و پیشرفت هر رشته ورزشی به تعداد و کیفیت مسابقات آن وابسته است مسولین هیئت ها در اکثر شهرستانها تلاش می کنند هزینه مسابقات را از طریق اسپانسر و دیگر منابع تامین کنند و سهمی در داغی این تنور داشته باشند باعث دلگرمی است که شهرستان های زیادی هر ساله بخصوص فصل آخر سال مسابقات بدنسازی در سه رشته فیزیک، بادی کلاسیک و پرورش اندام تدارک می بینند.

در همین رابطه در ابتدای این شماره لازم دیدم به چند نکته اشاره کنم:

  1. در هر مسابقه بدنسازی تعداد کمی برنده و تعداد زیادی بازنده وجود خواهد داشت. برندگان روی سکو بهر حال امید بیشتر در ادامه رقابتها دارند مسولین برگزاری همه مسابقه به روحیه و احساسات ورزشکاران بازنده احترام بگذارند و حداقل با اجازه اجرای فیگور اختیاری یک دقیقه و یک لوح تقدیر اجازه عکس دسته جمعی بین برندگان و بازندگان، آنها را جهت ادامه مسیر تشویق نماییم متاسفانه دیدایم که این موارد نادیده گرفته شده است. فراموش نکنیم بعضی از ورزشکاران بازنده با صرف میلیون ها تومان و چندین ماه تمرین و رژیم سخت به مسابقه رسیده اند و در شرایط رژیم روحیه و احساسات انسان شکننده تر از حالت عادی است و توقع احترام و توجه بیشتری دارد.
  2. بسیاری از مربیان معروف ورزشکارانی که نتیجه زحمات دیگر مربیان هستند را با هزینه ای که به واسطه اسپانسرها تامین می کنند در قالب یک تیم جمع می کنند به اسم خود در رقابت ها شرکت می دهند؛ هرچند این روش تیم داری رسم شده است و مربیان گمنام هم به واسطه استفاده از امکانات مالی و روابط و نفوذ مربیان مطرح مجبور هستند شاگردانی که چند سال زحمت آنها را کشیده اند دو دستی تقدیم کنند و حق حقوق آنها عملا نادیده گرفته میشود.

پس بهتر است عامه مردم و بدنسازان جوان جویای نام هم بدانند وقتی یک مربی معروف به عنوان مثال در یک رقابت ۸ مدال می گیرد همه آنها شاگردان مستقیم آن مربی نیستند و شاید نتیجه تلاش ۸ مربی به اسم یک نفر تمام می شود و هستند مربیان غیر معروفی که در شهرستان ها و باشگاه های غیر معروف، بسیار عالی کار می کنند و شاگردان آماده ای را برای مسابقات می فرستند تنها نقطه ضعف آنها این است که یا راه شهرت را نمی دانند و یا ارتباط ضعیفی دارند…

این بدین معنی است که به مربیان کاربلد ولی گمنام شهرستان هم می شود اعتماد کرد و بدنسازان جوان لازم نیست دل به برنامه های گران و هزینه های سازی گزاف مربیان معروف دل خوش کنند.

  1. سخن سوم با داوران است. البته داوری پرورش اندام بر اساس ساز و کار خاص قضاوت کم خطا و کم اشتباه است ولی این که داوران افراد مشهور و شاگردان آن ها را بهتر می بینند یک نقطه ضعف است و اینکه در وزن های شلوغ عجله می کنند و خیلی زود افراد را از سکو به پشت صحنه می فرستند تا سریعتر کار دنبال شود این یعنی بازی با سرنوشت افراد و هدر دادن هزینه های آن شخص چه بسا با مقایسه بیشتر و اجازه اجرای فیگور به افراد به ظاهر بازنده نتیجه تغییر نماید.

نویسنده : اصغر مرادی مدیر سایت بادی فول

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه