فهرست مطالب

هورمون رشد در تمرینات قدرتی

پشتکار و پایداری، کلید موفقیت در هر هدفی است، ولی وقتی صحبت از تمرین باشد این مسئله بیش از هر موقعیت دیگری برجسته می شود. از دست دادن زیاد جلسات تمرینی و وقفه های طولانی بین تمرین، پیشرفت شما را کاهش خواهد داد.

در مقابل تمرین منظم و مداوم با آهن سرد، تحریک مداومی را بر عضلات شما اعمال می کند که نتیجه آن تطابق و رشد مداوم عضلات خواهد بود. تحقیق اخیر از دانشگاه کانکتیاک پاسخ این پرسش را آشکار کرد که چرا تمرین مداوم بهترین نتایج را در پی دارد.

هورمون رشد! محققان سطح هورمون رشد را در بین وزنه برداران با تجربه مرد بررسی کردند (کسانی که برای چهار سال سابقه وزنه برداری داشتند) در مقایسه با افراد مبتدی، در پی یک جلسه تمرین اسکوات شامل شش ست ۱۰ تکراری. با دو دقیقه استراحت بین هر ست. پس از یک جلسه تمرین آنها کشف کردند ترشح هورمون رشد در میان وزنه برداران با تجربه ۶۲درصد بیشتر از افراد مبتدی بود.

نتیجه اینکه

در تمرین خود تداوم داشته باشید، از بی نظمی و از دست دادن جلسات تمرین اجتناب کنید، همینطور از وقفه های طولانی در تمرین ( مثلاً بیش از ۲ هفته ). تداوم در تمرین می تواند سطوح هورمون رشد شما را تقویت کند. پس از اینکه بطور مداوم و منظم به مدت یک سال تمرین کردید، کاهش زمان استراحت بین ست ها را مد نظر قرار دهید. در تحقیقی دیگر، مشخص شد زمان های استراحت کوتاه تر بین ست ها باعث تقویت بیشتر سطوح هورمون رشد و در نتیجه تقویت رشد عضلانی می شود.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه