اسکوات پرشی برای افزایش تستوسترون

اسکوات پرشی از ۱۰۰ بدنساز بپرسید اگر بتوانند تنها یک تمرین را انجام دهند کدام تمرین را انتخاب
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

اسکوات پرشی

از ۱۰۰ بدنساز بپرسید اگر بتوانند تنها یک تمرین را انجام دهند کدام تمرین را انتخاب می کنند؟ ۹۹ نفر آنها می گویند اسکوات، و اون یک نفر هم احتمالا مشکل زانو درد دارد. شکی نیست که اسکوات شاه تمام تمرینات است زیرا به ران ها و باسن و همچنین کل بدن از طریق پاسخ سیستماتیک به این تمرین سخت حجم اضافه می کند.

۳ حرکت در تمرینات با وزنه وجود دارد که سنگین ترین حرکات با وزنه به حساب می آید و به علت سنگینی آن است که ترشح طبیعی هورمون تستوسترون طبیعی به
وجود می آید.  همانطوری که می دانید هورمون تستوسترون باعث افزایش حجم و قدرت عضلات می شود.یکی از این حرکات اسکوات می باشد.البته لازم به توضیح است مبتدیان تا زمانی که عضلات آنها آمادگی لازم را نداشته باشد و تکنیک صحیح حرکت را نیاموخته باشند نباید از حرکات اسکوات هالتر استفاده نمایند.

اضافه کردن یک حرکت قدرتی به پایان تمرین روز پای خود، بهترین راه برای افزایش غلظت هورمون تستوسترون در جهت بهبود افزایش عضله می باشد. علوم ورزش در دانشگاه AUT در نیوزلند گروهی از ورزشکاران را در چند پروتکل اسکوات قرار داد و سپس سطح تستوسترون بعد از تمرین را از طریق بزاق آنها اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند که ترکیب اسکوات هایی با تکرار کم (حداکثر ۳ تکرار) و وزن سنگین همراه با سه ست از سه اسکوات پرشی، بالاترین افزایش در هورمون های آنابولیکی که منجر به عضله سازی می شود را تامین می کند. اضافه کردن تمرینات قدرتی (حرکات انفجاری که در آنها بار وزنه به سرعت به حرکت در می آید) نیز بهترین راه برای تحریک فیبرهای عضلانی نوع دو می باشد که پتانسیل بالایی برای رشد دارند.

توصیه می کنیم حتما در تمرینات خود برای رسیدن به سطح تستوسترون مورد نظر، حرکت اسکوات پرشی را ۳ * ۳ انجام دهید تا نتیجه مطلوب را در عضله سازی خود مشاهده کنید.

منبع : ironmanmagazine.com

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه