افزایش قدرت مغز از طریق ورزش یوگا

افزایش قدرت مغز از طریق ورزش یوگا

فواید یوگا فراتر از جلوگیری از آسیب و کاهش استرس پیش رفته است. طبق تحقیقات جدید یک جلسه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

ورزش یوگا

فواید یوگا فراتر از جلوگیری از آسیب و کاهش استرس پیش رفته است. طبق تحقیقات جدید یک جلسه ۲۰ دقیقه ای یوگا باعث عملکرد بهتر مغز می شود. تمرین یوگا چیزی بیشتر از مقابله با استرس کار و حرکات کششی بین تمرینات قدرتی است. تحقیق جدیدی از دانشگاه ایلینوز نشان می دهد که حرکات کوتاه مدت یوگا ممکن است باعث عملکرد بهتر مغز شما شود.

در پژوهشی منتشر شده در مجله سلامت و فعالیت بدنی از ۳۰ دانشجو خواسته شد دو تمرین شناختی که شامل تشخیص شکل ها بر روی صفحه ی کامپیوتر بود را کامل کنند. دفعه اول شرکت کنندگان آزمایش را بدون تمرین کردن قبل از آزمایش انجام دادند. دومین بار آنها به مدت ۲۰ دقیقه روی تردمیل قبل از انجام آزمایش ورزش کردند و سومین مرتبه با یک جلسه یوگا ۲۰ دقیقه ای قبل از آزمون تمرین کردند که شامل ژست های یوگا، مدیتیشن نشسته و تنفس عمیق بود.

محققان دریافتند که یوگا هم از تمرین هوازی و هم از آزمایش بدون ورزش بهتر عمل کرده است و باعث شده دانشجویان هوشیارتر باشند.  تنها ۲۰ دقیقه یوگا تمرکز آن ها را بهبود بخشید.

آیا این بدین معناست که باید کفش های ورزشی خود را کنار بگذاریم و دیگر ورزش ها را انجام ندهیم؟ قطعا خیر. تحقیقات نشان داده که کاردیو (تمرینات هوازی) نیز برای مغز مفید می باشد ولی یوگا یک قدم از آن جلوتر است. به علاوه برای دور کردن استرس و اضطراب، یوگا ذهن شما را روی یک کار متمرکز می کند، تکنیکی که می توانید آن را براحتی در دیگر جنبه های زندگی خود بکار گیرید.

منبع : mensfitness.com

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۲دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۲دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۱۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۶۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۹۹دیدگاه

ارسال دیدگاه