فهرست مطالب

برای باشگاه های کوچک تا بزرگ، مشتریان معرفی شده موثرترین استراژی بازاریابی در بین کل استراتژی ها می باشند.

برای اینکه مشتری های خودتان را به یک تیم فروش تبدیل کنید و برای بازاریابی کار خود از طریق معرفی شدگان، شما محصولات و خدمات با کیفیت نیاز دارید که مشکل زندگی مشتری شما را حل کند.

پس اجازه دهید با این سوال شروع کنیم آیا برنامه مشتریان معرفی شده ی شما جواب می دهد؟ بهتر بگم آیا تا کنون برنامه ای داشته اید؟

برنامه های جذب معرفی شده ها یکی از سه روش اول بازاریابی است که برای افزایش مشتری در کار فیتنس و سلامتی و بدنسازی استفاده می کنیم.

نگاهی به چگونگی انجام آن

  • به آنها دلیل بدهید

به مشتری هایتان یک دلیل بدهید تا کار شما را به دیگران معرفی کنند. اگر در حال اجرای کارهایی در مقیاس کوچک هستید، این تکنیک ارزان و موثر می باشد. برای مثال اجازه دهید مشتری هایتان بدانند که قصد دارید خدمات جدیدی ارائه دهید یا خدمات موجود را بهتر کنید یا محصول جدیدی مثل یک برنامه جدید بیرون دهید. به این دلایل شما نیز به کمک آن ها نیاز دارید. از آنها بخواهید همسالان خود را به باشگاه معرفی کنند. می توانید این کار را با استفاده از مجموعه ایمیل های ساخته شده انجام دهید. وقتی آنها بار اول عضو می شوند یا در ماهنامه ی شما عضو می شوند ایمیل آنها را ثبت کنید و برایشان برنامه های جدید خود را بفرستید.

  • پیشنهادهای تشویقی

گاهی اوقات، ارائه دلیل کافی نیست، اعضای باشگاه چیز بیشتری می خواهند. از همه گذشته چرا باید به شما افرادی معرفی کنند وقتی چیزی از شما عایدشان نمی شود؟ چه چیزی بهتر از پیشنهاد یک جایزه یا تشویقی های مالی است؟ پیشنهاد پاداش ویژه، تخفیف، هدایای رایگان، و مشوق های دیگر کمک کننده می باشند. گاهی اوقات اعضا فقط عاشق خود باشگاه هستند و به این چیزها توجهی ندارند. پیشنهاد معرفی دوستان در یک ماه با کارت هدیه تشکر، بلیط سینما یا کالای رایگان از طرف باشگاه گزینه ی خوبی است.

  • مشخص کنید چه چیزی می خواهید

وقتی می خواهید اعضای باشگاه، دیگران را به شما معرفی کنند این کار رو به تصورات آنها واگذار نکنید. بعضی از افراد تصورات عجیب و غریبی دارند. به طور واضح با مشتری های خود ارتباط برقرار کنید اینکه چه انتظاری از آنها دارید تا کار شما را به دیگران معرفی کنند و اینکه چقدر خوشحال می شوید اگر اینکار را بکنند.

  • کار غیر منتظره انجام دهید

همه سوپرایز را دوست دارند. تصور کنید یک جعبه شکلات بعد از یک غذای سنگین بگیرید. شادی را به زندگی اعضای خود بیاورید. هدیه های سوپرایز، محصولات رایگان جدید را پیشنهاد دهید وقتی که انتظارشو ندارند. محصولات و خدمات تعریفی، پیوند عمیق تری بین شما و مشتریانتان بوجود می آورد، آنها را تشویق کنید کارتان را بیشتر به دیگران معرفی کنند.

  • الگو بسازید

مجموعه ایمیل پیش نویس (الگو) بسازید که بعد از ثبت نام اعضایتان برایشان بفرستید که برنامه ی معرفی کردن دوستان به آنها یادآوری شود. یک کارت معرفی موقع ثبت نام آنها بهشان بدهید.

درخواست معرفی مشتری و ارسال نامه های تشکرهای شخصی به برنامه ریزی و اجرای دقیقی نیاز دارند. اگر درست انجام شود می تواند به معنی این باشد که درصد بزرگی از اعضای جدید به باشگاه شما می آیند. این یکی از بهترین راه هایی است که حضور مشتریان را در مکان های فیتنس و سلامتی بدون هزینه گزاف افزایش می دهد.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه