تغذیه خانم ها ی بدنساز

خانم ها دو ساعت بعد تمرین بخورند یا نخورند

شایعه بزرگی در بدنسازی بانوان شنیده میشود که که افراد دارای اضافه وزن تا دو ساعت بعد تمرین

شایعه بزرگی در بدنسازی بانوان شنیده میشود که که افراد دارای اضافه وزن تا دو ساعت بعد تمرین وزنه و هوازی هیچ نخورند البته حتی تعدادی آب را هم دو ساعت حرام میکنند بیشتر خانم ها حرف این مربیان را اجرا میکنند ولی افراد باهوش میپرسند چرا؟؟؟ اکثرا جواب مربی بسیار کلی و نا مفهوم است، میگویند زیرا بدن در دو ساعت بعد ورزش نیاز به انرژی جایگزین برای عضلات دارد و از چربی ها استفاده می کند برفرض که این طور باشد با این جواب شاید بانوان ورزشکاران قانع شوند اما ما یک سوال دیگر هم داریم، بعد از دو ساعت که ورزشکار تغذیه کرد کالری غذای جدید و وعده های غذای بعدی کجا می رود؟ آیا جایگزین چربی تازه سوخته نمی شود؟ اگر بله، بسیار خوب وقتی این چرخه تکرار می شود چرا ما باید دو ساعت بعد تمرین بدن را در حالت تخریب (کاتابولیک) قرار دهیم تا در نبود کربوهیدرات و آمینو اسید از درصد عضلات مفید ما تغذیه کند و تحلیل برود.

آیا نمی توانیم به جای گرسنگی و تشنگی بی مورد از کربوهیدرات و پروتئین و مایعات مناسب با مقدار مشخص استفاده کنیم؟

 شاید بهانه های ریزی جهت مثبت بودن این دو ساعت گرسنگی وجود داشته باشد ولی آثار تخریبی آن به مراتب بیشتر از سازندگی آن است.

قبل و بعد تمرین چه بخوریم و چه نخوریم خود یک بحث مفصل است اما این که اصلا چیزی نخوریم درست نیست ورزشکاران برای کاهش و افزایش وزن باید حداکثر ده دقیقه بعد از تمرین یک ماده غذایی کربو پروتئین دار همراه با مایعات مفید مصرف کنند که به افراد چاق مواد فیبردار، میوه ها، پروتئین های کامل و کربوهیدرات های کامل پیشنهاد می شود.

مربی عزیز این کلیات رژیم غذایی و تعادل کالری دریافتی و مصرفی است که ورزشکار را به سمت کاهش چربی و یا بدست آوردن چربی سوق می دهد گرسنگی و تشنگی اگر به تاخیر بیافتد از بین نمی رود بلکه شدید تر هم می شود.

 گرسنگی بعد تمرین سنگین مساوی است با کاتابولیک پروتئین و از دست دادن بافت های عضلانی افت فشار خون آسیب به شادابی پوست و مو حتی ورزش زدگی و عدم مراجعه مداوم ورزشکار به باشگاه و کاهش درامد شما…

نویسنده: اصغرمرادی

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۳دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۵۹دیدگاه

ثبت دیدگاه