درباره هاک اسکوات با دستگاه

درباره هاک اسکوات با دستگاه

هدف : عضلات جلو ران ، عضله واستوس مدیالیس ( گلابی یا اشکی پا ) عضلات یاری کننده :
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

هاک اسکوات با دستگاه

هدف: عضلات جلو ران، عضله واستوس مدیالیس (گلابی یا اشکی پا)

عضلات یاری کننده: همسترینگ، سرینی و عضلات میانی

حرکت هاک اسکوات با دستگاه برای عضله جلو ران بخصوص بخش داخلی و خارجی پایین آن مفید است. و یکی از بهترین حرکات برای رشد عضله واستوس مدیالیس (گلابی یا اشکی پا) می باشد در ضمن با انجام این حرکت عضلات پشت پا و باسن نیز تحت فشار قرار می گیرند.

تکنیک حرکت: طوری روی دستگاه قرار بگیرید که کمرتان به قسمت اسفنجی دستگاه چسپیده شود. سرتان را رو به بالا بگیرید. و پاها را در قسمت پایین دستگاه در فاصله ۲۰ سانتی از هم قرار دهید به آرامی رو به پایین بروید. تا حدی پایین بروید که ناحیه ران و ساق شما زاویه ۴۵ درجه داشته باشد پس از رسیدن به نقطه ۴۵ درجه با فشار آوردن دستگاه به طرف بالا به نقطه شروع حرکت برسید.

نکاتی که باید در این حرکت به ان توجه کنید:

در پایین ترین نقطه حرکت از فنر دستگاه برای بالا رفتن استفاده نکنید، کف پاها در قسمت پایین دستگاه باید طوری قرار بگیرند که بلند نشوند.

در بالاترین نقطه حرکت زانو ها را کامل صاف نکنید. صاف کردن پاها در بالاترین نقطه فشار را از عضله چهار سر ران به زانوها و تاندون ها انتقال داده و باعث آسیب های مفصلی می شود.

پاها در روی صفحه زیرین دستگاه هر چقدر جلو تر باشند فشار به عضلات باسن و پشت ران بیشتر می شود.

از آنجائیکه این حرکت با دستگاه می باشد و مهره های کمر نیز با قسمت پشتی دستگاه حمایت می شود مبتدیان و بانوان نیز می توانند این حرکت را انجام داده و از آن بهره ببرند همانند طریقه قرار گرفتن پاها در اسکوات در این تمرین نیز می توان فشار را به نواحی مختلف ران وارد نمود.

اگر می خواهید بیشترین فشار را به عضله واستوس مدیالیس وارد کنید پاشنه پاها را به هم نزدیک نموده و نوک پاها را به فاصله ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر از هم جدا کنید در این صورت حداکثر فشار به این عضله وارد شده و بخش خارجی جلو ران نیز تحت فشار زیاد قرار می گیرد.

همچنین در این حرکت نیز بعضی از ورزشکاران حرکت را به صورت عمیق اجرا می کنند یعنی از زاویه ۴۵ درجه فراتر رفته و تا آخر می نشینند که در این صورت نیز فشار به باسن و پشت پا زیاد تر می شود.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه