فهرست مطالب

سرمقاله مجله بدنسازی بادی فول شماره ۳حرف اول مجله شماره 3 بادی فول

علیرغم سرمای زمستان و آلودگی هوا فصل گرم مسابقات بدنسازی از راه رسیده و در هر شهر و شهرستان بخش نامه های متنوعی در حال انتشار است. واضح است که رونق و پیشرفت هر رشته ورزشی به تعداد و کیفیت مسابقات آن وابسته است مسولین هیئت ها در اکثر شهرستانها تلاش می کنند هزینه مسابقات را از طریق اسپانسر و دیگر منابع تامین کنند و سهمی در داغی این تنور داشته باشند باعث دلگرمی است که شهرستان های زیادی هر ساله بخصوص فصل آخر سال مسابقات بدنسازی در سه رشته فیزیک، بادی کلاسیک و پرورش اندام تدارک می بینند.

در همین رابطه در ابتدای این شماره لازم دیدم به چند نکته اشاره کنم:

  1. در هر مسابقه بدنسازی تعداد کمی برنده و تعداد زیادی بازنده وجود خواهد داشت. برندگان روی سکو بهر حال امید بیشتر در ادامه رقابتها دارند مسولین برگزاری همه مسابقه به روحیه و احساسات ورزشکاران بازنده احترام بگذارند و حداقل با اجازه اجرای فیگور اختیاری یک دقیقه و یک لوح تقدیر اجازه عکس دسته جمعی بین برندگان و بازندگان، آنها را جهت ادامه مسیر تشویق نماییم متاسفانه دیدایم که این موارد نادیده گرفته شده است. فراموش نکنیم بعضی از ورزشکاران بازنده با صرف میلیون ها تومان و چندین ماه تمرین و رژیم سخت به مسابقه رسیده اند و در شرایط رژیم روحیه و احساسات انسان شکننده تر از حالت عادی است و توقع احترام و توجه بیشتری دارد.
  2. بسیاری از مربیان معروف ورزشکارانی که نتیجه زحمات دیگر مربیان هستند را با هزینه ای که به واسطه اسپانسرها تامین می کنند در قالب یک تیم جمع می کنند به اسم خود در رقابت ها شرکت می دهند؛ هرچند این روش تیم داری رسم شده است و مربیان گمنام هم به واسطه استفاده از امکانات مالی و روابط و نفوذ مربیان مطرح مجبور هستند شاگردانی که چند سال زحمت آنها را کشیده اند دو دستی تقدیم کنند و حق حقوق آنها عملا نادیده گرفته میشود.

پس بهتر است عامه مردم و بدنسازان جوان جویای نام هم بدانند وقتی یک مربی معروف به عنوان مثال در یک رقابت ۸ مدال می گیرد همه آنها شاگردان مستقیم آن مربی نیستند و شاید نتیجه تلاش ۸ مربی به اسم یک نفر تمام می شود و هستند مربیان غیر معروفی که در شهرستان ها و باشگاه های غیر معروف، بسیار عالی کار می کنند و شاگردان آماده ای را برای مسابقات می فرستند تنها نقطه ضعف آنها این است که یا راه شهرت را نمی دانند و یا ارتباط ضعیفی دارند…

این بدین معنی است که به مربیان کاربلد ولی گمنام شهرستان هم می شود اعتماد کرد و بدنسازان جوان لازم نیست دل به برنامه های گران و هزینه های سازی گزاف مربیان معروف دل خوش کنند.

  1. سخن سوم با داوران است. البته داوری پرورش اندام بر اساس ساز و کار خاص قضاوت کم خطا و کم اشتباه است ولی این که داوران افراد مشهور و شاگردان آن ها را بهتر می بینند یک نقطه ضعف است و اینکه در وزن های شلوغ عجله می کنند و خیلی زود افراد را از سکو به پشت صحنه می فرستند تا سریعتر کار دنبال شود این یعنی بازی با سرنوشت افراد و هدر دادن هزینه های آن شخص چه بسا با مقایسه بیشتر و اجازه اجرای فیگور به افراد به ظاهر بازنده نتیجه تغییر نماید.

نویسنده : اصغر مرادی مدیر سایت بادی فول

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه