فهرست مطالب

هاک اسکوات با دستگاه

هدف: عضلات جلو ران، عضله واستوس مدیالیس (گلابی یا اشکی پا)

عضلات یاری کننده: همسترینگ، سرینی و عضلات میانی

حرکت هاک اسکوات با دستگاه برای عضله جلو ران بخصوص بخش داخلی و خارجی پایین آن مفید است. و یکی از بهترین حرکات برای رشد عضله واستوس مدیالیس (گلابی یا اشکی پا) می باشد در ضمن با انجام این حرکت عضلات پشت پا و باسن نیز تحت فشار قرار می گیرند.

تکنیک حرکت: طوری روی دستگاه قرار بگیرید که کمرتان به قسمت اسفنجی دستگاه چسپیده شود. سرتان را رو به بالا بگیرید. و پاها را در قسمت پایین دستگاه در فاصله ۲۰ سانتی از هم قرار دهید به آرامی رو به پایین بروید. تا حدی پایین بروید که ناحیه ران و ساق شما زاویه ۴۵ درجه داشته باشد پس از رسیدن به نقطه ۴۵ درجه با فشار آوردن دستگاه به طرف بالا به نقطه شروع حرکت برسید.

نکاتی که باید در این حرکت به ان توجه کنید:

در پایین ترین نقطه حرکت از فنر دستگاه برای بالا رفتن استفاده نکنید، کف پاها در قسمت پایین دستگاه باید طوری قرار بگیرند که بلند نشوند.

در بالاترین نقطه حرکت زانو ها را کامل صاف نکنید. صاف کردن پاها در بالاترین نقطه فشار را از عضله چهار سر ران به زانوها و تاندون ها انتقال داده و باعث آسیب های مفصلی می شود.

پاها در روی صفحه زیرین دستگاه هر چقدر جلو تر باشند فشار به عضلات باسن و پشت ران بیشتر می شود.

از آنجائیکه این حرکت با دستگاه می باشد و مهره های کمر نیز با قسمت پشتی دستگاه حمایت می شود مبتدیان و بانوان نیز می توانند این حرکت را انجام داده و از آن بهره ببرند همانند طریقه قرار گرفتن پاها در اسکوات در این تمرین نیز می توان فشار را به نواحی مختلف ران وارد نمود.

اگر می خواهید بیشترین فشار را به عضله واستوس مدیالیس وارد کنید پاشنه پاها را به هم نزدیک نموده و نوک پاها را به فاصله ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر از هم جدا کنید در این صورت حداکثر فشار به این عضله وارد شده و بخش خارجی جلو ران نیز تحت فشار زیاد قرار می گیرد.

همچنین در این حرکت نیز بعضی از ورزشکاران حرکت را به صورت عمیق اجرا می کنند یعنی از زاویه ۴۵ درجه فراتر رفته و تا آخر می نشینند که در این صورت نیز فشار به باسن و پشت پا زیاد تر می شود.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه